Divergencia

Divergencia
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111996/bmid_divergencia-2Yv-111996.jpg 4 5057 5057

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je spoločnosť rozdelená do piatich frakcií, z ktorých každá sa venuje pestovaniu jednej zvláštne cnosti. Je to poctivosť (Čestní), obetavosť (Nezištní), odvážnosť (Neohrození), mierumilovnosť (Priateľskí) a múdrosť (Vzdelaní). Každý rok, v stanovený deň, si všetci šestnásťroční musí vybrať jednu z frakcií, ktoré sa potom budú venovať po celý život. Beatricino rozhodnutie kolíše medzi voľbou zostať so svojou rodinou a byť tým, kým v skutočnosti je. Oboje mať nemôže. Nakoniec však dôjde k voľbe, ktorá každého prekvapí, vrátane jej samotnej. Počas vysoko konkurenčného začatia, ktoré nasleduje, si Beatrice zvolí nové meno - Tris - a snaží sa zistiť, kto sú jej skutoční priatelia a kam do tohto nového života zapadá románik s niekedy fascinujúcim a inokedy búrlivým chlapcom. Tris má ale tajomstvo, ktoré musí ukrývať, pretože bola varovaná, že by mohlo znamenať smrť. Vo chvíli, keď odhalí narastajúce konflikty vo zdanlivé dokonalej spoločnosti, tiež zároveň zistí, že by jej tajomstvo mohlo zachrániť všetky ktorých miluje ... alebo by mohla sama seba zničiť.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Divergent, 2011

tereza5767
21.08.2017 3 z 5

Kniha se dobře čte, ale doporučila bych ji spíše mladistvé kategorii čtenářů. Fajn letní čtení, nic víc nic míň.

Macawi
15.08.2017 5 z 5

Nejlepší díl série.

adam.ruby
12.08.2017

Kniha dopadla mnohem lépe než serial...

Pamima
07.08.2017 3 z 5

Kniha měla určitě neotřelý námět. Rozdělení do frakcí a činnost jich samotných. Hlavní hrdinka mě nijak zvlášť nezaujala, ale to může být věc názoru. Dávám knize tři hvězdičky - takový zlatý střed.

archandelka
06.08.2017 5 z 5

Divergence se mi velmi líbila. Hlavně teda rozdělení do frakcí, které byly ze začátku vytvořeny z ušlechtilých myšlenek, ale jak se ukazuje, i dobrý záměr se může velmi zvrhnout, když se z něj udělá nebezpečná ideologie.
Těším se na další díly.

Anniie
15.07.2017 4 z 5

knížka byla celkem dobrá... musím říct že film se mi líbí víc ale i tak to bylo moc hezké čtení :) . Knížku bych zařadila spíš mezi oddechové knížky. První díl mě baví nejvíc z celé triologie, protože v ostatních dílech se mi zdá že se Tris a Tobias/Čtyřka jen hádají :( . ale jinak dobrá distopie. Doporučuju :))))

Fanttastica
15.07.2017 4 z 5

Dala bych spíš 3,5 ale to tady nejde. Děj ok, ale hlavní hrdinka taková průměrná. Vidím tam jistou podobnost s Hunger games , ale zase tak hrozné to není. Rozdělení frakcí povětšinou (podle mě) nadělalo víc škody než užitku.

Siwan
12.07.2017 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii. Pokud bych měla hodnotit knihy jednotlivě, pak se mi určitě nejvíc líbil první díl. Zároveň příjemně překvapil konec celé série. Osobně se mi líbilo téma frakcí, ale mě obecně baví různé verze o tom "co by kdyby". A to celé mezi tím většinu času dobře fungovalo. Jenom se po přečtení celé serie nemůžu zbavit dojmu, že dvě knihy by možná stačily. Love story přiměřeně neotravující, takže za mě dobrý :-)

Adele02
10.07.2017 3 z 5

Fajn. Asi to beru jako průměr.
Jako jo, vím, proč z toho byli všichni odvázaní, protože ten žánr tenkrát ještě nebyl tolik rozjetý, ale teď jsem to četla už několikrát... a je dost poznat, že to je prvotina. I tak jsem ale zvědavá na pokračování. :)

Veronika33
04.07.2017 3 z 5

Kniha má zaujímavý námet, najmä rozdelenie ľudí na frakcie sa mi páčilo. Dej však miestami viazol, kniha ma nudila. Filmové spracovanie ma trošku viac okúzlilo, keďže som ho videla skôr ako knihu, som možná ovplyvnená. Takže taká skôr priemerná kniha.

Storm5007
28.06.2017 5 z 5

Po pravdě řečeno do čtení této knihy se mi zrovna moc nechtělo. Neměla jsem potřebu si ji koupit. Pak se, ale vše změnilo když jsem ji dostala jako dárek. Přečtenou jsem ji měla za 3 dny a po přečtení jsem se málem přerazila, abych si koupila další díly s očekáváním co bude dál :oD. Na knize mi sedlo snad úplně všechno, děj, popis světa, frakcí, postav ( má oblíbená postava je jednoznačně Tobias. Zasmušilí, inteligentní a charismatický dobrák, schovávající svou dobrosrdečnost za drsnou slupkou :oD ). Určitě doporučuji.

Arte
23.06.2017 1 z 5

Kniha vcelku dobrá, ale námět stejný jako tolikrát. 3/4 knihy jsem čekala, než se hlavní hrdinové políbí a to byl víceméně hlavní důvod, proč jsem četla dál. Určitě někomu tato kniha může vyhovovat, ale pro mě to nebylo ono.

makul
04.06.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Chystám se na další díly :D Škoda, že jsem ještě předtím viděla film, kniha je totiž stokrát lepší!

1Světluška2
31.05.2017 4 z 5

Úžasná kniha, plná napětí a překvapení.

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Ne každý dystopický román se povede, ale tato série se povedla. Bavila mě moc a našla jsem si několik oblíbenců, i když jsem své názory musela upravovat, podle toho, jak se postavy v knize vyvíjely. Každopádně se jedná o akční, neotřelou knihu, kterou můžu vřele doporučit. U této série nemám v zásadě nic ani proti filmovému zpracování.

arket
21.05.2017 5 z 5

O chlup lepší než Hunger games. Ocenila jsem v příběhu milostnou zápletku, alespoň to není jen bezduché zabíjení. Další díl si přečtu ráda.

lulu28501
19.05.2017 5 z 5

Na poličce asi čekala 2 měsíce.
Četla jsem ji dva dny.
A je to úžasná kniha ,zamilovala jsem si celou tuto sérii.
Díky téhle knize jsem začala číst .
Vážně mm nikdy jsem si před touhle knihou nemyslela že bych mohla někdy číst .
Takže je to moje srdcovka.
Přečetla jsem ji už 26.12. 2015

beauty_queen
16.05.2017 5 z 5

Opravdu velice originální a poutavý děj, hlavní hrdinka je opravdu velice sympatická a i styl psaní autorky je úžasný.
Tato kniha patří mezi moje naprosté oblíbence a přečetla jsem si ji hned několikrát. Děj jsem nadšeně hltala a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Podle mě je kniha spíše určená pro dospívající mládež, avšak pokud právě nedospíváte, ale máte chuť na něco lehčího, rozhodně se jí nebojte a s chutí do toho.

MájaM.
12.05.2017 5 z 5

U mě jedině 5 z 5ti hvězdiček,jinak ohodnotit tato kniha nejde. Děj naprosto dech beroucí a strašně se mi na knize líbí,že ukazuje svět z jiných pohledů. Tím jak se Tris mění,tak i jinak přemýšlí a vnímá svět. Možná mám ten pocit jen já,ale opravdu mi to tak příjde,hlavně v následujících dílech.
Pokud jste neviděli film,doporučuji si prvně přečíst knihu a poté se kouknout na film. První filmové zpracování se celkem knize ještě podobá,ale od druhého dílu už moc ne... Proto si nenecháme zkazit knihu něčím,co je ve filmu:) Ale i přesto mám ráda jak knižní zpracování,tak to filmové:)

Kiwi24
11.05.2017 4 z 5

Krásná kniha, i když je v ní opět hrdinka a vyšší sytém...