Poslední dopis od milence

Poslední dopis od milence
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474990/bmid_posledni-dopis-od-milence-pgP-474990.png 4 2851 2851

Píše se rok 1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je však po nějaké době z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velikou lásku, kvůli které byla ochotná riskovat úplně všechno. O bezmála půlstoletí později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou v archivu narazí novinářka Elllie Haworthová. Tu milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za psaním skrývá… Mimořádné silný příběh vášně, nevěry a ztráty Jojo Moyesové vynesl v roce 2011 už druhé prestižní ocenění Romantic Novel of The Year Award. V roce 2021 pak Netflix román, který Ikar původně vydal pod názvem Poslední dopis od tvé lásky, uvádí jako celovečerní film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

hopen
13.03.2018 5 z 5

Od Jojo Moyes znam lepsi knihy.. Tato kniha me az tak nezaujala..

xindl007
03.03.2018 5 z 5

Krásná kniha. Nechá ve vás tolik různých pocitů a nadějí. Krásně se prolínala minulost a přítomnost,je napsaná lidsky a hrozně moc mě oslovila. Všem jsem držela palce, hlavně hrdinům z dřívějška. A pravdou je, že podobně krásné dopisy už se dnes opravdu nepíšou a je to škoda.

strongviolet
26.02.2018 5 z 5

Nádhera

Aleh
18.02.2018 4 z 5

Milostný příběh vdané Jennifer a mladého novináře Anthonyho z roku 1960 znovu ožívá po dlouhých letech v roce 2003 zásluhou mladé novinářky Ellie, která v archivu našla milostný dopis…. Sama Ellie prožívá vztah se ženatým mužem a díky nalezenému dopisu se rozhodne pátrat, kdo ten dopis napsal a komu byl určen. Ellie doufá, že díky tomuto dopisu nalezne ten pomyslný klíč i ke svému životu…
Kniha je psána osobitým a nezaměnitelným autorčiným stylem, v ději se často prolíná minulost se současností. Líbí se mi tyto návraty do minulosti a propojení se současností. Autorka toho dokonale využila (např. i ve své knize Dívka, již jsi tu zanechal) a její příběh není jen obyčejným romantickým příběhem pro ženy, ale skrývá toho v sobě nepoměrně víc. Doporučuji.

Penelope99
17.02.2018 5 z 5

Jen těžko hledat u autorky konkurenci a obálky jejích knih... Ty prostě miluji.. příběh je, jak už bývá zvykem čtivý a dojemný... Hlavní postavy sympatické a prostředí.. střídání postav dobře zpracované...

Silwia20
14.02.2018 4 z 5

Zaciatok kbihy sa mi pacil, v strede sa dej dost vliekol, no neodlozila som ju a ku koncu ma opat dostala.
Je to krasny pribeh o dvojici zamilovanych, ktory k sebe nevedia najst cestu ... a ci ju ozaj najdu, nebudem prezradzat

Bakly492
10.02.2018

Musim rici, ze po vsech recenzich jsem se rozhodla si knihu precist.
Opet jsem se presvedcila, ze pokud je neco bestseller, je skoda si knihu kupovat.
Dej je jednoduchy, predvidatelny, to uz Titanic je na tom lepe☺Vazne, kniha nicim neobohati.Za me teda velike ocekavani a velike zklamani.

katerina.l.
07.02.2018 4 z 5

Milé seznámení se s Jojo. Určitě řadím mezi oblíbené autory :)

misowi84
26.01.2018 5 z 5

Přemýšlel jsem jak začít, ale nenapadá mě momentálně vhodnější slovo než turbulence emocí. Nevím jak to dokáže, ale já ji prostě vždycky vše uvěřím.
Miluji její příběhy, její postavy.. Vše je tak neskutečně živé a skutečné.
Ještě, že jsem se v hlavě zbavil té samolepky holčičích románů, jelikož pak bych nikdy nečetl takto úžasné knihy.
Poslední dopis od tvé lásky je nádherný a zároveň i tak trochu depresivní příběh. Nemá smysl z něj cokoliv prozrazovat..
Prostě si jej přečtěte ! Třeba se vám bude tajit dech, tak jako mě.
Teď mě čeká Dívka, již jsi tu zanechal.. a už teď se moc těším :-)

Ráčkajda
25.01.2018 4 z 5

Opět velmi čtivé. Ale stejně jako Terry.89, Dívku jsem milovala, Dopis má o hvězdičku méně.

Terry.89
25.01.2018 4 z 5

Jako první autorřinu knihu, jsem vzala do ruky Dívku, do které jsem se naprosto zamilovala. Poslední dopis byl pro mě trochu méně poutavý, přesto však kniha nezapře autorčin osobitý styl a vypravěčské schopnosti. Kniha se mi četla dobře, bavila mě a děj krásně ubíhal, přesto mi v tomto příběhu scházela nějaká ta malá jiskřička, která se objevila v Dívce, takže dávám o hvězdičku méně.

Amy27
24.01.2018 4 z 5

Opět mě Jojo dostala se svým nadání psát naprosto živě a poutavě. Trošku jsem při čtení měla depresi (proto hvězdička dolů), ale bavila jsem se! :)

MirijamFrankl
18.01.2018

Opravdu krásná kniha napsaná nenáročným, svěžím stylem. Moc se mi líbily obě dějové linky (ačkoli ta ze šedesátých let asi o něco víc). Knížka vás nutí zamýšlet se nad silou morálních hodnot a lásky. Je lepší zůstat čestný a nespokojený, nebo se vzepřít konvencím a prožít aspoň na okamžik pravou lásku?

kroftik
13.01.2018 5 z 5

Krásná knížka, krásný příběh. Jo Jo Moyes je příkladem toho, že i romány pro ženy se dají psát neotřele a inteligentně a já ji mám právě díky tomu čím dál raději :-)

Monika97Švej.
11.01.2018 5 z 5

Tuhle knihu si velmi ráda přečtu minimálně ještě jednou! :) Děj mě bavil, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a když jsem ji dočetla, bylo mi líto, že je konec.
Přečetla jsem jí ,jedním dechem´. :)

Makaja
08.01.2018 2 z 5

Je mi líto, ale tohle mě moc nebavilo.

simona5r
05.01.2018 5 z 5

Jojo Moyes je má oblíbená autorka, takže v hodnocení nedokáži být úplně nestranná. Ale tahle knížka je prostě úžasná a milá a čte se sama :-)

Danca196
05.01.2018 5 z 5

Krásná kniha...

inkatenysek
31.12.2017 4 z 5

Na knize se mi nejvíce líbilo to, jak autorka dokázala vykreslit celkovou společenskou situaci let 1960 a 1964, ve kterých se odehrává hlavní příběh velké lásky mezi Jennifer a novinářem Anthonym. To, že ve vyšší společnosti byla žena brána spíše jako ozdoba, doplněk muže, rodička jeho dědiců, než inteligentní, samostatně smýšlející jedinec mající sny, touhy, city, vlastní názory a pokud se někdo rozhodl odlišit se od ostatních a jít vlastní cestou, tak přišel o všechno i o rádoby „kamarády“ a musel začít od nuly. Děj mě naprosto pohltil a ani na minutu jsem se nenudila, takže jsem vše přelouskala za necelé dva dny. Doporučuju všem, kteří mají rádi milostné příběhy nebo hledají jen nějakou oddechovku, u níž budou moct vypnout a nebudou muset přemýšlet nad příliš složitým dějem.

Leňulaaa
31.12.2017 4 z 5

Oba příběhy byli zajímavé a poutavé. Víc mě zaujal starší příběh. Chvílemi se mi kniha zdála hrozně zdlouhavá, naopak konec byl uspěchaný. Vesměs jsem celou dobu nevěděla jaký význam mají “vzkazy” na začátku kapitoly - vše bylo vysvětleno až v poděkování.