Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2984 2984

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

miliváv
17.06.2020 5 z 5

skvělá detektivka, četla se úplně sama. Určitě tomu napomohly velmi krátké kapitoly, ale i samotný příběh byl moc hezky napsán. Těším se na další pokračování. Kim mi byla velice sympatická a její příběh mě strašně bavil. Jinak zápletka byla také moc pěkná.

katka134
12.06.2020 5 z 5

Jsem ráda, že se mi dostala do ruky super detektivka, která šla těžko odkládat. Doufám, že další díly budou také dobré.
Postavy jsou sympatické, ale životní příběh Kim je nezáviděníhodný.

danielosbourne
12.06.2020 4 z 5

Dlouho jsem čekal, než jsem se do této série pustil a teď už je venku devět dílů a desátý na cestě. Čekal jsem záměrně, protože jsem věděl, že tohle bude super série, a to díky nadšeným ohlasům, které kolem této série víří a já si chtěl nechat nějaké díly do zálohy.
Ze začátku jsem měl velký problém se do knihy začíst. Jindy bych měl takovouhle knihu přečtenou za dva, případně za tři dny, ale první polovina knihy mi moc neseděla. Nejvíce mi vadilo, že postava Kim byla až trochu moc arogantní. Přišlo mi, že autorka tlačila u její postavy trochu moc na pilu.
Jak jsem se ale v první polovině nemohl začíst, druhou polovinu jsem přečetl během jednoho vecera. Kim mi začala být sympatická a stejně tak všechny postavy okolo. Kniha má v sobě všechno, co potřebuje dobrá, detektivní série. Propracované a životné postavy, napínavý, zajímavý případ a krátké kapitoly, které napomáhají k čtivosti knihy. Nic víc nepotřebuji.
Tahle kniha byla ve výsledku dost dobrá a věřím tomu, že s dalšími díly se bude jen a jen zlepšovat. Určitě nebude trvat dlouho a já se pustím do dalšího případu s Kim Stoneovou. Už teď se těším.

veronika3141
10.06.2020 5 z 5

Prvni ,ale ne urcite posledni knizka od tehle sposovatelky,pripomina mi knihy od Bryndzy,a za me u tehle knihy zajimave a napinave rozuzleni az do konce .Uz se tesim na druhy dil :)

Ťapulka
25.05.2020 5 z 5

Kniha se krásně četla, příběh měl spád a napětí. Hlavní postava mi byla svou nesympatičností velmi sympatická, ocenila jsem i hezky prokreslený vztah s kolegou Bryantem a se šéfem. Příjemná byla i zamyšlení mezi řádky nad životem a nad vztahy mezi lidmi. Za mě super, je to takové Bryndzovské a to se mi líbí, možná že po dalším díle budu toho názoru, že je to Bryndzovské a ještě o vousek lepší.

Jingle
24.05.2020 5 z 5

Poutavý příběh, u kterého zamrzí snad jen ta přehnaná brutalita (jejíž móda přišla s detektivkami ze severu), zvlášť u dětí. Hlavní postava mi nevadila, rozhodně mírou nesympatií nedosahuje na Eriku od Roberta Bryndzy :D
I když je mrtvol víc, tak na rozdíl od výše zmíněných fláků neodhadnete pachatele hned na začátku nebo maximálně v půlce. Za mě zdařilý počin.

LadyLane
21.05.2020 4 z 5

Kniha ma oslovila, veľmi dobre, rýchlo a ľahko sa čítala. Zo spomínaných klišé som som sa pozastavila len nad jedným- vybitý mobil ("no jasné"), ale nejak špeciálne ma to nevyrušilo, naopak oceňujem, že množstvu klišé sme sa aj vyhli- šéf nerobil problémy a bez zbytočných zdržiavačiek sme napredovali v príbehu.

Murasaki
21.05.2020 5 z 5

Jako první jsem od autorky četla její třetí knihu z této série "Tichá modlitba" a zamilovala jsem se tak, ze jsem musela sáhnout i po další autorčině knížce a byla jsem naprosto nadšená. I když hlavní hrdinka není zrovna člověk, se kterým bych si šla sednout na kávu, oblíbila jsem si ji a její ráznou povahu. Knizku jsem přečetla během chvíle. Libilo se mi, jak se vedle hlavního případu řeší i minulost hlavní hrdinky, která je opravdu tragická. Skvělý případ, překvapující konec. Utvrdilo mě to v mé lásce k této sérii. Mám doma všechny dosud přeložené knihy a těším se, až je všechny přečtu.

Lucai
18.05.2020 5 z 5

Kniha sa mi páčila a určite ju odporúčam... Kim Stoneova aj napriek neľahkej minulosti a vlastným demonom je sympatická a čitateľ si ju veľmi rýchlo oblubi... Obľúbila som si aj jej kolegu Bryanta... Rozhodne to s Kim nemá ľahké ???? príbeh bol veľmi zaujímavý a napínavy... Zároveň na zamyslenie, nič nemusi byť také ako sa na prvý pohľad javi????

Česneksmedem
14.05.2020 5 z 5

Jako první jsem přečetl 8. díl a nyní se pustil do dílu prvního. Teď je mým úkolem přispět do pestré voničky komentářů ke knize. Vzhledem k jejich počtu (momentálně 537) a navíc, má-li kniha 1 704 hodnocení je to již vlastně takřka nadbytečné. Snad jen dvě myšlenky. Dost komentářů se týká nesympatické vyšetřovatelky, která jedná jako chlap. Možná, pokud byste si přečetli životopis AM, tak pochopíte, proč zvolila takovou náturu. A na závěr se spoilerem (!) dodávám, že vraždit pomocí obsahu láhve Johnnie Walker Blue, to je fakt nářez.

Vendys80
03.05.2020 5 z 5

I kdyz neni hlavni postava Kim Stoneova prvoplanove sympaticka postava, cloveka si nakonec ziska svym pragmatickym pristupem a chladnokrevnym postupem. Autorka vykresluje kriminalni pripad bez zbytecnych nadsazek. Dej ma cistou linii, nechybi napinave pasaze.

Anet2106
01.05.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, akorát mi přišlo, že závěr byl docela urychlený. Představovala bych si, že tam bude více vysvětleno, jak detektiv Kim našla toho padoucha.

Pine
25.04.2020 4 z 5

Na prvotinu zatraceně dobré počtení!
Hlavní hrdinka není sympaťanda od prvního řádku, ale o to víc jsem si ji zamilovala, ta její přirozenost mi sedla. Popichování s kolegou Bryantem mě taky bavilo.
Příběh postupně gradoval, kniha si držela svižné tempo, o napětí nebyla nouze... jo, mně se to líbilo. Včetně obálky :)

Hope80
14.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Případy Kim Stoneove budou moje oblíbené. Určitě si přečtu všechny.

ktli
09.04.2020 4 z 5

Ze startu jsem měl obavy jestli knihu vůbec dočtu, hlavní postava mi těžce nesedla. Nakonec jsem rád, že jsem dočetl - dějově super a určitě se pustím i do dalších dílů série ALE pokud bude Kim i nadále v dalších dílech na každé třetí stránce obracet oči k nebi (proč?!) tak spolu budeme mít asi problém :)

Atrament
08.04.2020 2 z 5

Pozor, komentář obsahuje spoilery!!!!

Autorka natlačila do této knihy takové množství žánrových klišé, že nikdo kdo už v životě pár detektivek přečetl, nemůže být závěrečným 'šokujícím' odhalením překvapen. A když mluvím o žánru mám tím na mysli moderní britskou detektivku. Takže se dočkáme emancipované vyšetřovatelky drsňačky co přes den potírá zločin a po večerech opravuje motorku. Nadřízeného, který ji neustále dusí, ale vlastně je to správňák a má pro ni docela pochopení. Podřízených, kteří ji nestále ujišťují tom jak je správná i když trochu svérázná. Dvojčat nedvojčat, které z nějakého důvodu musí teďka být snad v každé správné moderní detektivce. A vraha, který se z nějakého důvodu potlouká po místě činu právě v době kdy tam policie vyšetřuje jeho dávné zločiny a přesně v době, kdy se tam naše vyšetřovatelka vydá hledat zubní protézu o které je z ne zcela jasného důvodu skálopevně přesvědčena, že tam někde musí být i po těch deseti nebo kolika letech.

Samozřejmě nemohla chybět trocha amnézie, nějaké to postižené dítě, které zachrání situaci v poslední chvíli, ubohá štěňátka, patolog mluvící v hádankách, politik, kterému se vyšetřování nelíbí a silná traumata z dětství hlavní hrdinky. Aby toho nebylo málo, tak jsou zde vrazi dva, ale oba dva člověk odhalí prakticky okamžitě jak se s nimi hlavní hrdinka setká, protože autorka si nedala moc práce s tím čtenáře trošku zmást a potrápit, takže většinu knihy člověk čte jenom aby se dozvěděl jestli to na konci opravdu bylo tak jak si myslel.

Takže slabé dvě hvězdičky.

mi-380
06.04.2020 3 z 5

Možná trochu spoiler? Autorka posbírala kupu detektivkářských klišé: drsná policistka – motorkářka s temnou minulostí, její problémy s nadřízenými, podřízení chlapi ji uznávají, krutost v dětském domově, postižené dítě, hra na city, hnusný politik, sama v noci v opuštěné budově, vybitý telefon, zásah na poslední chvíli, a určitě jsem na něco zapomněl. Navíc mi nesedl překlad. Vše je zabaleno do přiměřeně čtivého a napínavého balíčku, většinou čtenářů vysoce hodnoceného. Třemi hvězdami trochu pokazím průměr.
65 % (1668 hodnotících s průměrem 86 %).

„Ty prohnaná malá děvko…“ Kim se otočila a šla pryč.
„Padly jste si do noty, šéfko?“
„Jsme teď nejlepší kamarádky…“

raty
30.03.2020 5 z 5

Tato kniha (a další ze série) se "podezřele" často objevovala s vysokým hodnocením v komentářích mých oblíbených uživatelů. Tak jsem ji zkusila a musím vám, knižní přátelé, vyjádřit díky. Kim Stoneová si mě získala a autorčin styl vyprávění mě moc bavil.

broskev28
28.03.2020 4 z 5

Tak jsem to prošvihla - možná proto, že jsem četla jako o závod.
Nějak jsem nepostřehla kostrbatost překladu (asi to byla pořád lahůdka ve srovnání s mou předešlou detektivkou, Motýlem, a tamními věčnými překlepy a vazebnými chybami), ale především jsem úplně ignorovala, jak d.i. Kim neustále zvedala oči k nebi! Až když jsem hledala s. 332, ze které plánuju ocitovat odstavec, našla jsem větu:
"Bryant zvedl oči k nebi a a zaúpěl. "
Fakt to tam bylo, a kupodivu to neprovedla Kim, ale ten její prímový kolega, no toto!?!

Ale teď vážně: jen pročíst všechny komentáře mi dalo zabrat. Podepsala bych se pod ty, jejichž autory jsou DK197, trudoš, TaLu, Lenka.Vílka a metrolog (skripta z patologie, to fakt sedlo).
I oni si totiž všímali možná více než detektivního příběhu i příšerného faktického stavu věcí. (A já dodávám: v tak civilizované zemi, jakou by Velká Británie 21.století měla být - je to jen fikce, anebo se blíží realitě?) To by mě zajímalo mnohem víc než oči obrácené k nebi. A podobně jako trudoš přemýšlím: ne, jedna taková děsivá smrt by čtenářů zmlsaným dnešními thrillery určitě nestačila. Jen houšť a větší kapky, znáte to.
Pokud jde o vyšetřovatelku samotnou - Kim se řadí k těm životem těžce zkoušeným detektivům, které moc nemusím (proto jsem třeba skončila s Karin Slaughter, resp. Willem Trentem), ale právě díky střídmému stylu A. Marsons to ještě zvládám - pravda, mám za sebou zatím jen dva díly.

"Bryant věřil, že mravní kodex má člověk vrytý do vědomí už od narození. Že jde o genetiku, stejně jako v případě barvy očí či výšky. Kim věděla, že tak to není. Mít svědomí se dá naučit. Stačí se řídit dobrými příklady a následováníhodnými vzory. Rozdíl mezi dobrem a zlem se vtiskne do mysli během života, není v ní odjakživa."

Summer7
27.03.2020 4 z 5

Hrozně dlouho jsem chodila v knihkupectví kolem knih od Angely. Vždy mě zaujala titulní strana, nikdy jsem si však knihu nekoupila, nevěděla jsem, který díl je první, zda na sebe navazují, neměla žádné doporučení, že stojí za koupi atd.. Až jsem jednou hrozně dlouho vybírala thriller/krimi a vygooglila si ji a zjistila, že všechny knihy mají výborné hodnocení, a tak bylo vybráno a zakoupen první díl. Kniha nabízí celkem zajímavou zápletku, jde o detektivku, nemusíte se tedy bát, že tady budou nechutné hektolitry krve a přemíra nechutností, brutalit a vražd. Hlavní hrdinkou -detektivem je žena, která je pořádne svérázná a drsná, chvilku mi trvalo, než jsem si na ni zvykla, sympoška to teda na první dobrou není, trošku mi tam chybí víc humoru nebo sem tam nějaký vtípek. Kniha plyne rychle, žádné hluché místa apod. Napětí v knize je také dost, do posledních stran jsem neveděla, kdo co udělal, nějaké tipy tam sice byly, ale závěr překvapil. Závěrem knihu hodnotím jako velmi dobrou a určitě sáhnu po dalším dílu a budu se těšit na další příběh s Kim.