Poslední dopis od milence

Poslední dopis od milence
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474990/bmid_posledni-dopis-od-milence-pgP-474990.png 4 2851 2851

Píše se rok 1960. Jennifer Stirlingová se po vážné autonehodě probouzí v nemocnici a na nic si nevzpomíná. Nepoznává svého manžela, kamarády, nepamatuje si dokonce ani to, jaká byla před nehodou ona sama. Když je však po nějaké době z nemocnice propuštěna, nachází doma schovaný dopis a z mlhy zapomnění pomalu začínají vystupovat obrazy upomínající na velikou lásku, kvůli které byla ochotná riskovat úplně všechno. O bezmála půlstoletí později na dopis, v němž neznámý muž žádá svoji milenku, aby kvůli němu opustila manžela, náhodou v archivu narazí novinářka Elllie Haworthová. Tu milostný list okamžitě zaujme, neboť i ona má momentálně poměr se ženatým mužem. Pouští se tedy do pátrání po dámě, které je dopis adresován, jeho pisateli a především pak příběhu velké lásky, jenž se za psaním skrývá… Mimořádné silný příběh vášně, nevěry a ztráty Jojo Moyesové vynesl v roce 2011 už druhé prestižní ocenění Romantic Novel of The Year Award. V roce 2021 pak Netflix román, který Ikar původně vydal pod názvem Poslední dopis od tvé lásky, uvádí jako celovečerní film.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Letter from Your Lover , 2008

AleksaK
18.06.2018 5 z 5

Už při čtení "náťuku" jsem se bála formy knihy, ale nakonec mile překvapila.

lucka8081
14.06.2018 5 z 5

Dlouho jsem u knížky tak nebrečela jako u této. Úžasný příběh.

Denisa153
30.05.2018 5 z 5

Překrásný příběh. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout jak jsem byla zvědavá na konec. Jedna z nejlepších knih co jsem od autorky četla.

kečup60
28.05.2018 4 z 5

Tento příběh je jedním z mnoha od spisovatelky. Ale fakt je, že dokáže vymyslet neuvěřitelné zápletky, které se nakonec i mohou stát.

77yasmin
19.05.2018 5 z 5

Doba ve které dnes žijeme nás stále k něčemu nutí. Nutí nás ke kariéře, ke slušnému a spořádanému životu , k hodnocení všeho a všech. A tak se stále snažíme, aby jsme náhodou něco a nebo někoho nezklamali až se nakonec v celém tom všem dokonale ztratíme a ani netušíme jak dál. A přitom by někdy stačilo nechat vše jen tak plynout a užívat si dar, který nám byl dán, bez nucení a skládání účtů. Tento příběh je přesným zrcadlem našich životů. A já se jím nechám unášet, ať to znamená cokoli... Díky Jojo.

Vera92
09.05.2018 4 z 5

S knizkou jsem mela jeden problem a to kdyz skoncila cast minulosti, nechtelo se mi ji uz docist.. ale docetla a bylo to krasny! Krasna romanticka oddechovka..

lapagerie
09.05.2018 2 z 5

Upřímně řečeno, čekala jsem víc. Všichni čtou Jojo Moyes, všichni jsou z ní nadšeni. Pro mě to byl jen celkem banální příběh, který mě ani nevtáhl. Taková oddechovka na víkend.

Summer7
06.05.2018 3 z 5

Moc hezká romantická kniha, četla se rychle.

Iva B.
06.05.2018 5 z 5

Nechápu jak to Jojo Moyes dělá, ale i při téhle knížce jsem normálně řvala jak želva! A já u knížek nebrečím, fakt.. Krásná knížka, krásný příběh.. doporučuji!!!

ivousekk
05.05.2018 5 z 5

Uz je to jasne, mam novou oblibenou autorku. Jojo, opet jsi to skvele napsala, opet me pribeh zcela pohltil. Tohle je behem mesice uz tvoje ctvrta knizka, kterou jsem precetla a jsem naprosto spokojena.
Pokud hledate pribeh silne lasky i bolesti, smele to toho, bude se vam libit.

stafbul
03.05.2018 3 z 5

Zvláštní pocity po dočtení knihy, které mne přepadly, vedou k volbě tří hvězdiček, které jí uděluji. Na jednu stranu jsem v průběhu knihy čím dál více pociťovala sympatie k Bootovi a jeho milé J. Moc jsem jim přála lásku a vřelou budoucnost. To velmi kvituji, protože se v poslední době často setkávám s tím, že autoři knih u mne nedokáží vyvolat jakýkoliv zájem o hlavní postavy jejich příběhů. Na stranu druhou je příběh celkem průměrný a dle mne jej narušují zbytečné ukázky "posledních dopisů" od lidí z různého období, jimiž je příběh prokládán. Chápu, co bylo záměrem, nicméně to, čeho chtěla autorka dosáhnout, tedy aby čtenář měl na zřeteli neustále myšlenku toho, že se jedná o jakýsi rozbor toho, jak se lidské cesty rozcházejí v průběhu let a jak to vlastně vypadalo dříve a jak dnes, u mne vůbec nezafungovalo. Pro mne to byl příběh o lásce a ne o dopisech a loučení. A konec byl všelijaký....včetně dle mne velmi mizivé šance, že by v Londýně žijící lidé dokázali prožít 40 let bez toho, aniž by se potkali, nebo o sobě věděli, že není jeden z nich mrtev. Proto ty tři hvězdičky. PS: Zlatá nálepka na přebalu knihy, kvůli které jsem knížku koupila, dle mne odpovídá její kvalitě. Ano, je to pěkná kniha, avšak v mé knihovně nezůstane, pro mne tedy jakoby zlatou nálepku neměla.... PS2: Začínám přemýšlet, že si ty zlaté nálepky budu na knížky domalovávat...páč tam kde by měly být nejsou a tam kde jsou by být neměly :-D :-D :-D

hruskovalucie93
29.04.2018 4 z 5

Moje první kniha od této “vyhlášené” autorky. Líbila se mi. Sice mě to nijak vyloženě neohromilo a nesedla jsem si z ni na zadek, je ale fakt, že teď většinou tento druh zamilovaných románků spíše obcházím. Je tedy úspěch, ze jsem ji dočetla a jsem víceméně spokojena. Určitě zkusím ještě i jiná díla od Jojo Moyesove :)

DoDidDone
27.04.2018 3 z 5

Od autorky toho mám načteno docela dost a vím, že je jedna z nejlepších svého žánru, proto mě překvapuje, že dávám pouze tři hvězdičky. Tato kniha mě nedokázala tolik vtáhnout do děje, nepřesvědčila mě a upřímně ani tolik nebavila. Kniha mi občas připadala dost zmatečná a nelogická a někdy i příliš přetažená za vlasy, konec byl dost předvídatelný. Hlavní postavy mi tolik nesedly a nevytvořil jsem si k nim žádné vazby, nejvíc sympatický mi byl nejspíš Anthony a i k tomu jsem měl během čtení dost výhrad. Jinak Jennifer a Ellie mě upřímně docela štvaly svými povahami.

Nejvíc mě asi mrzel pohled z šedesátých let. Hlavně kvůli tomu, že mně vůbec nepřipadalo, že jsem o půl století dozadu. Příběh, který se odehrával v té době, se klidně mohl odehrát i nyní. Neviděl jsem tedy žádný rozdíl a to mě docela štvalo, protože si myslím, že není těžké tam vepsat nějaké popisy třeba budov, oblečení, já nevím, snad všeho z šedesátek, nějak navodit atmosféru, ale tohle mi připadalo trochu prázdné a takové nijaké.
Super ale byly dopisy/emaily/SMS, které autorka vložila mezi kapitoly. To hodnotím jako asi to nejlepší na celé knize. :)

Nápad je senzační, na knihu jsem se moc těšil a po předchozích knihách jsem věděl, že autorka umí perfektně vylíčit vztahy, popisovat emoce a do toho je to vždycky moc čtivé, ale v této knize mě to tolik nechytlo. Zbývající knihy od autorky si rozhodně chci přečíst, protože vím, že zkrátka umí psát a nad jednou – pro mě – horší knihou ji ze seznamu nevyřadím. ;)

Ivule_M
27.04.2018 5 z 5

Ze začátku mě kniha moc nenadchla...poté se to však rozjelo a už nebylo možné se odtrhnout. Doporučuji :-)

potika
16.04.2018 5 z 5

Poprvé píšu komentář ke knížce, kterou nemám dočtenou. Vůbec jsem neměla chuť pouštět se do něčeho, co připomíná červenou knihovnu. Rok knížka ležela v knihovně, ale - líbila se.

FreckledCathy
10.04.2018 5 z 5

Příběh Jenny a Anthonyho mě absolutně pohltil, drtily mě pocity, které jsem společně s nimi prožívala a nevěřila na nespravedlnost osudu, který může být tak zdrcující. Doporučuji!

Joyce24
07.04.2018 4 z 5

Moje první setkání s touto autorkou a jistě ne poslední. Příběh byl čtivý od začátku až do samého konce. Musim přiznat,ze mě vice upoutalo vyprávění osudu dvou mladých lidí v minulosti a dohra jejich vztahu v současnosti než osud hlavní hrdinky v přítomnosti. Ale i tak mohu knihu jen doporučit!

Luciluc
28.03.2018 3 z 5

Zajímavý příběh o náhodě, osudu, lásce, hledání společné cesty, neúspěších, trpělivosti a obětech, protkaný tématem nevěry. Z postav jsem si nejvíce oblíbila Jennifer a Anthonyho. A i když kniha byla nejslabším článkem z trojice, kterou jsem od Jojo Moyesové dosud četla (Než jsem tě poznala, Jeden plus jedna, Poslední dopis od tvé lásky), doporučuji ji k přečtení. Podrobnější hodnocení postav a děje zde v recenzích.

biairicia
26.03.2018 3 z 5

Hezký čtivý romantický příběh. Knihu Než jsem tě poznala, však už Moyes asi nepřekoná. Stříbrná zátoka se mi zdála též lepší.

pedroK
15.03.2018 5 z 5

Je to krásný příběh nenaplněné lásky. Je to pořád nahoru, dolů. Už už si myslíte, že to výjde, že to musí vyjít a stane se něco velkého, co je zase na čas oddělí. Krásné milostné dopisy, ze kterých pocity jen tryskají. To vás nenechá chladnými. Původní příběh lásky se prolíná s moderním příběhem lásky, která má jen o trochu jinak rozdané karty, ale i tady platí, že vždycky chceme to, co nemáme. Jojo umí psát příběhy, které v životě potkají každého z nás. Každého se to téma někdy dotkne a záleží na člověku, jak dlouho ten dotek cítí. Někdo 40 let.