Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2974 2974

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Nikusscha
05.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Pořád tak nějak v sobě musím srovnávat. U mě je prostě TOP Carter. Trošku mě mrzí, že se tady nekonal WAU efekt. Nicméně bych knihu nezatracovala. Autorka píše dobře a začetla jsem se raz dva. Detektiv Kim mi sedla od začátku. Držela jsem jí palce.
Knihu hodnotím kladně, líbil se mi příběh. Ráda si přečtu i další příběhy.
Carter pro mě i nadále zůstává jako TOP autor.

Vrrrka
28.08.2019 4 z 5

Netušila jsem, že by mě knížky tohoto žánru zaujaly, ale na doporučení kamarádky jsem zkusila pár knih tohoto typu od jiných autorů a tím se nejspíš dostala i k sérii Kim Stoneové.
Příběh mě pohltil už po pár stránkách a v každé volné chvíli jsem knihu hltala až do konce. Velice čtivé a napínavé. V porovnání I. a II. dílu, které jsem přečetla se mi I. díl zdál a něco lepší, co se obsahu týká.

nicoolka25
23.08.2019 5 z 5

Kniha se velmi dobre četla.

Jani23
23.08.2019 5 z 5

Pěkně psaná detektivka. Je to moje druhá kniha od autorky a opět jsem nadšená z příběhu u kterého jsem chvílemi ani nedýchala. Když už jsem si myslela, že mě nemůže nic překvapit zase se nečekaně objevila nějaká záhada.

Blondebookdevil
15.08.2019 5 z 5

Dlouho jsem se na první knihu ze série od Angely Marsons chystala a po přečtení se stalo to, co jsem čekala. Budu muset přečíst všechny!
V prvním díle se nám představuje hlavní hrdinka detektiv Kim Stoneová i se svým pátracím týmem. Může vám přijít ze začátku arogantní, nepříjemná a tvrdohlavá, ale postupem času a stran si na ni tak nějak zvyknete a dostane se vám pod kůži. Navíc jí to pálí a má dva vrahy, než bys řekl švec. Skvělé!

Luci_T
14.08.2019 5 z 5

Kim si mě získala hned v první knize. Byla to jízda a jsem ráda, že mám před sebou ještě celou sérii. Rozhodně doporučuji všemi deseti!

JancaKube
12.08.2019 5 z 5

Opravdu skvělá detektivka. Vůbec jsem neodhadla konec. Bylo to zajímavě propletené a neočekávatelné. Kim mi sympatická nebyla ale to nevadí. Knihu doporučuji a určitě se podívám po další.

gigi77
10.08.2019 5 z 5

Dobře propracované. Vhodně zakomponované kapitoly vyprávění vraha, přestože jsou velmi surové, celý děj dokonale doplňují. Detektivka pro ženy mě jako ženu zaujala. Téma dospívajících dětí z asociálního prostředí, nezajištěných, nechtěných a zneužívaných, je velmi drsné. Doma mám puberťačku ... silně mě to jímalo.

astroweb
09.08.2019 4 z 5

Pořádná klasická detektivka, anglické prostředí, čtivé a napínavé.

Booky84
08.08.2019 5 z 5

Pěkná a čtivá detektivka od které jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinka mne hned zaujala, jsem zvědavá na další díly.

el-zbych
31.07.2019 5 z 5

Kniha výborná. Přečetl jsem ji na dva zatahy. Taková lepší Vraní dívka.

Grety
25.07.2019 3 z 5

Kniha přečtena rychle, co se týče počtu mrtvých a nezjištěni zmizení třech pubertaku, přiřazené za vlasy. Ale Kim jsem si oblíbila a fandila jí.

Katka1991
19.07.2019 3 z 5

Pro mě taková průměrná detektivka, která neurazí. Děj plynule plynul, nebyly tam pasáže, že bych měla nutkání knihu odložit.

mystar
15.07.2019 4 z 5

Knizka se mi libila, i presto ze v ni bylo az prilis mrtvol. Napinave, obcas silene a desive. Vraha jsem neuhodla. Urcite zkusim i dalsi dily.

bigben
15.07.2019 4 z 5

Další dobrá detektivka...sympatická hlavní hrdinka a rozumné rozuzlení...jdu pro další knihu ze série:-)

mata57
11.07.2019 5 z 5

Vzít spravedlnost do vlastních rukou není dobré pro okolí. Naopak pro autorku skvělá příležitost jak vyrobit mrtvol jak much. Jednoduché, dobře vyfabulované i napsané. Žádné tiché dny při čtení vás nečekají ...

dee7
11.07.2019 4 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré, pěkně holka píše..
Místy sice dosti "syrové" ( až jsem musela knížku odkládat ), na druhou stranu musím říct, že děj nebyl překombinovaný, autorka nás čtenáře nezahlcuje množstvím "zbytečností" a věnuje se hlavnímu tématu: hledání vraha.
Dávám 4*, ponechávám si rezervu pro další díly.

Pistácie
09.07.2019 3 z 5

Děj je sám o sobě velmi poutavý a zajímavě se čtenáři pootvírá postupně i s tím, jak se odhalují jednotlivá těla a a spojují se vraždy, které vedou k jedné osobě. Akorát mě asi nebavil styl psaní. Do knihy jsem se dost nutila, a nedokázala jsem se soustředit. Hlavní vyšetřovatelka mě lezla na nervy, jak se snažila být furt tvrďácká a nad věcí. Ničeho se nebála a na všechny byla jízlivá. Možná je to tím, že jde o první knihu z této série. Pořád váhám, zda se pustím i do dalších, nebo to vzdám už u první. Úplně mě to nepřesvědčilo číst dál.

Tereziee
05.07.2019 5 z 5

K prvnímu dílu Kim se dostávám teprve teď, když už jsem přečetla téměř celou sérii. A vlastně ani nevím co psát. Miluju jak Angela píše. Zbožňuju postavu Kim a celý její tým. Srdcová série ❤️

Miluska2810
04.07.2019 4 z 5

Za mna velmi dobre. Nebolo to uplne bomba spica ale bavilo ma to. Vkusne napisane bez zbytocnosti.