Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2978 2978

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Lena081
07.02.2020 2 z 5

Vůbec jsem autorku neznala a hned jsem si od ní koupila 4 knihy najednou...a nelituji,začátek série s detektivkou Kim čtenáře chytne a nepustí.????

Kamilajznik
07.02.2020 5 z 5

Já si pořád říkala, co všichni na té Angele mají? No asi stačí, když řeknu, že 5* je prostě málo :-)
Úžasný, napínavý, čtivý. Naprosto jsem nedokázala odhadnout, co přijde, jak to dopadne, kdo to udělal a kdo ne... Paráda! Za mě jedno velké ANO :-)

FishTailTea6
06.02.2020 4 z 5

Poslední dobou zkouším různé autory detektivek a mj. se mi dostala do rukou i A. Marsons. Protože čtení sérií upřednostňuji chronologické, tak jsem začala Němým křikem a můžu klidně říct, že jen u něho nezůstane.
Tento žánr beru, jako takové "odpočinkové" čtení, a zdá se, že tato autorka píše podle mého gusta.
Líbí se mi nejen styl vyprávění, ale ani hlavní postava Kim mi není vůbec nesympatická, spíše naopak. A příběh samotný byl vypracován také dobře.
Jsem zvědavá, jestli autorka udrží docela vysoko nasazenou laťku.

veselaa
04.02.2020 3 z 5

Četla jsem na doporučení, ale bohužel nesdílím názor, že je kniha skvělá.Chvilemi jsem se nudila a nemohla se začíst,pro mě je slabší než třeba Otevřený Hrob.Ale určitě si ráda přečtu jiné díly.

swixl
01.02.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, opravdu mne vtáhla do děje a po dlouhé době jsem si čtení s napětím užívala.

Mrňous1
29.01.2020 5 z 5

Tak na případy Kim Stoneové jsem narazila v komentářích, když jsem četla případy Eriky Fosterové od Bryndzy. nějaká paní se tam zmínila o tom, že Kim je lepší. no musím s ní souhlasit:-). Jsem opravdu nadšená z postav, celý vyšetřovací tým mi sedl, Kim je mi mnohem bližší než Erika. Přestože jsem vraha správně tipla už asi v polovině knihy (občas se mi to povede, nemám pocit, že by autorka na něj nějak ukazovala) a i druhé tajemství jsem tušila, na čtivosti to vůbec nic neubralo. Samozřejmě nějaké drobné chyby knížka má, mi třeba nijak nevadilo obracení očí v sloup či oslovení šéfko, spíš jsem měla pocit, že si tam v některých momentech děje informace jaksi protiřečí. Ale byly to drobnosti, které mi zážitek nijak výrazně neovlivnily. Doufám, že další díly budou stejně dobré, ne-li lepší.

verca0794
26.01.2020 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a jsem nadšená. Dobře se kniha četla a moc mě bavila. Těším se na další díly :)

Ridley
25.01.2020 4 z 5

Nedávno jsem přečetla knihu Otevřený hrob a díky ní jsem začala pěkně od začátku....tuhle knihu jsem začala číst včera a jupí teď dočtená....rozhodně se vrhnu na další případy Kim...???? jo a první kniha na PocketBooku ????

Dobby888
20.01.2020 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky tomu, že jsem jednou cestou do školy viděla reklamu na druhý díl série. Hlavní postavy mne zaujaly, i když si nejsem jistá, zdali by hlavní vyšetřovatelka v normálním světě svým chováním uspěla. Každopádně mi přijde sympatická tím, že se s ničím z prominutím nesere :-). Styl autorky mi sedl, kniha je velmi čtivá a co se týče samotného děje, který byl napínavý, i chytlavá. Je čas se pustit do druhého dílu :-).

Lumír23
19.01.2020 5 z 5

Docela mrazivé. Vyprávění je to zvláštní, syrové, ta ženská je opravdu spíš chlap. Ale čtivé, to zase ano. V sérii chci určitě pokračovat, je to prostě syrové čtení.

GrouLE
18.01.2020 5 z 5

Skvělá kniha se zajímavým a originálním příběhem. Za mě 5*

Vlak7
17.01.2020 3 z 5

Zacetla jsem se až v polovině knihy, vysetrovatelka mi svým chováním nebyla vůbec sympatická.

Aprilek
09.01.2020 5 z 5

Super kniha

Vakalik
04.01.2020 2 z 5

Za mě je to naprosto béčková detektivka. Námět není špatný, ale to provedení... Vůbec mi nesedly hlavní postavy. Asi po pátém opakování jsem měla už pupínky při oslovení hlavní hrdinky "Šéfko", které se opakovalo snad na každé druhé straně.

josska
31.12.2019 5 z 5

Moje první kniha od autorky a moc se mě líbíla,,čtivá,napínavá...jo těším se na další....

Ester71
31.12.2019 5 z 5

Super, vtipné, moje krevní skupina...

soupik2012
31.12.2019 5 z 5

Tato kniha mě bavila od samotného začátku a to především díky černému humoru, kterým je prošpikována. Bylo to příjemné oživení příběhu. Jenom mi přišlo krajně podezřelé, že s každým s kým se Kim setkala, byl naladěný na stejný druh humoru. Podivná náhoda, až mi to skoro začalo vadit. Ale Kim jsem si oblíbila. Je svá, neřídí se žádnými pravidly, je to neřízená střela. Nějak si neumím představit, jak by mohla takováto inspektorka ve skutečnosti pracovat v kolektivu a být dokonce šéfkou, ale v knize působila zábavně a celkově celý příběh vyzněl uvěřitelně. A od tohoto druhu literatury, nic jiného neočekávám. Audioknihu čte velmi dobře paní Hana Rychetníková. Že mi nesedí její barva hlasu, je jenom můj problém.

Klasej
30.12.2019 5 z 5

Super kniha. Přečteno na jeden nádech.

Maryan
29.12.2019 3 z 5

SPOILER
Chcel som si oddýchnuť od Cartera, majstra psychologických detektívok a vybral som si inú detektívnu sériu od tejto autorky. Čo mi vadilo? Hlavná hrdinka je robot bez kladných citov a emócií. Mnohé kapitoly zbytočné, dej pretiahnutý. Vraha som odhalil krátko po polovici knihy. Uvidíme ďalšie jej knihy...

Joges
28.12.2019 4 z 5

Námět byl zajímavý, ten se Marsons povedl. Zpracování mi bohužel tolik nesedlo. Bylo povrchní, ploché, nedotažené – takový okleštěný příběh z Reader´s Digest. Některým výrokům jsem se musel i smát. Ani dvojice Stoneová - Bryant mi nesedla. Jde ale o prví díl, tedy o prvotinu, ostatní dílům dávám proto ještě šanci. Já raději plnohodnotné krimi a bichle jako například od Larssona, Keplera, Bjorka, Maye a pod.