Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2974 2974

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

bartule
13.05.2019 4 z 5

Seznámení s touto spisovatelkou a nebyla jsem zklamaná. Sice nemůžu říct, že bych si napětím kousala nehty, ale je to čtivé, rychlé, postupně napínavější a i když jsem ke konci pachatele tušila neubírá to nic na dojmu. Velmi dobře napsané :-) určitě budu pokračovat v sérii :-)

Kocourek
11.05.2019 4 z 5

První kniha od této spisovatelky a hned dobrá trefa. Klasická detektivka,napínavý. Padoucha jsem neuhodla. Určitě si přečtu další.

jiri77
10.05.2019 2 z 5

Tuctová detektivka s překombinovaným dějem a s nesympatickou vyšetřovatelkou.
Hodně slabé a další případy číst určitě nebudu.

misa8153
09.05.2019 4 z 5

Na můj vkus místy až příliš syrové a drsné, každopádně se kniha čte velmi dobře, kapitoly jsou krátké a stále vás nutí číst dál (takové to - ještě jednu kapitolu a pak už opravdu půjdu spát :-) ). Možná si někdy přečtu i další díl, ale určitě ne hned.

Babo
06.05.2019 5 z 5

Chtěla bych svým komentářem říct především to, že je to detektivka i pro muže. Je to prostě detektivka, která se nezaobírá ničím jiným než pátráním po vrahovi . (až na malé vyjímky) a rozhodně není jiná než jakákoliv detektivka. Proto nechápu ten žánr.Možná se někdy dočkáme i detektivky pro třetí pohlaví .
Protože se kniha četla dobře, tak se zase brzy připojím ke kolektivu Kim Stoneové a budu pátrat po dalším pachateli.

AkiKagami
05.05.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si už přečetla 2x a ráda se k ní vrátím. Moje první kniha od ní. Kapitoly jsou krátké a žádné protahování. Napínavé od začátku do konce. Všechny jsem si hodně oblíbila, až na Woodyho. Ten je mi nesympatický. Líbí se mi, že je tu použita i psychologie. O psychologii se hodně zajímám, nebo spíš mě hodně baví. Kim tu neměla jednoduché dětství. Vím, jak si člověk projde schizofrenií, ale nedivím se, že Kim svou matku nenávidí. To bych nenáviděla i já, i když ten člověk za tu nemoc nemůže. Chování Kim se mi hodně líbilo. Taky bych taková občas chtěla být :D Toto hodnocení je kladné. :)

katerina5544
05.05.2019 4 z 5

Celkem spokojenost. Cetlo se to dobre ale castecne jsem odhadla jak to bylo a to se mi nestava. Taky jsem nektere pasaze preskocila, nektere zapletky jsou az moc caste.

Warty
04.05.2019 4 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo je vrah, takže rozuzlení pro mě bylo celkem překvapivé. Určitě si přečtu i další díly.

mrwendor
03.05.2019 3 z 5

Napínavé, avšak tušil jsem jak to dopadne a kdo je vrah.

tanjaj
02.05.2019 4 z 5

První kniha od autorky. Linie napínavého děje mě nenechala ani na chvilku v klidu. Těším se na další zápletku s detektivem Kim Stoneovou a s velkým sympaťákem Bryantem.

certik003
29.04.2019

Případy Kim jsem začala číst až od čtvrtého dílu, takže jsem se rozhodla, že si přečtu i ty předchozí, takže je Kim pro mě vlastně „stará známá“. A autorka mě rozhodně nezklamala, kniha byla opět čtivá a napínavá. Pachatele jsem sice odhalila, ale ten závět jsem nečekala a docela mě dostal. Překvapila mě i poslední stránka. Vím, že je Kim jenom smyšlená postava, ale stejně mě to strašně potěšilo.

koki.veru
27.04.2019 5 z 5

Super příběh :-) velice zajímavá zápletka a hlavně moc povedená postava detektivky Kim. Určitě se vrhnu na další díl :-)

Nunynka
25.04.2019 5 z 5

Úžasná detektivka. Je to moje druhá kniha od autorky a musím říct,že si ji hned dám do oblíbených autorek. Ani na chvilku vás nenechá vydechnout a její zápletky jsou úžasné.

Ignis
22.04.2019 4 z 5

Dobrá detektivka, žádní mafiáni, proradné korporace apod. prostě pátrání po vrahovi.

slaska77
21.04.2019 4 z 5

Moc příjemná detektivka, nepřekombinovaná, nepřeplácaná množstvím dějových a časových linek, výborně se četla a od plného hodnocení mě odrazuje snad jen vlastní rezervovanost k danému žánru. Ale vlastně tak nějak nemám co vytknout, přečetla jsem během dvou dnů. Prostě podařené. (duben: 1426 str.)

Ishir
18.04.2019 5 z 5

Napínavá kniha, která se dobře čte a má to spád.

allfonsa
14.04.2019 5 z 5

Opět pro mě dobrá detektivka, konec jsem opravdu nečekala...určitě přečtu i další díly série...

Miška.Miška
14.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek jakou jsem zatím četla. Strašně čtivé, příběh hned od začátku zaujme ani chvilku jsem se nenudila. Za mě top !!

cedos
14.04.2019 5 z 5

Dobrá zápletka, dobré vykreslení postav, sympatická vyšetřovatelka … určitě přečtu i další díly.

Puntíkatýhrnek
13.04.2019 5 z 5

Mně se to tedy líbilo, čtivé a svižné....líbilo se mi, že zápletka měla hlavu a patu a také to, že jsem nepřišla na to, kdo to dělá...víc takových knih a určitě si přečtu pokračování.