Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1551 1551

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

VendulaB
21.07.2020 4 z 5

Výborný, vtipný, chytrý, odlehčený cestopis. Prostředí sice (pro mě) méně atraktivní, než v případě "Pěšky mezi budhisty a komunisty", stále skvělý styl vyprávění. Stala jsem se autorovou fanynkou a sobecky doufám, že bude cestovat ještě hodně dlouho.

TulipB
19.07.2020 4 z 5

Skvělá kniha, hned bych vyrazila na cesty ;-). Oceňuji také reálie některých navštívených míst či místních zajímavostí.

Venda32
15.07.2020 5 z 5

Vynikající, skvělé. Zibura mě prostě baví.

JáraTym
11.07.2020 5 z 5

No comment!

Marfulka007
10.07.2020 3 z 5

Prvním knížka kterou jsem od Ladislava Zibury přečetla. Četla se mi krásně a lehce. Ke stopování mě úplně nepřesvědčila :-D ale tipy na cestování jsem v ní určitě našla.

marta4697
07.07.2020 2 z 5

Tak jsem to dočetla. Tentokrát mě to vůbec nebavilo a trvalo to skoro půl roku. Byť byla některá místa zajímavá, kniha mě do děje prostě nevtáhla, takže se z toho staly nakonec jen kousky při návštěvě míst, kam i císařpán chodí sám.

knihomolkajanca
04.07.2020 3 z 5

Po knize jsem sáhla jak kvůli výzvě (kniha, která začíná zájmenem), tak kvůli tomu, že jsem již četla i všechna předchozí díla Ladislava Zibury. Přestože mě kniha bavila, musím říct, že Ziburovu prvotinu 40 dní pěšky do Jeruzaléma zatím stále považuji za nejvydařenější. Evropa sice byla zajímavá, ale řekla bych, že přinesla nejméně kuriózní zážitky a přestože jsem se občas i zasmála, už mě tolik nevtáhla do děje. Líbilo se mi ale prokládání děje občasnými faktickými zajímavostmi z historie. Bylo to příjemné zpestření. Ačkoliv tentokrát hodnotím knihu pouze třemi hvězdami, po dalším případném díle Ladislava Zibury určitě zase sáhnu.

pagac17
04.07.2020

Čtu další publikaci autora, s velkým zájmem jsem si jí přečetl, bavím se jeho navigací, jak si počíná stopem, jak prožívá setkání s obyvateli státu, které navštívil, je to moje parketa, zvláště, když autor doplňuje jednotlivé pasáže shodami v dřívějších období, hlavě z antiky. Jsem velmi spokojen.

smajiska
03.07.2020 5 z 5

Čtení mě bavilo víc, než jsem čekala. Poutavě napsané, proložené zajímavými fakty a báječná inspirace na vlastní cesty. Stopem to asi nevezmem, ale možná nějakého odvážného dobrodruha někdy svezeme.

Nifredil
02.07.2020 4 z 5

V rámci knížek Ladisla Zibury by to byla spíše trojka, protože jiné jeho knihy jsou daleko lepší a zábavnější, v rámci cestopisů je to ale jeden z těch milých, vtipných, čtivých... zkrátka to nejlepší, co v češtině a od českých cestovatelů máme k dispozici. Moc jsem si čtení užila, bavilo mě to i tentokrát a jsem moc ráda, že jsem na Ziburu narazila. Těším se na další cestovatelské zápisky, které doufám ještě přibudou do české cestopisné literatury.

swon
01.07.2020 5 z 5

Ládík jako vždy nezklamal - častokrát se pousmějete, mnohokrát zasmějete a sem tam něco nahlas předčítáte svému protějšku.
A já už teď bezpečně vím, že pojedu do Talinnu a obytňákem do Rumunska - tak dobré to tam s Ládíkem bylo.
Drobná poznámka na okraj: nesmírně oceňuju papír, na kterém je kniha vytištěná a ilustrace - ty jsou dílem samy o sobě.
Jediná věc, která mě, řekněme, vyváděla z konceptu, byly vložené poznámky k fenoménům či událostem vztahující se k navštívenému místu - nejsou součástí hlavního textu, což mě trochu štvalo. Asi musím najít lepší "čtecí" taktiku :-)

ipkkk
01.07.2020 2 z 5

Se sebezapřením jsem knihu nakonec dočetla. Pro mě to byla prostě nuda. Říkám si, že by bylo lepší vyprávět zážitky spíš formou nějakého blogu nebo instagramu jako krátké popisky k fotkám.

tanjaj
30.06.2020 4 z 5

Spolu jsme to zvládli - já v roli čtenáře a princ Ládík jako stopař. Moc pěkné zážitky to byly. Mám chuť sebrat u benzínky kartonovou krabici a vydat se na cestu se vztyčeným palcem - jedno kam.

kilometr
21.06.2020 4 z 5

Tak tu máme již ċtvrtou "Ziburovku".V této si autor veze zadek nejdříve na sever Evropy,a pak z jihu Evropy do Brna,aby nám v závěru sdělil,že tradice stopování dosud žije!Líbilo se mi to,i proto,že autor ubral rádoby vtipných hlášek,něco nového jsem se dověděl a celkem bezplatně si projel Evropu.P.S. Stopovat se ale rozhodně nechystám,i když to je tak jednoduché.Staċí když.....70%.

Jack Bauer
19.06.2020 5 z 5

Zibura tentokrát stopem po Evropě se spostou veselých hlášek, kniha pobaví nejen cestovatele. Ani jedna jeho dosavadní kniha mě nezklamala.

Gumiczud
19.06.2020 4 z 5

Ziburu jsem si přečetl kvůli výzvy a nelituji. Má smysl pro humor, který mi není cizí. Jenom škoda že cestu po jihu tak "odbyl". Chyběl mi v knížce nějaký časový přehled.

tootsie
18.06.2020 4 z 5

Obsahovo na tri hviezdičky, ale tie ilustrácie a celkové spracovanie knihy na päť. Bola to radosť knihou listovať a asi si ju budem musieť kúpiť aj do svojej knižnice...:)

michaela2173
14.06.2020 5 z 5

Moje první kniha od Zibury, a rozhodně ne poslední. Úplně jsem se sama viděla s batohem na zádech a zavzpomínala na staré časy.

Besa
12.06.2020 5 z 5

Veľmi príjemné čítanie. Zaspomínala som si na svoje backpackerské časy. Aj keď ja som nechodila stopom ale vlakom. Tiež som často chodila sama, má to svoje čaro. Autor je milý chalan, keď ho stretnem na slovenských cestách, určite ho odveziem. Možno sa tak dostanem do niektorej ďalšej knihy :D Bavil ma štýl písania, zaujímavé postrehy a autorov zmysel pre humor.

Elcrysis
10.06.2020 5 z 5

Knížka úplně láká vzít batoh a vyrazit. Hezký ,milý a usměvavý cestopis.