Poslední Mohykán

Poslední Mohykán
https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67979/posledni-mohykan-67979.jpg 4 612 612

Vydání s rytinami M. J. Huyota podle obrazů M. Andriolliho

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Josef R. Vilímek

The Last of the Mohicans, 1826

sarekaslukova
21.06.2012 4 z 5

Ráda by jsem si ji někdy chtěla přečíst v češtině. My jsme to četli totiž o angličtině a to mě nebavilo. Ale bylo to zajímavý. V češtině klidně ale v angličtině ještě když to je zkrácený fuj už nikdy víc.

loudalouda
21.06.2012

Četli jsme jí v angličtině a některé věty se mi zdály nelogické nebo nesrozumitelné, ale za to původní autor nemůže. Ta knížka byla určena pro nás, žáky sedmé či osmé třídy a byla převedena do jednoduché angličtiny a o moc kratší podoby. Z původních 344 stran byla jenom 40 stran tenká, také tem nebyly žádné detaily a co jsem si ptala o tom s jednou čtenářkou originálu, tak tam některé podstaty chyběly a byly spojené až někde 20 stran jinde.... takže četla jsem spoustu knih v angličtině. Mumie se vrací, Jane Eyre, Dobrodružství Toma Sawyera, Forrest Gump, Krátké příběhy Sherlocka Holmese, ale poslední Mohykán je z nich asi nejhosší.

Eilem
19.04.2012 4 z 5

Jedna z nkích ktorá mi ostala po otcovi. Mrzí mal ne ,že ich ostalo tak málo. 8/10

Calwen306
12.03.2012 3 z 5

Príbeh veľmi zaujímavý avšak miestami ma určité pasáže nudili. Čakala som historický román, ale dočkala som sa akčného popisu vtedajšieho sposobu života v amerike, čo ma trošku sklamalo. Stáva sa to iba veľmi zriedka, ale v tomto prípade je filmové spracovanie oveľa lepšie ako knižná verzia.

Vera Silent
06.11.2011 3 z 5

No jo, pribehy typu Mohykana povazuji za atraktivnejsi spise pro muzskou cast ctenarstva. Prece jen Indian behajici po lese a vrazdici belochy, unasejici slecny, pro me nemaji takove kouzlo jako pikniky v Jane Austenove, jakkoli smesne to zni. Presto nemuzu te knize uprit kvalitu a nepochybne to velice dobre zobrazuje tehdejsi dobu kratce po objeveni Ameriky. Jestli to duverne zobrazuje indiany, to se odvazim tvrdit ze ne. Sam spisovatel se s zadnymi podle svych vlastnich slov nesetkal a parecek Mohykanu je prece jen dost idealizovany. Spise to ukazuje urcite americke idealy jako odvaha, demokratie apod.

yloveiou
30.11.-0001 5 z 5

Krásný příběh,jeden z nejpovedenějších od tohoto spisovatele.Mohu doporučit i filmové zpracování.