Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1549 1549

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

K.Exnerová
25.04.2020 4 z 5

Je to prostě Láďa Zibura a mám ho ráda. :)
Řekla bych, že se od s nadsázkou popsaných vtipných situací a "filozofických úvah" postupem času o něco víc zaměřuje na popis míst a chce čtenáře více informovat nenásilnou formou o faktech. Což je super, ale pořád u mě vede 40 dní pěšky do Jeruzaléma.

kokina74
24.04.2020 5 z 5

Knihu jsem si velmi užila. V době kdy se člověk dlouho do zahraničí jen tak nepodívá rozhodně skvělá volba. Smála jsem se a představovala si, jak také něco takového jednou podniknu. Autor si mě získal a rozhodně si přečtu i jeho ostatní knihy.

Anniee
24.04.2020 5 z 5

Zibura znovu nezklamal. Nejenže jsem se nahlas smála, ale zároveň jsem se díky modrým a oranžovým stránkám dozvěděla mnoho nových, zábavně a lehce podaných informací (ale nejen na těchto stranách - informacemi o zemích a o místech je protkaná celá kniha).

Calinda
22.04.2020 5 z 5

Opět výborná, pozitivní a velice vtipná knížka od Ladislava, jeho humor je mi sympatický a optimistický přístup k životu závidím a oceňuji, sama tu schopnost moc nemám, i když se o to snažím a lidé typu Ládi jsou mi v tom přínosem. Doufám, že bude psát i nadále, moc mě baví.

bara-z5649
22.04.2020 4 z 5

Skvělá kniha o stopování a o zajímavých místech v Evropě! Dokonce je tu i zmínka, jaká jsou nejlepší místa na dovolenou!

StayWalker
20.04.2020 4 z 5

Knížka rozhodně nezklamala. Hodně jsem se u ní nasmála a něco nového se i dozvěděla, jen ke konci už mi to připadalo stále stejné (já zkrátka na humorné knížky moc nejsem), proto ta hvězdička dolů.
Knihu jsem každopádně dočetla a už se moc těším na další :D

happy-smile
17.04.2020 4 z 5

Délka knihy je velice střídmá. Oceňuji, že jsem se sem tam dozvěděla nějaké zajímavosti o ostatních evropských zemích. Některé historky byly vtipnější, jiné méně. Celkově vás kniha nezklame. Jsem zvědavá, jestli se autor vydá na nějaké další putování.

zuza108
14.04.2020 4 z 5

Ziburu mám ráda, ani tato poslední kniha nezklamala. Zábavné historky, mnoho zajímavých setkání, navíc doplněno o historické, geografické a další zajímavosti. Už teď se těším na další Ladislavovi cesty!

Toledo
13.04.2020 5 z 5

Opět zážitek číst Ladislavovi příhody z cest, moc jsem se nasmála, ostatně jako vždy! Moc mi jeho humor sedí. Opravdu kolikrát nevím, kde na ta přirovnání chodí :) Líbily se mi i nové stránky se zajímavostmi, člověk se dozví spoustu nových věci. Jen tak dál, já jsem věrný fanoušek jeho pěškopisů :)

fnoudek
11.04.2020 4 z 5

"Zážitky navíc zrají jako dobré víno. Všechno špatné se časem změní v legrační historku a všechno dobré se stane ještě krásnějším."
Tož fajné počteníčko

petra1394
09.04.2020 5 z 5

Hodně věcí jsem znala už z přednášky, ale i přesto jsem se zasmála poměrně hodně krát :-D

malkina11
09.04.2020 5 z 5

V domácí karanténě nemůžete jinak než cestovat s prstem po mapě nebo cestovat s princem Ládíkem. Po té mapě stejně sáhnete, protože vás zajímá, kde leží město v Polsku, proslavené výrobou mýdel z ušního mazu :-))) Zažíváme nelehkou dobu a i já jsem v této trudné době uronila slzu (smíchu), když jsem konečně přišla na to, jak řádně uctít Pána (panákem přeci :-)). Co dodat …mám toho kluka ušatýho moc ráda, a to nejen proto, že je od nás, ale protože mi s každou další knihou dokazuje, že lidí s dobrou duší je na tomto světě pořád dost a on má tu odvahu je vyhledávat (mamince se tedy nedivím, že má o něj strach :-))). Těším se na live one man show , která bude nepochybně stejně skvělá jako tato kniha.

jadran
06.04.2020 5 z 5

Jediná knížka, která mi v poslední době trochu přes slunečné počasí za oknem prosvětlila duši. Miluji cestopisy a dokumenty o cestování, ale hlavně v oné vizuální podobě. Čtení o cestování není až zas tak moje doména, od nezapomenutelných Hanzelky a Zikmunda jsem nečetl nikdy nic, rád cestuji, ale odjakživa jsem zpohodlnělý, a i na cestách musím mít své jistoty. Přesto jsem si přečetl tenhle dárek - inteligentní, vtipný a zajímavý cestopis Ladislava Zibury, pohybujícího se po východním a jižním okraji střední Evropy a to autostopem. Tak poznáváme ty přezírané a pohrdané země, od Polska, přes Pobaltí až po Ukrajinu a Rumunsko a kniha mě trochu vrátila svým způsobem do mladých let, kdy jsem sice nestopoval, ale zato jsem se kochal krásou knih o vodácích z tehdy asi ještě psacího stroje Zdeňka Šmída. Mimochodem na vodě jsem taky nikdy nebyl, ale fascinuje mě to stejně jako ten autostop. A když k tomu L. Zibura přidá ještě nějakou tu přidanou hodnotu ve formě velice dobře podaných faktů a informací, člověka tak nějak uspokojí, že existují ještě blázni, kteří za podobnými dobrodružstvími vyrážejí a hlavně – mají schopnost se s námi o svých příhodách podělit.

sirojezkin
06.04.2020 5 z 5

Za mě asi nejlepší Ládík. Do některých zemí bych se ráda podívala. laskavý pohled na naše sousedy.

LenkaKa
06.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, často jsem se nahlas smála. Slyšela jsem autora i naživo, můžu jen doporučit.

Dancaa1
05.04.2020 5 z 5

Když v této době nelze cestovat doopravdy, tak cestopisy Ladislava Zibury pomohou a nezklamou!

marki.dvorakova
05.04.2020 5 z 5

Tohle byl můj první cestopis, který jsem četla a jsem rozhodně ráda, že jsem si vybrala zrovna Ziburu. V této době, kdy si o cestování můžeme jen zdát, je to fakt skvělý čtení. Hodně jsem se u toho bavila a člověk se dozví spoustu zajímavých věcí. Člověk má úplně chuť si jít stoupnout k silnici se zdviženým palcem a začít tak podobné dobrodružství. A olympiáda rajčat je zajímavá myšlenka :D

Tripedalia
03.04.2020 3 z 5

Při čtení knihy jsem přemýšlela, co jí vlastně autor chce sdělit. Má to být cestopis? To asi ne, protože autor moc jednotlivé země neprocestuje.. Má to být vtipné vyprávění o zážitcích z cest? To asi také ne, protože zážitků tu také moc není... Je to kniha o stopování? Asi ano, ale chcete číst knihu skládající se ze spousty krátkých nicneříkajících medailonků?
Ta kniha mi přejde prázdná, doporučuji raději vzít batoh a vyrazit za skutečným dobrodružstvím, kamkoli...
Ilustrace povedené, je to poměrně čtivé, občas se člověk zasměje, škoda zanedbané korektury..

Martina1805
02.04.2020 5 z 5

Zase jsem se skvěle bavila ve své knihotéce mám všechny Ládíkovy knihy a jsem za ně ráda. Ani nemusím nikam jezdit a dozvím se spoustu nových věcí o zemích a lidech. Je to super a baví mě to.

Ivuska.09
31.03.2020

Podobné jako předchozí knihy autora. Skvělý humor, pěkná práce s jazykem. Spousta zajímavostí i zkušeností. Pokud máte Ziburu rádi, nezklame vás - dostanete přesně to, co čekáte.