Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1553 1553

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

Martina157
24.10.2020 5 z 5

Knížky pana Zibury mě prostě baví...

papajapa
24.10.2020 3 z 5

První setkání s timto autorem na doporučení. No asi bych si tento žánr sama nevybrala. Některé casti byly vtipné, ale jinak to asi nebude muj šálek kávy.

tibby
23.10.2020 5 z 5

Prijemne prekvapeni po Armenii a Gruzii,ktera me vubec nebavila. Opet me knizka donutila nahlas se smat v autobuse :))

snobold
23.10.2020 4 z 5

Společně s cestou do Jeruzaléma nejlepší Ziburův počin. Na první pohled "nejméně" zajímavá destinace, ale velmi se mi líbila rozmanitost jednotlivých zemí a to je důvod, že kniha zůstávala zábavná po celou dobu čtení.

bamba
16.10.2020 5 z 5

páči sa mi z autorových najviac. Možno preto, že som stopovala a stopujem vždy, keď to okolnosti vyžadujú, alebo mi trochu ide o život. Oceňujem najmä drobné historické zastavenia.

soukroma
14.10.2020 5 z 5

Jednoznačně nejvtipnější a nejvíce postřehů plná z autorových knih. Postřehů tentokráte z autostopu, takže především o nejrůznějších řidičích a trasách, ale i o pár málo známých místech severní i jižní Evropy.
I ty obrázky se mi líbily zatím nejvíc, takové naivně realistické. Ale protože co tři stránky textu, to celostránkový barevný obrázek, snad bychom se příště už konečně mohli dočkat opravdu realistických foteček...

Zuzaa
12.10.2020 5 z 5

Knihy Ladislava Zibury mají všechno - vtip, nadsázku, poučení, zamyšlení, krásnou grafiku a zpracování, informace i hloubku.

4xbabča
12.10.2020 5 z 5

Poslední kniha mladého a úspěšného autora se mi moc líbila. Opět hezky napsané, zábavné a i poučné, a když je to tentokrát v Evropě, dovíme se mnoho zajímavého a pro nás nového. A závěr, že se vždy rád vrací domů, je opravdu super.

Velekněžka
07.10.2020 5 z 5

Žene se přes obec (na radaru kilo),
do Barber shopu necelá hodina.
Proboha co to tam u značky bylo?
Podle něj blázen, pro blázny hrdina.

Nezbylo než zacouvat pro dobrý skutek,
lépe si prohlédnout s kartonem joudu,
a k jeho zděšení v mé tváři žádný smutek,
přestože vypadám, že sdílím s psem boudu.

Navíc se nestarám, co je teď v kurzu
naopak blbosti, ty bych rád zažil,
on mi však tlumočí akciovou burzu
a radí mi zkušeně, abych se snažil.

Chovám se podivně, tak musím z vozu,
prý ať si nezvykám z lidí dělat vola,
já chtěl jen do Karpat, podojit si kozu,
on žije prý dneškem - ipad, litá kola… :-)

AlbinaBina
07.10.2020 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Skvěle napsané a také kvituji, že nebyla načtená panem Ziburou, jelikož jeho hlas není zdaleka tak příjemný jako Martina Písaříka.

mia.com
29.09.2020 5 z 5

Další super cestování s princem Ládíkem. Kdo má taky rád jeho styl a humor, určitě se pobaví.

Kuci12
26.09.2020 4 z 5

Můj první cestopis a určitě ne poslední. Mělo to vtip, dozvíte se spoustu zajímavých věcí a začnete věřit tomu, že lidé nejsou zlý. Letos mi prázdniny v Evropě díky, celé situaci nevyšly, ale o to víc se těším na ty další. Bavilo mě nejdřív si místa popisovaná Láďou představit a pak, když už jsem měla málem pas a řízek v batohu si je hodit alespoň do Googlu a povečeřet nad obrázky míst, které jsem čtenářsky navštívila.

allebra
14.09.2020 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení, které poučí i pobaví, doplněno hezkými ilustracemi. Dozvěděla jsem se zajímavosti o různých místech Evropy. Knížka mě bavila, ale chyběla mi tam jakási jiskra. Možná na mě bylo toho stopování až moc, předešlé autorovy cestopisy, kde převažovala pěší turistika, mě bavily víc. Každopádně si ráda přečtu i další nové příběhy od sympatického cestovatele.

annacte
10.09.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, bohužel však na mě působila málo uceleným dojmem, klidně je možné několik kapitol přeskočit a čtenář se v textu neztratí (proto se mi více líbila Ziburova první kniha, kterou jsem četla také)

adnov
07.09.2020 4 z 5

Zábavné, čtivé a oproti minulým dílům i poučné. Líbily se mi vsuvky s informacemi a obrázky. Postrádala jsem fotografie. Je mi jasné, že by to knihu prodražilo, ale mohly být malé, černobílé, ilustrační (jako např.v knize Všechny jejich lži).

jiri77
31.08.2020 5 z 5

Jako vždy vtipná oddechová kniha a k tomu se ještě něco dozvíte o životě v jiných zemích. Kniha je krásně upravená a plná pěkných ilustrací. Hodně dobrých postřehů,které knihu hodně obohatí.

Alma5
27.08.2020 5 z 5

Zábavná četba na dovolenou, líbily se mi i ty vlastivědné vsuvky.

Moja16
16.08.2020 5 z 5

Knížka mě doprovázela při cestě na Šumavě, hned potom při návštěvě kamarádky v Liberci a teď, kdy končí dovolená a já se z Liberce vracím domů, jí v autobusu dočítám a zavírám. Poutavě a vtipně napsáno, lehce a poučně, sem tam nějaká zajímavost, na léto a cesty úplně ideální. Těším se na další autorovy knihy!

kykiryki28
16.08.2020 4 z 5

Oddychová knížka, která nás zavede na (ne)známá místa severní a jižní Evropy. Kniha, která vás pobaví, poučí a dovíte se mnoho informací o stopování a "slow travel". Za mě velmi výborně napsaný cestopis!

Kaik
07.08.2020 3 z 5

Přestože je Ladislav sympatický cestovatel, příběhy vtipné, v knize je spousta prima obrázků a téměř každá kapitola obsahuje poučení o dané oblasti... přesto mě tentokrát cesty po Evropě příliš nechytly. Ale jako letní odpočinkové čtení fajn.