Posledný gambit

Posledný gambit
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537171/bmid_posledny-gambit.jpg 4 230 230

Avery Kylie Grambsová zdedila obrovský majetok, čo z nej robí najbohatšiu tínedžerku na svete. Musí však vydržať ešte pár týždňov v sídle Hawthornovcov. Navyše novinári striehnu na každom kroku a tlak spojený s nadobudnutým bohatstvom narastá. S príchodom nečakaného návštevníka do sídla sa situácia ešte viac skomplikuje a v neistých časoch Avery nachádza oporu len v bratoch Hawthornovcoch. Ich osudy sú navzájom prepojené spleťou tajomstiev. Je čoraz jasnejšie, že ak chcú vyhrať nad neznámym súperom, musia vyriešiť poslednú časť hádanky. Inak Avery stratí všetko ? bohatstvo, lásku a možno aj vlastný život.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 22.08.2024
Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Yoli (SK)

The Final Gambit , 2022

Pauvka
07.01.2024 5 z 5

Na závěrečny díl jsem se těšila jako malá a byla to panečku jízda. Jen škoda že to končí :(. Celá série proste super!

TeriLoch
01.01.2024 5 z 5

BOŽÍ ! Čtivé, napínavé a prostě za mě celá série neměla chybu ! A fakt sympatické asi všechny důležité postavy ! :) S jistotou můžu říct, že tuhle sérii si určitě přečtu někdy znovu, a to si moc často po přečtení neříkám! :) Líbilo by se mi ještě pokračování. Rozhodně doporučuji celou sérii Hry o dědictví !!

Mamka_cte
30.12.2023 5 z 5

Než jsem stačila něco říct, Jameson do té tmy skočil. Já se spustila dolů opatrněji a přistála do dřepu vedle něj. Zvedla jsem se a posvítila jsem si telefonem kolem sebe. Místnůstka byla malá - a prázdná. Mrtvola nikde.

Třetí závěrečný díl série Hra o dědictví. První díl se mi líbil, ale měla jsem k němu nějaké výhrady a z druhého jsem byla zklamaná. Třetí díl je za mě nejlepší a líbil se mi ze všech nejvíce. To nejlepší na konec.

Tento díl jsem hltala od začátku do konce, neskutečně čtivý. Všechny hry, tajemství a hádanky se vyřeší a vše zapadne na své místo.

Vyřeší se i romantický trojúhelník a já souhlasím s výběrem Avery. I když každý z bratrů Hawthornů má něco do sebe.

Řešení hádanek a tajemství by mě strašně bavilo! A také bych samozřejmě brala někoho kdo by mi odkázal všechen svůj majetek a peníze.

Celá série je neskutečně čtivá, zábavná a humorná. Těším se na příští rok, až výjde doplněk o všech bratrech a jsem ráda, že se s touto sérií ještě nemusím loučit.

Knižní střípky
30.12.2023 4 z 5

Prostě a jednoduše - i s těmi všemi mouchami, které tam byly, to bylo stejně boží. Těším se na příští rok, kdy vyjde nějaký doplňkový kousek přímo o našich čtyřech bratrech.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

Bryel
29.12.2023 5 z 5

„Vy jste byli hlína a já byl sochař. A bylo radostí a ctí mého života udělat z vás lepší lidi, než jakým kdy budu já. Lidi, kteří možná budou moje jméno proklínat, ale nikdy ho nezapomenou.“

Tohle je ono.
Tohle je všechno.
Tohle je geniální série. Humor, nadhled, tajemství, záhady.
Výzvy a sázky, obchody a smlouvy. Poklady a šachy.
Tohle jsme my.
Šťastný nový život!
Doporučuju! Přímo královsky jsem se bavila.

lena.o.knihach
29.12.2023 4 z 5

Na třetí díl série jsem se moc těšila. Hře o dědictví i Odkazu Hawthornů jsem neměla co vytknout a čekala jsem, že Poslední gambit dopadne stejně.

Jenže můj nejoblíbenější ze čtyř sourozenců Hawthornových jakoby v tomto díle ani nebyl. A když už, tak by v podstatě ani být nemusel. Celá kniha by se bez něj obešla.
Jeho místo nedokázal nikdo nahradit. I když dva z nich byli skvělí (jako obvykle), ale zas tam na můj vkus byli málo a k tomu zbylému jsem si za celou dobu nedokázala najít cestu.

Avery mi nevadila, ale ani mi nějak nepřirostla k srdci. Zkrátka nepatří mezi top hlavní hrdinky a když se řekne Hra o dědictví, na ni si (na rozdíl od Nashe, Graysona, Jamesona a Xandera) nevzpomenu.

Poslední gambit je přímo nadupaný hádankami, šiframi a rébusy, které musí hlavní postavy vyřešit. Díky tomu hltáte každou stranu a čtení neskutečně utíká. Pomáhají tomu i krátké svižné kapitoly a já ani nedokážu popsat ten pocit úlevy, když jsem zjistila, že tento díl není úplně poslední.

#spoluprace @knizniklub @knihkupectvi_luxor @yoli.cz

Ovecka_Saki
27.12.2023 4 z 5

Lepší než druhý díl, ale musím přiznat, že už mám tohoto příběhu tak akorát. Avery mi už lezla krkem, stejně jako Jameson, Grayson mi připadal spíš jako nějaký duch, protože jeho přítomnost nebyla skoro poznat, celý díl by se bez něj klidně obešel. Xander (a Max), kterého jsem si oblíbila už v prvním díle, by zasloužil mnohem více prostoru a Nash, ten byl v pohodě jako vždy. A ten konec? Fakt pohádka o Popelce, to už mě ani nenaštvalo, jak mi byla celá Avery úplně šumák.

Mathiola8
24.12.2023 5 z 5

Krásná série, to mě hodně bavilo a konec úplně úžasný

nada3314
14.12.2023 4 z 5

Hra o dědictví je boží série. A teď při zadávání knihy na goodreads jsem zjistila, že toto není poslední díl, ale že nás ještě minimálně dva čekají. Jsem tak nadšená. Tohle je pro mě zpráva dne! Nevím, proč jsem si celou dobu myslela, že se jedná o trilogii. Ale uups, neskutečně se těším na další příběh Avery a bratrů Hawthornů.

I tentokrát to bylo skvělé čtení, užila jsem si každou stránku, i když musím v hodnocení jednu hvězdičku ubrat, zatím jsem první dva díly hodnotila 5 hvězdičkami. Začátek se mi trochu táhl, ale zato ten konec to vynahradil a to už pak byla neskutečná jízda. Poslední hra miliardáře Hawtorna -starého pána se povedla, starý pán to fakt uměl a Avary naše mladá dědička to neměla vůbec lehké.

Na to jak je Avary mladá, tak se s tím vším bohatstvím poprala a ukázala, že její inteligence není jen náhoda. Zvládla to perfektně a zanechala po sobě přidanou hodnotu – že né vše se točí kolem peněz a že i někdo takto bohatý není zaslepený a dokáže pomáhat. Úžasný počin a klobouk dolů.
Je to něco jiného, něco úžasného a já jsem z toho paf jak se mi tato literatura „pro děti“ líbí .

NicaCola
10.12.2023 5 z 5

Poslední díl série (která rozhodně stojí za přečtení) skončil přesně tak, jak jsem očekávala. Hádanky a rebusy byly zajímavé, stejně tak odkryté rodinné tajemství. I když jsem očekávala od toho dílu malinko víc, i tak jsem byla nadšená. Těžko se mi s Dědičkou a kluky Hawthornovi loučí, ale třeba se dočkáme nějakého volného pokračování:)

Didi15
08.12.2023 4 z 5

Pro mě byl tento díl nejslabší , ale i tak fajn zakončení . Za přečtení celá série určitě stojí :)

Nelly
04.12.2023 4 z 5

Poslední díl zcela naplňoval anotace na celou sérii - mnohem více hádanek a rébusů než v předchozích dílech, někdy až moc. Hvězdičku ubírám za příliš propletené rodinné vztahy a menší uvěřitelnost. Ale kniha i celá série určitě pobaví a zaujme.

Hatshepsut
01.12.2023 5 z 5

Napětí až do konce knihy! Uf, dobře to dopadlo! Moc vydařená celá série, kdy jste stále v pozoru, kudy se příběh bude ubírat. A že tu o tajemství není nouze, to už bylo jasné z předchozích dílů. Postavy, které zde autorka vytvořila, ty si prostě oblíbíte.

"Max mi jednou radila, abych si představila samu sebe, jak stojím na skále nad oceánem. Měla jsem pocit, že tam teď stojím, protože láska není jenom jedna volba – jsou to desítky, stovky, tisíce voleb.
Každý den je volba."

evineckY
27.11.2023 5 z 5

Autorka si se sérii nesmírně vyhrála se všemi léčkami a hrami.
Pořád jsem se bála, že z těch 4 bohatých floutků se stanou falešní hráči a
Avery ublíží, ale jsem moc ráda, že se tak nestalo.
Ba naopak, byli to skvělí kamarádi do nepohody a je skvělé, jak to skončilo.

Káťa484
26.11.2023 5 z 5

Poslední díl o rodině Hawthornovych. Hra skončila asi tak jak by měla skončit.

ydnac

FANTASTICKÉ !
POSLEDNÍ HRA STARÉHO PÁNA.
A NEJEN JEHO...

Avery musela rok žít v sídle Hawthornů.
Musela rozluštit několik tajemství.
Musela přežít!

Teď jí čeká cílová rovinka, ale jak to tak bývá, nebude to mít lehké.
Na scéně se objevilo několik nečekaných hráčů...
Někdo byl unesen...
Někdo byl zabit...

Skvělé zakončení celé série.
Nemohla jsem knihu odložit!

SPOILER:
Moc se mi líbila šachová partie mezi Tobym, Eve a Avery, to bylo na infarkt.
Líbilo se mi, jak Avery naložila s dědictvím.
Max byla také skvělá jako vždy no BULVA DRÁT :-).
Hawthornovic kluky jsem si zamilovala všechny, přes všechny intriky a podlosti starého pána, se z nich stali skvělí, slušní mladí muži :-)
Avery a Jameson jsou oba stejně "hladoví". Po dobrodružství, poznávání míst, po hádankách.
Jsou pro sebe stvořeni :-)
KONEC SPOILERU.

A JÁ SE NEMŮŽU DOČKAT DALŠÍHO DÍLU :-).

ValiPages
26.11.2023 5 z 5

Škoda, že je to před poslední díl téhle úžasné série. Poslední gambit mě moc bavil, ale stejně se mi asi nejvíc líbil odkaz Hawthornu. Konečně se vyjasnilo proč si starý pán vybral Avery Kylie Grambs. Je to skvělá série, myslím, že se může líbit hodně lidem. Jsem jediná kdo se chce naučit šachy :)?
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mojí recenzi, klikněte prosím na like ne z důvodu že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mojí recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

badliar_id
26.11.2023 4 z 5

4.5/5*
"I love you. I would die to protect you. I would make you hate me to keep you safe because damn it, Averysome things are too precious to gamble."
Miluju tuhle sérii celým svým srdcem!! Třetí díl byl stejně dobrý a čtivý, jako předešlé dva díly.
Nikdy bych nevěřila, že může být knížka až takhle dobře čtivá. Zbožňovala jsem ty hádanky a jak se to Avery a ostatní snažili vyřešit..
Konec jsem upřímně čekala trochu jinačí, ale jinak miluju celou knihu!! Jamie a Avery mají moje srdce a naprosto je zbožňuju..

vercatko20
26.11.2023 3 z 5

Bylo to celkem fajn, stejně si ale stojím za tím, že nejvíc mě bavil první díl. Tak nějak mi stejně moc nesedí, že by cca 19 letá holka, co skoro nikdy nic neměla, skoro vše rozdala na charitu.
Ale je to jen kniha, takže :)

kikikrat
21.11.2023 4 z 5

Musím přiznat, že tentokrát jsem se ze začátku trochu nudila. Řikala jsem si co to BULVA je?! Snad se to rozjede! Naštěstí rozjelo a pak měli věci rychlí spád. Akce, hádanky, skvělá zápletka díky, které do sebe vše zapadlo. Něco jsem třeba trochu odhadla ale spoustu věcí mě dostalo. Jsem trochu zklamaná z romantické linky. Přiznám se, že mi ta chemie mezi nima nefungovala tak jako mezi jinýma dvěma. Škoda. Těším se na další dobrodružství.