Poslední dopis od milence

Poslední dopis od milence
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474990/bmid_posledni-dopis-od-milence-pgP-474990.png 4 2853 2853

Píše se rok 1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je však po nějaké době z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velikou lásku, kvůli které byla ochotná riskovat úplně všechno. O bezmála půlstoletí později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou v archivu narazí novinářka Elllie Haworthová. Tu milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za psaním skrývá… Mimořádné silný příběh vášně, nevěry a ztráty Jojo Moyesové vynesl v roce 2011 už druhé prestižní ocenění Romantic Novel of The Year Award. V roce 2021 pak Netflix román, který Ikar původně vydal pod názvem Poslední dopis od tvé lásky, uvádí jako celovečerní film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

petrarka72
30.06.2017 3 z 5

Romantické, napínavé, sladké. Chcete-li si vyčistit hlavu a neděsí vás zoufalé ženy ani plačící muži, překombinované zápletky ani existence lásky až za hrob, dopřejte si. Ale moc si neodpočinete. Protože místo spánku budete chtít další kapitolu... a další... a další... :-D

lencin
29.06.2017 4 z 5

Další povedená od Jojo

Miruš
28.06.2017 5 z 5

Nádherný něžný příběh...

MonikaKK
24.06.2017 4 z 5

Romantický příběh, v některých částech až příliš neuvěřitelný a někdy naopak hodně reálný. Krásné, pohodové a "sladké" čtení. Ideální na dovolenou (pro ženy) :)

avalonek
22.06.2017 5 z 5

Nevím,jak to Jojo dělá,ale pokaždé mě přinutí plakat u jejích knih.Tak krásný příběh dvou lidí a jejich nešťastný osud,který jim nepřeje mě dostal do kolen.Byla jsem smutná,když byli smutní oni,šťastná,když byli oni..A nejšťastnější jsem byla,když to nakonec vše dobře dopadlo.I když až po tolika smutných letech..Prostě krása....

barusak1
18.06.2017 5 z 5

Krásný příběh který si ráda časem přečtu znovu.

stopni
06.06.2017 4 z 5

Opět další zdařilá kniha od Jojo Moyesové, v níž stále věříte v dobrý konec, i přestože Vás kniha stále přesvědčuje o opaku..... Je to takové pohlazení do dnešního uspěchaného světa.... Vřele doporučuji....

Karola050716
27.05.2017 3 z 5

Kniha je plná lásky a protivenství přesně v takové míře, jakou od romantické knihy čekáte. Obě časové roviny mají svou váhu a náplň, takže nemáte pocit, že je tam jedna jen aby to bylo zajímavější schéma. Jako u všech knih takto řešených mě trochu štvalo, když se přeskočí do té druhé časové linie a příběhu v situaci, kdy jediné, co chcete vědět je, jak dopadl ten druhý příběh, ale to k tomu patří. Myslím, že autorka i stylem psaní přesně vystihla jednotlivé postavy i dobu. Současný příběh Ellie byl realistický a zoufalý přesně tak, jak v dané situaci být měl. Druhá linie osudové lásky ze šedesátých let ke konci malinko připomínala telenovelu (už chyběla jen výměna dětí u porodu :), ale stejně člověk chtěl vědět, jak to dopadlo. Takže pro romantické nadšence správná volba.

Nicol13
24.05.2017 2 z 5

Já nevím jak to hodnotit. Dle mě byly v knize dost často přehnané popisy zbytečných věcí, které tam nemusely být. Takže na mě to chvílemi působilo dost zdlouhavě. Ve výsledku kniha tedy mohla být kratší.
Příběh pěkný, ale občas to místy vázlo.
Doplnění dopisů u každé kapitoly bylo originální, ale ve výsledku spíše rušivé.
Abych to však jen nehanila, příběh to byl pěkný a dojemný s relativně neočekávaným koncem.

knihovnička007
19.05.2017 4 z 5

Dočteno :) hodně času mi zabralo střídání času a postav, člověk se na to musí hodně soustředit. Od poloviny knihy už to pak bylo lepší a knihu jsem si vychutnala :)
Kniha se mi líbila, ale příběh jako takový.... nevěra vždy byla a bude, ale nečte se to dobře :( Vždy je někdo, komu tím ten druhý ublíží...
Je mi líto Jeniffer a Boota, že k nim nebyl osud milosrdnější. Je možné tolik špatných náhod? Nehoda, manžel, šéf... Je škoda, že spolu nemohli strávit více času, ale tak to Jojo napsala a napsala to dobře :)
Určitě to Jeniffer neměla v 60. letech sama s dítětem jednoduché, ale poznala, kdo je přítel a kdo se za něj jen vydává, což je důležité.
A upřímně-v manželství se Stirlingem bych žít nedokázala. Jen je škoda, že neměla podporu ve svých rodičích...

alnahu
15.05.2017 4 z 5

Čtivý romantický příběh , ze začátku mě vadilo prolínání časů, ale když jsem se začetla ,přečetla jsem jedním dechem. Pěkné čtení.

BarkaS
14.05.2017 4 z 5

Není to žádný vrchol literatury a je to hodně předvídatelné (spoiler: například představa, že by redaktorka novin neznala jméno šéfa archivu, je až směšná), ale i milé. S klidným svědomím si to dopřejte.

Luccy78
13.05.2017 4 z 5

Moje první přečtená kniha od autorky, na kterou jsem se opravdu hrozně moc těšila. Ale.. Příběh nebyl špatný, jen mě úplně neuchvátil. Možná je to tím, že nejsem zastáncem nevěry, která je hlavním tématem tohoto díla, nebo mě rozptylovalo neustálé odbíhání z minulosti do současnosti, takže jsem se musela několikrát vracet a připomínat si, kdo je kdo a v jaké jsem vlastně době.. Na druhou stranu musím přiznat, že posledních cca 70 stránek jsem byla napnutá, jak příběh dopadne a jestli se Jennifer setká se svou životní láskou. Každopádně s autorkou nekončím, pevně věřím, že jiná kniha od ní mě zaujme více..

misicenka
11.05.2017 5 z 5

Jojo nezklamala, opět nádherná knížka :-)

Marticka79
01.05.2017 5 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od Jojo přečetla. Mimořádně silný a dojemný příběh o lásce, plný vášně, touhy a překvapení....Je až neuvěřitelné jak mě tato kniha pohltila. Trochu se bojím začít číst od Jojo další knihy, protože by nemusely být tak dobré jako příběh Jennifer a Anthonyho. Opravdu nemám slov.

Martina23275
01.05.2017 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se srovnala v knížce. Bylo neobvyklé, že se střídají časy. Je to psané jak v době, kdy byla Jenny mladá a potom se to obrátí a je tu zase současnot. Ale musím říct, že knížka mě chytla a věřila jsem celou dobu, že se oba zase sejdou. Je to taková oddychovka. Mohu doporučit.

Phewell
28.04.2017 3 z 5

Mám z knihy rozporuplný pocit, ze začátku mě nebavila vůbec, potom byla místa, která mě chytla, a pak zase nuda. Podobný námět už jsem v knihách četla. Takže pro mě spíš zklamání a možná jen špatné načasování. Další Jojo ale zkusím :)

EvikU.
06.04.2017 4 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem přečetla. Přišla mi hezká, ale pozdější knihy se mi líbily víc, tak nevím jestli jsem si nemusela nejdřív zvyknout na autorčin styl psaní.

Reldnis
24.03.2017 5 z 5

Když jsem si přečetla Než jsem tě poznala, myslela jsem si, že víc emocionální kniha od této autorky není, avšak opak je pravdou. Naprosto bravůrně napsaný milostný příběh.

romca3001
21.03.2017

Opět naprosto úchvatná kniha od Jojo. Z počátku je obtížnější se vyznat v postavách a ve změnách času, ale postupně to do sebe krásně zapadá a tvoří to ucelený příběh s moc pěkným koncem :). Mohu jen doporučit k přečtení.