Povstanie ničoty

Povstanie ničoty
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465938/bmid_povstanie-nicoty-HEY-465938.jpg 4 1287 1287

Griša série

< 3. díl

Magické finále série Griša! Hlavné mesto padlo. Temnan vládne Ravke z tieňového trónu. Osud celého národa spočíva na pleciach zdrvenej Svetlany a roztrúsených zvyškoch kedysi veľkolepej magickej armády. Oslabená Alina sa hlboko v starobylej sieti tunelov a jaskýň musí uchýliť pod pochybnú ochranu aparáta a fanatikov, ktorí ju uctievajú ako svätú. Ona pritom stále dúfa, že sa jej podarí uloviť nepolapiteľného vtáka ohniváka. Stále sa nevzdala nádeje, že princ na úteku žije. Pri odhaľovaní Temnanových tajomstiev však vypláva na svetlo sveta minulosť, ktorá navždy zmení jej chápanie ich puta a moci, ktorou vládne. Vták ohnivák je to posledné, čo delí Ravku od zničenia - no cena za jeho získanie by mohla byť budúcnosť, o ktorú Alina bojuje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Ruin and Rising , 2014

Baru1236
24.03.2018 4 z 5

Tak nějak nevím. Mám dost smíšené pocity, hlavně co se celého finále týče. Ne že by tahle série byla špatná. To vůbec ne. Jen prostě....
Znáte takový ten pocit, když s něčím nejste tak úplně spokojeni, ale nemůžete přijít na to čím to vlastně je? Tak to je přesně můj případ s touhle sérií. A ten konec tomu taky zrovna nepomohl.
Abych byla upřímná, byla jsem docela zmatená. Hlavně na tom, už předtím zmiňovaném konci. Ten jsem si musela číst dvakrát, než jsem měla aspoň trochu pocit, že jsem to pochopila. Ikdyž pořád si tím nejsem tak úplně jistá.
Některé věci byly jasné, že se stanou. U jiných jsem naopak musela na chvilku knížku odložit, abych je rozdýchala. Nechyběli ani záchvaty smíchu, některé konverzace hlavních postav opravdu stáli za to.
Ale co si budeme namlouvat, ten konec se mi prostě nelíbil. Asi chápu autorčinu snahu se trochu vymknout zažitým věcem, ale zrovna tady by se mi trochu toho klišé líbilo víc. A to nejen proto, že neschvaluji konečnou volbu hlavní hrdinky.

MarkettT
22.03.2018 4 z 5

Spoiler!!!
Série to byla úžasná, jen bych si představovala jiný konec, možná kdyby některé věci/lidi nechala mrtvé udělala by lépe. A rozhodně si myslím, že Temnyj by si zasloužil šťastný konec, sice je to zlosyn, ale zasloužil by si někoho, kdo by mu ukázal, že je i lepší cesta. Mala jsem v první knize měla ráda, ale postupem jsem ho nesnášela a Nikolaj, by si též zasloužil něco jiného. K sérii se budu i přesto ráda vracet, byl to nádherný příběh. ♥