Poslední dopis od milence

Poslední dopis od milence
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474990/bmid_posledni-dopis-od-milence-pgP-474990.png 4 2851 2851

Píše se rok 1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je však po nějaké době z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velikou lásku, kvůli které byla ochotná riskovat úplně všechno. O bezmála půlstoletí později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou v archivu narazí novinářka Elllie Haworthová. Tu milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za psaním skrývá… Mimořádné silný příběh vášně, nevěry a ztráty Jojo Moyesové vynesl v roce 2011 už druhé prestižní ocenění Romantic Novel of The Year Award. V roce 2021 pak Netflix román, který Ikar původně vydal pod názvem Poslední dopis od tvé lásky, uvádí jako celovečerní film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Trvalo mi, než jsem se k této krásce od Jojo dostala a lituji, že jsem po ní nesáhla dříve. Byla nádherná. Mám slabost pro knihy, které mají dvě dějové linky a nevím, čím to je, ale vždy ta linka z minulosti je lepší a poutavější :-)

Anna.Ure
19.12.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, děj byl pěkný a chytlavý, ale často zvláštně přeskakoval a byl zbytečně složitý..

veronika7536
18.12.2017 5 z 5

Tak od tenhle autorky zatím první příběh, který mě naprosto pohltil a od kterého jsem se jen těžko odtrhávala. Velmi mě bavilo spojení dob dnešních a dřívějších.

sidis9
12.12.2017 5 z 5

perfektně napsaná kniha jako všechny

Ketrin.TR
28.11.2017 5 z 5

Krásná knížka, kterou člověk zhltne raz dva. Zezačátku jsem teda měla trošku problém se zorientovat v té minulosti co bylo před a co po autonehodě, ale postupem času mi všechno krásně zapadlo do sebe. Dějová linka Ellie mě sice až tolik nebrala, ale díky ní se minulost krásně propojila s přítomností. Od této autorky je to moje druhá knížka a rozhodně v budoucnu plánují její další díla!

Owain
15.11.2017 5 z 5

Zatim nejlepsi kniha od autorky co jsem cetla. Pribeh vyborny, plny pocet =)

Doubravka1975
13.11.2017 5 z 5

tak začátek mě hodně zaujal, uprostřed jsem měla pocit že jsem se ztratila, že se to táhne a bude to o ničem, dějové linie se mi pletly, ale pak ten konec a rozuzlení... super,fakt, že jo!

nikiem
03.11.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoci, ale ten příběh mě strašně pohltil. Myslím tedy ten Jennifer a Anthonyho u Ellie mě to bavilo o něco méně, ale až tak hrozné to taky nebylo. Četla jsem to jako pátou knihu od Jojo Moyesové a pro mě jednoznačně nejlepší. :)

Len2očka
01.11.2017

Pro mě milé oddychové čtení.

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha.

iveetka
17.10.2017 5 z 5

Hrozně se mi tahle kniha líbila a dobře se mi četla. Vrácení do minulosti je vždy zajímavé a Jojo se tahle kniha opravdu povedla!!

Naďulka
15.10.2017 4 z 5

Čtivý příběh plný zvratů a k přemýšlení o lidských osudech.

Mishell14
15.10.2017 5 z 5

Musím se přiznat,že k tomuhle příběhu jsem hledala delší cestu,než mne uchvátil,ale možná díky tomu mne konec a rozuzlení ohromilo o to více! Jojo nezklamala i když jsem si to myslela u téhle knihy dlouho nyní ji posílám tichou upřímnou omluvu.

vendy.83
11.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha

CHezunka
07.10.2017 4 z 5

krásná kniha, i když bych řekla , že na styl spisovatelky, byla tato kniha nejslabší a nejméně emotivní

Lenča89
02.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha

Linda007
30.09.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky. A stejně jako ,,Než jsem tě poznala´´, se mi kniha moc líbila. Líbí se mi styl psaní autorky. Hrozně se mi líbí doba, ve které se většina děje odehrává. Je to opravdu silný příběh, bylo mi líto i manžela ...

Alisstarší
28.09.2017

Tak jako vždy mě kniha Moyesové velmi zaujala, tato autorka dovede upoutat silnými lidskými příběhy. doporučuji k přečtení.

Lucinka007
19.09.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Úžasný příběh, od kterého se není možné odtrhnout. Doopravdy skvěle napsané. Doporučuji.

KatulakT
14.09.2017 5 z 5

Po dočtení tohohle díla mám poněkud rozporuplné pocity. Notnou část příběhu jsem si nedokázala zvyknout na neustálé skákání v čase. S odstupem doby se mi ale příběh správně v hlavě zformoval a už jsem neměla problémy - je to jen o zvyku. V tomhle případě jsem velice ocenila, že je kniha psaná v er formě z pozice vypravěče. Při představě, že by se střídal i vypravěč, se mi ježí chlupy na rukou.
Příběh mi přišel tak neskutečně krásný, že to není až možné. Moc se mi líbila ta částečná paralela Elliina vztahu a vztahu Jennifer s Anthonym. Konec byl velmi krásný, ne tak přeslazený, jak by někdo mohl čekat, a realistický. Mohla bych tu pět ódy, ale ono není moc co víc říct - KRÁSA!
Jen mi vrtá hlavou jedna věc - Ruaridh, vážně?
Čtivost (nakonec) 100 %
Zápletka 100 %