Přátelství s Bohem
Neale Donald Walsch
Potlačujete i další přirozené vlastnosti lidské povahy. Bráníte lidem, aby mluvili pravdu, ačkoli je to naprosto přirozené. Učíte lidi, aby nedůvěřovali vesmíru, ačkoli taková důvěra je naprosto přirozená. Nechcete, aby se lidé radovali, zpívali a tančili, ačkoli každá kost ve vašem těle chce vybuchnout radostí z toho, čím jste! To všechno děláte, protože se bojíte, že byste mohli zranit sebe nebo druhé, kdybyste dali volný průchod svým přirozeným tendencím. Bojíte se, protože věříte, že člověk je od přírody zlý. Domníváte se, že jste se narodili „v hříchu“, a věříte že vaše povaha je od přírody špatná. To je nejdůležitější představa, kterou jste si o sobě kdy utvořili a kterou se snažíte realizovat. Protože nechcete být špatní, snažíte se být za každou cenu dobří. Život vám ukázal, že se v tomto ohledu nemýlíte, a proto jste tuto představu přijali. Tak to prostě je, říkáte, a protože to neustále opakujete, nakonec to tak opravdu je. Dokud nezměníte svou představu o tom, čím jste jako lidé, nikdy nebudete schopni opravdové lásky, neboť neumíte milovat ani sami sebe. Chcete-li opravdu milovat druhé, musíte se nejdřív naučit milovat sami sebe. A to se nenaučíte, dokud budete věřit, že jste se narodili v hříchu a že jste od přírody zlí. Tato otázka - jaká je povaha člověka – je dnes nejdůležitější otázkou, před kterou lidstvo stojí. Věříte-li, že člověk je od přírody nedůvěryhodný a zlý, pak vytváříte společnost, která na základě tohoto názoru přijímá represivní zákony a nařízení. Věříte-li, že člověk je od přírody důvěryhodný a dobrý,vytváříte společnost, ve které není třeba represivních zákonů a nařízení. Společnost založená na nedůvěře omezuje svobodu, kdežto společnost založená na důvěře svobodu posiluje. Bůh je milující, protože je svobodný. Být svobodný znamená být radostný, neboť svoboda dává prostor radostnému životu. Svoboda je přirozeností Boha. Je také přirozeností lidské duše. Nejste-li svobodní, nemůžete být radostní – a nemůžete opravdu milovat.... celý text
Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: 2016 , Alpha bookOriginální název:
Friendship with God, 1999
více info...
Přidat komentář
Kniha se snaží změnit pohled na boha, z představy přísného trestajícího vševědoucího z něj dělá kamaráda do každé životní situace. Myšlenka sice dobrá, ale mě pojetí knihy moc nebavilo, dost mě nudilo. Ale možná je to tím, že já prostě tyhle duchovní otázky moc neřeším.
Pro cloveka, co si Washche osahava prvne muze toto neco zajimaveho znamenat. Zbyli lide, kteri maji za sebou jeho Hovory s Bohem uz prilis nenadchne. Me tedy urcite ne! Jedine, co se mi potvrdilo, byla domnenka o protahovani teto myslenkove nite na ukor samotnych myslenek - vysledek konzumu, ktery je navic az prilis zabredly.
Pro lidi verici Walsche pak vubec nedoporucuji, protoze by je mohl primet k premysleni a to je konec podstaty jakekoli ikony a samotne cirkve.
Tato kniha je velkým hlubokým zamyšlením nad vírou jako takovou, boha se nemusíme bát, Bůh není přísný otec, který nad námi bdí a čeká, kdy se dopustíme chyby a hříchu, je to přítel, který je nám stále nablízku a zahrnuje nás všeobjímající láskou...
Autorovy další knížky
2016 | Hovory s Bohem I. |
2007 | Malá duše a Slunce |
1999 | Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog |
2000 | Hovory s Bohem – karty uvědomění |
1999 | Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog |
I tato kniha patří k těm, které mě nezklamaly. Každý, kdo si myslí, že nemá žádné přátele, může nejmíň tohoto najít sám v sobě. Jen se musí snažit pochopit, a to moc lidí na této planetě nedělá. Přesto jsem s takovým přítelem na ní ráda, protože nevěřím, ale vím.