Posledný gambit

Posledný gambit
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537171/bmid_posledny-gambit.jpg 4 268 268

Avery Kylie Grambsová zdedila obrovský majetok, čo z nej robí najbohatšiu tínedžerku na svete. Musí však vydržať ešte pár týždňov v sídle Hawthornovcov. Navyše novinári striehnu na každom kroku a tlak spojený s nadobudnutým bohatstvom narastá. S príchodom nečakaného návštevníka do sídla sa situácia ešte viac skomplikuje a v neistých časoch Avery nachádza oporu len v bratoch Hawthornovcoch. Ich osudy sú navzájom prepojené spleťou tajomstiev. Je čoraz jasnejšie, že ak chcú vyhrať nad neznámym súperom, musia vyriešiť poslednú časť hádanky. Inak Avery stratí všetko ? bohatstvo, lásku a možno aj vlastný život.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

The Final Gambit, 2022

evineckY
27.11.2023 5 z 5

Autorka si se sérii nesmírně vyhrála se všemi léčkami a hrami.
Pořád jsem se bála, že z těch 4 bohatých floutků se stanou falešní hráči a
Avery ublíží, ale jsem moc ráda, že se tak nestalo.
Ba naopak, byli to skvělí kamarádi do nepohody a je skvělé, jak to skončilo.

Káťa484
26.11.2023 5 z 5

Poslední díl o rodině Hawthornovych. Hra skončila asi tak jak by měla skončit.

ydnac

FANTASTICKÉ !
POSLEDNÍ HRA STARÉHO PÁNA.
A NEJEN JEHO...

Avery musela rok žít v sídle Hawthornů.
Musela rozluštit několik tajemství.
Musela přežít!

Teď jí čeká cílová rovinka, ale jak to tak bývá, nebude to mít lehké.
Na scéně se objevilo několik nečekaných hráčů...
Někdo byl unesen...
Někdo byl zabit...

Skvělé zakončení celé série.
Nemohla jsem knihu odložit!

SPOILER:
Moc se mi líbila šachová partie mezi Tobym, Eve a Avery, to bylo na infarkt.
Líbilo se mi, jak Avery naložila s dědictvím.
Max byla také skvělá jako vždy no BULVA DRÁT :-).
Hawthornovic kluky jsem si zamilovala všechny, přes všechny intriky a podlosti starého pána, se z nich stali skvělí, slušní mladí muži :-)
Avery a Jameson jsou oba stejně "hladoví". Po dobrodružství, poznávání míst, po hádankách.
Jsou pro sebe stvořeni :-)
KONEC SPOILERU.

A JÁ SE NEMŮŽU DOČKAT DALŠÍHO DÍLU :-).

ValiPages
26.11.2023 5 z 5

Škoda, že je to před poslední díl téhle úžasné série. Poslední gambit mě moc bavil, ale stejně se mi asi nejvíc líbil odkaz Hawthornu. Konečně se vyjasnilo proč si starý pán vybral Avery Kylie Grambs. Je to skvělá série, myslím, že se může líbit hodně lidem. Jsem jediná kdo se chce naučit šachy :)?
Ráda bych vás poprosila, pokud jste si přečetli mojí recenzi, klikněte prosím na like ne z důvodu že se vám to líbilo, ale abych věděla, že si někdo přečetl mojí recenzi. Moc mě to potěší a moc děkuji :)

badliar_id
26.11.2023 4 z 5

4.5/5*
"I love you. I would die to protect you. I would make you hate me to keep you safe because damn it, Averysome things are too precious to gamble."
Miluju tuhle sérii celým svým srdcem!! Třetí díl byl stejně dobrý a čtivý, jako předešlé dva díly.
Nikdy bych nevěřila, že může být knížka až takhle dobře čtivá. Zbožňovala jsem ty hádanky a jak se to Avery a ostatní snažili vyřešit..
Konec jsem upřímně čekala trochu jinačí, ale jinak miluju celou knihu!! Jamie a Avery mají moje srdce a naprosto je zbožňuju..

vercatko20
26.11.2023 3 z 5

Bylo to celkem fajn, stejně si ale stojím za tím, že nejvíc mě bavil první díl. Tak nějak mi stejně moc nesedí, že by cca 19 letá holka, co skoro nikdy nic neměla, skoro vše rozdala na charitu.
Ale je to jen kniha, takže :)

kikikrat
21.11.2023 4 z 5

Musím přiznat, že tentokrát jsem se ze začátku trochu nudila. Řikala jsem si co to BULVA je?! Snad se to rozjede! Naštěstí rozjelo a pak měli věci rychlí spád. Akce, hádanky, skvělá zápletka díky, které do sebe vše zapadlo. Něco jsem třeba trochu odhadla ale spoustu věcí mě dostalo. Jsem trochu zklamaná z romantické linky. Přiznám se, že mi ta chemie mezi nima nefungovala tak jako mezi jinýma dvěma. Škoda. Těším se na další dobrodružství.

Mona-Lisa
19.11.2023 4 z 5

Jestli se vám líbily dva předchozí díly, tak stoprocentně vás potěší i tento.
Úplně ve stejném stylu.
Náctiletá holka k miliardám přišla. A navíc musí řešit kterého z golden boys si vybere.
Buď se tu teda řeší hádanky nebo milostný trojúhelník, případně, co s bohatstvím dělat a jestli ho vůbec chceme.
Jako upřímně je to překombinované, předvídatelné, žhavé, ale pro cílovku ideální dárek.
Pro mě neobvyklé, že hodnocení mi nezměnilo s kým nakonec zůstala. Jsem v tomto normálně neuvěřitelná potvora, ale tady jsem fandila oběma.
U konce bych se tak nedržela při zdi, jako autorka, proto ubírám hvězdu.

Matri
17.11.2023 5 z 5

"Pasti v pastech, hádanky v hádankách."

Tisíckrát áno!!!
Táto séria je tak iná oproti všetkému, čo som kedy čítala... Je to záhada v záhrade, láska v chaose, hľadanie odpovedí a neustále sa hromadiace sa tajomstvá.
Ani jeden diel nebom pre mňa zatiaľ sklamaním a tretí diel ma dostal od prvej stránky. Častokrát som sa sama zastavila v čítaní, pozerám do okna a naozaj rozmýšľam nad tými záhadami (áno, niečo sa mi podarilo uhádnuť) :)
Všetko dopadlo tak, ako som si priala (vrátane romantickej linky - ak sa to teda dá považovať za koniec!?) a bolo to úžasné! Ani na jednej stránke nehrozí nuda ;-)
Celú sériu maximálne odporúčam!!!

"Miluju tě. Vážně bych umřel, abych tě ochránil. Klidně budu riskovat, že mě budeš nenávidět, jen abys byla v bezpečí. Protože – některý věci jsou sakra tak cenný, že se s nima hazardovat nesmí, Avery.“

Komaeda
17.11.2023 5 z 5

Supr jízda jak první díl. Lepší než druhý, který mě zklamal.

Verunka4444
13.11.2023 5 z 5

Opět naprostá senzace,od první stránky mě to neskutečně bavilo :)