Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1553 1553

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

Vlk.kh
06.01.2021 3 z 5

Velmi stručně v pár větách: Ano, není to špatné a občas jsem se i nahlas zasmál, ale znovu se k téhle knize vracet nebudu. V porovnání s tím, co pan Zibura napsal v minulosti je to jednoznačně nejslabší kus.

RadimWiniarski
03.01.2021 5 z 5

Další z Ládíkových knih mě utvrdila v tom, že před sebou máme jeden z největších spisovatelských klenotů naší malé republiky. Úžasně milé a vtipné popisování cestovatelských příhod, které jsou vhodně doplněny krásnými ilustracemi a stránkami které se detailněji zabývají nějakou památkou nebo událostí země, ve které se právě náš cestovatel nachází.
Je skoro až k neuvěření, jak zajímavé lidi dokáže během svého putování poznat, a k jakým příběhům se někdy přichomýtne. Knížka je perfektně čtivá a za sebe musím určitě vyzdvihnout cestu Polskem, kde co řidič, to naprostej klenot humoru.
Všem milovníkům dobrodružného a vtipného cestování můžu jedině doporučit. 100%

heliholt
03.01.2021 5 z 5

Četli jsme si s partnerem knihu před spaním, každý chvilku :-)
Velmi milé, čtení, které nás vždy příjemně pobavilo, pěkné a zajímavé postřehy ze zemí Evropy, které lákají k následování cestovatele. Pro nás už autostop není, ale některé země se nám snad podaří navštívit, třeba Estonsko.
Když pan Zibura měl před lety v kině Aero v Praze, svou přednášku o cestě do Jeruzaléma, vyprávění se nám líbilo, ale bylo cítit, že je jeho přednes ve snaze být vtipný, místy křečovitý. Od té doby ušel velký kus cesty nejen v poznávání světa, ale i ve svém projevu, bylo to opravdu super čtení, moc dík.

Zorka
01.01.2021 4 z 5

Po knížce jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy a byl to můj druhý Zibura. Nedá se mu upřít, že psát umí, vtip, postřeh ani odvaha mu nechybí. Nicméně jeden Zibura za rok je pro mě dávka tak akorát.

Wasdy
30.12.2020 4 z 5

Kniha byla skvělá jako každá jiná od něj, moc mě bavilo jeho vtipné narážky na různé věci.

Malarkey
26.12.2020 4 z 5

Musím říct, že od cesty do Jeruzaléma udělal Láďa Zibura docela vědomostní posun. Už to není jako když hloupej Honza sbalil koblihy do nůše a vyrazil za neznámem. Teď už to docela dává řád. Navíc se vypravil cestou, která mi přišla vysloveně sympatická. Z Polska přes Pobaltí do Skandinávie a z Dánska pak letmo přesunem do Atén a odtamtud opět přes divoký Balkán až domů. Setkání s lidmi je poutavé a potvrzuje, že co člověk, to originál. Navíc je kniha krásně vyladěná pěknými obrázky a navíc i informačními stránkami, které osvětlí některá specifika v dané zemi nebo řekne něco navíc o stopování jako takovém. Líbilo se mi to. Navíc se přiznám, že jsem to přečetl na jeden zátah. Bylo volno, tak proč ne. Koroňák nám aktuálně zakazuje cestovat, tak jsem se vypravil na hezkou výpravu aspoň takto. Nejvíce se mi líbilo vyprávění o Polsku (zde jsem se dočkal i krásně přepsaného rozhovoru, který nádherně ukazuje, proč nás Poláci mají rádi, a který by si každý Čech, který na Poláky nadává, měl přečíst), dále určitě návštěva pobaltských států a pak Řecko a Albánie. Ale co Vám budu povídat, poutavé a zábavné to bylo vlastně všude.

Šura
21.12.2020 4 z 5

Příjemná, zábavná kniha v podání Martina Písaříka. Ladislav Zibura líčí zážitky z cest s lehkostí a vtipem a prokládá je historickými fakty či jinými zajímavostmi. Zavzpomínala jsem na své zážitky ze stopování a taky po dlouhé době svezla stopaře. I manžel se s chutí zaposlouchal. Jen tak dál.

ADE138
20.12.2020 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu načtenou M. Písaříkem. Bylo to moje první setkání s L. Ziburou, tak nemám srovnání. Ale kniha se mi moc líbila, občas jsem se smála nahlas.

Petoklad
15.12.2020 3 z 5

Zibura ziburovatí, je to stále jedna one man show, i když umně skrytá za slova o pokoře a objevování příběhů lidí. Je to přesně ten povrchní typ dnešního mladého muže, který rádoby filozofuje, ale vlastně mluví pořád hlavně o sobě. Přitom takový šikovný kluk by to mohl být, ale za záře reflektorů, ta mu dává...

Kaja1
01.12.2020 5 z 5

Při čtení jsem si uvědomila, jak moc mi cestování v této době chybí. Kniha mi připomněla místa, která jsem také navštívila a srovnávala své dojmy se zážitky prince Ládíka. Už se těším, až se s ním potkám na některé z jeho přednášek. Kniha je vtipná a určitě stojí za přečtení.

petra5721
25.11.2020 5 z 5

Kniha je celkově skvělá. Ať už se jedná o nádherné ilustrace míst, tak vtipné historky proložené historickými fakty mě donutily přečíst knihu za pár dní!

whiolet
24.11.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že výlet po Evropě se mi moc líbil, jelikož tentokrát pan Zibura na dva měsíce odjel objevovat více zemí než ja za celý život, neměla jsem šanci se nudit, a tak mi jeho humor zprijemnoval cesty do práce.
Zatímco knihy minulé občas spadly do nudného stereotypu, tady se to nestalo, protože jednoduše prejel zase jinam.
Bylo to fajn čtení.

takana
24.11.2020 5 z 5

Kniha mě pobavila, ale předchozí knížky se mi líbili víc.

lernami
23.11.2020 3 z 5

Kniha byla hezká, ale 40 dní pěšky do Jeruzaléma mě nadchlo mnohem více. Zásluhou vysokého počtu procestovaných zemí se autor nemohl jednotlivým zemím věnovat tolik, jako je tomu v jeho jiných cestopisech. Taky jsem si všimla, že se tam vícekrát opakovaly stejné myšlenky. Ale jinak je kniha pěkná a stojí za přečtení!

Evina74
23.11.2020 5 z 5

Princ Ládík je můj velký oblíbenec. Obdivuji jeho odvahu vyrážet vstříc novým dobrodružstvím a nacházet na všem to dobré. Zážitky úžasné, kniha zábavná i poučná. Už se těším, až také zase někam vyrazím.

Peter74
21.11.2020 5 z 5

Príjemné čítanie, ktoré ma pobavilo.
Obohatilo o informáciách navštívených miest, ktoré som priebežne pozeral na internete.
Palec hore, pohodička.

RajčevonMecho
20.11.2020 4 z 5

Dobře se kniha čte, vtipné a člověk má hned touhu vyrazit do světa. Jo a už i jinak přihlížím ke stopařům.

Hannah397
14.11.2020 5 z 5

Zibura je sázka na jistotu. Vzbudí ve vás touhu poznat země, které vás před tím nikdy nelákaly, dokáže vás pobavit svým laskavým humorem a naprosto nečekaně rozsekat svým zřídkavým nemístním humorem :D Nadmíru čtivé, jazykově bohaté, pokud v současných nelehkých časech koronakrize toužíte po dálkách a cestování, svěřte se do rukou prince Ládíka. Neprohloupíte :)

kiskuska
04.11.2020 5 z 5

Super jako vždy!

Ladiva
26.10.2020 3 z 5

Pre mňa zatiaľ zo všetkých kníh pána Ziburu najslabšia.