Divergencia

Divergencia
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111996/bmid_divergencia-2Yv-111996.jpg 4 5057 5057

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je spoločnosť rozdelená do piatich frakcií, z ktorých každá sa venuje pestovaniu jednej zvláštne cnosti. Je to poctivosť (Čestní), obetavosť (Nezištní), odvážnosť (Neohrození), mierumilovnosť (Priateľskí) a múdrosť (Vzdelaní). Každý rok, v stanovený deň, si všetci šestnásťroční musí vybrať jednu z frakcií, ktoré sa potom budú venovať po celý život. Beatricino rozhodnutie kolíše medzi voľbou zostať so svojou rodinou a byť tým, kým v skutočnosti je. Oboje mať nemôže. Nakoniec však dôjde k voľbe, ktorá každého prekvapí, vrátane jej samotnej. Počas vysoko konkurenčného začatia, ktoré nasleduje, si Beatrice zvolí nové meno - Tris - a snaží sa zistiť, kto sú jej skutoční priatelia a kam do tohto nového života zapadá románik s niekedy fascinujúcim a inokedy búrlivým chlapcom. Tris má ale tajomstvo, ktoré musí ukrývať, pretože bola varovaná, že by mohlo znamenať smrť. Vo chvíli, keď odhalí narastajúce konflikty vo zdanlivé dokonalej spoločnosti, tiež zároveň zistí, že by jej tajomstvo mohlo zachrániť všetky ktorých miluje ... alebo by mohla sama seba zničiť.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Divergent, 2011

kkzk11
22.03.2018

Opravdu úžasná kniha. Doporučuji!

baacinka
10.03.2018 3 z 5

První půlka mi připadala jako odvar Hunger Games. Druhá půlka byla jako Fifty Shades of Grey bez sexu. Na chvíli mě to strhlo, mělo to spád, ale ty nepříliš uvěřitelné a veskrze ploché postavy mě vlastně vůbec nezajímají, takže druhý díl číst nebudu. Ale tak na tři hvězdičky to má, no...

Gagarinuvbratr
07.03.2018 1 z 5

Tešil som sa na poriadnu sci-fi a dostal som pubertálne telenovelu s ukňouranou hlavnou hrdinkou. Hlúposť.

4ka
06.03.2018 5 z 5

Nejlepší kniha na světě,a film je úplně nejlíp spracovaný

DracoMalfoy
03.03.2018 4 z 5

Ačkoliv dávám 4 hvězdy, knize chybí jen velmi málo abych dala 5. Doufám že to příští díl vytáhne. Líbila se mi, jenom mi Čtyřka občas přišel trošku otravnej.

Jája92
22.02.2018 3 z 5

Prvním dílem jsem byla nadšená, zajímavé téma i zpracování.

anna246
16.02.2018 5 z 5

První díl této série jsem četla několikrát, a pokaždé jsem ho přečetla tak rychle, že jsem na konci byla vždycky smutná, že už je konec. Protože je to vlastně jediná kniha, co se mi od autorky líbila..

katka639
06.02.2018 5 z 5

Miluju film a teď miluju i knihu. Naprosto splnila moje očekávání. Četla se úplně sama. Doporučuji.

ReziEngli
03.02.2018 4 z 5

Jako nebylo to špatné, ale něco mi tam chybělo.

Babsy
30.01.2018 4 z 5

Pro mě první díl nejlepší, čtivý a napínavý..dobře rozjeto. Na další díly jsem byla zvědavá, ale všeho všudy to šlo z kopce dolů. Celá serie neurazí a ten svět i postavy mě bavili moc, ale nečekejte zázraky.

Iny
26.01.2018 4 z 5

Přečteno dá se říct jedním dechem... Nevím jestli je výhoda, že jsem první viděla film, ale řekla bych, že ano. Díky tomu se mi divergence četla sama. Ovšem být to obráceně asi bych dala nižší hodnocení... Jinak u mě za dobře s ohledem na to, že těmto tématům fandím. ☺

pipa36
25.01.2018 3 z 5

S touto knihou jsem měla do té doby neviděný problém - ich forma v přítomně-budoucím čase... Z tohoto důvodu jsem začínala asi na 3×, ale nakonec jsem si zvykla a knihu jsem se zájmem dočetla. Kvůli již zmíněnému stylu psaní ("...Přejdu ke stolu a sednu si na první židli, kterou uvidím. Jím vlastně ani nevím co...") dávám 3 hvězdy.

GeorgieAnne
24.01.2018 5 z 5

Když vidím knihu, která patří do sekce "Pro děti a mládež" tak se vždy zamyslím jestli si ji vážně chci přečíst a nebude to pro mě prostě moc "teen". V tomto případě se rozhodně o žádný přešlap nejedná. Vtáhne vás do děje a už za pár dní držíte v ruce přečtenou knihu. Divergence má velmi zajímavý děj, postavy i zápletky. Rozhodně doporučuji i dospělým (ne vždy jsou knihy "Pro děti a mládež" jen pro děti a mládež) ;-) Filmové zpracování se mi v tomto případě také velmi líbilo (což moc nebývá zvykem) ale kniha je kniha :D :-)

bareva
23.01.2018 4 z 5

Kniha je velmi čtivá. Stačily mi jen dva dny. :) Určitě je lepší než film, ale výjimečně musím pochválit i film. Tris a Tobias patří mé oblíbené knižní páry. :)

Kaak
22.01.2018

Z této knihy jsem naprosto unesená a řekla bych, že kniha je lepší než film. Jako první jsem viděla film, díky tomu jsem si lépe představila hlavni postavy. Láska mezi Tris a Čtyřkou je neuvěřitelná a naprosto me dostaly některé pasáže. Knihu jsem přečetla během jednoho dne. Všem velmi doporučuju. ❤❤

Bustedka
20.01.2018 4 z 5

Na to jak jsem si musela, že to bude kravina, tak to bylo docela dobré :-) tak snad další díly nebudou o mnoho horší, jak jsem většinou zvyklá

4laras
28.12.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale abych pravdu řekla, dala bych přednost filmu.
Mělo to nápad, ale na papíře to nevypadalo tak dobře...

heyitsronnie
27.12.2017 3 z 5

Všichni mi říkali, že se vlastně jedná o kopírku Hunger Games. Přesto jsem byla zvědavá a knihu si přečetla. Ještě, než z toho byl film. Nebylo to vůbec špatné, oproti Hunger Games sice nic moc, ale když nebudete srovnávat, vlastně je to celkem dobré. Vše mi zkazil konec, kvůli kterému tedy vlastně netuším, k čemu nám bylo těch několik set stran, kdy se hlavní postava snaží ve své frakci udržet, když mají být najednou svrženy. Nápad dobrý, zpracování se mi až tolik nelíbí.

Tánička11
20.12.2017 4 z 5

Někdy jsem se musela zastavit a sama sebe napomínat, abych se vzpamatovala a přiznala si že to je jenom příběh a ne můj život, že to nemusím tolik prožívat. Jsem ráda, že jsem si přečetla tu knížku a nestála jen v roli diváka filmu, protože ten je oproti knize příšernéj. Ale i přesto bych nemohla knize dát plný počet hodnocení, ani nevím vlastně proč možná, že prostě na to nemá.

Peslik
04.12.2017 4 z 5

Dva roky jsem tuto knihu odkládala s tím, že toto asi nikdy nepřečtu a ono to bylo dost dobré, takové oddychové, napínavé i romantické. Prostě takové, jak jsem si knihu na šedivé dny představovala.