Tichá modlitba

Tichá modlitba
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2134 2134

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls, 2015

Pája699
20.12.2019 5 z 5

Super počtení, ze kterého až mrazí. Pro mě zatím nejlepší díl, co jsem od autorky četla. Téma je hodně citlivé, když se jedná o děti...rodiče si sahají až na samé dno a jsou schopny udělat cokoli, aby dostali děti zpět domů. Druhá linka děje, by tam ani nemusela být...trošku mi to kazilo napětí a svým způsobem zdržovalo :-)

Katuska88
18.12.2019 4 z 5

Já mám Kim ráda.
Sice je to taky takový "terminátor", ale to je asi každá hlavní postava v jakékoliv detektivce.
Tato série je fajn.
Jen bych ráda jako omáčku taky nějaké soukromí detektivů.
Osobní život jakéhokoliv z nich prostě neexistuje.
Jakýkoliv extrém je špatný.

moudivlacek
07.12.2019 5 z 5

Co příběh v sérii, to unikát pro milovníky detektivek i psychologických románů. Co se děje s nervy rodičů unesených děvčátek, to asi netřeba zdůrazňovat, ale nervy na pochodu má i Kim a její vyšetřující tým, jde o čas a život malých. Kim je rozhodnuta přivést děvčátka živá zpět domů, je jak buldok, co se zakousne a nepustí. I ona si ale sáhne s týmem na samé dno sil, pomůže ten, od koho by to člověk očekával minimálně, odvahu najde ten, kdo má být chráněn nejvíce. Kim dopadne i tajemného únosce v zákrytu a to byl pro mne šok. To nebyl člověk, to byla kreatura, jinak to nelze nazvat.
Knihu doporučuji, určitě stojí za přečtení.

LeHor
06.12.2019 5 z 5

Napínavé, místy brutální, ale za mne super čtení, kdy den je příliš krátký.

Fillipa
04.12.2019 4 z 5

Nedám plný počet. První dvě knihy mě nadchly, Kim je skvělá, knihy se dobře četly. Totéž platí i o třetí knize, jen zbytečně brutální popisy několika scén ji připravily o 20%.

Lilit15
02.12.2019 5 z 5

Nevim, ale naprosto mi vyhovuje Kim jako chladná osoba možná proto, že má srdce na správném místě a jen tak ji něco neodradí. Co víc říct. Knížka byla jako vždy úžasná a naprosto se dokážu vžít do celého děje. Je to typ knížky ,který si hned oblíbíte a nesledujete jestli jste na takové stránce nebo takové prostě jedete bum a jste úplně někde jinde.

Opatov
19.11.2019 5 z 5

Kim mě začíná hodně bavit. Zpočátku jsem se obávala, že tuhle tematiku budu špatně snášet, ale knížka mě okamžitě vtáhla do děje. Přečetla jsem zatím předchozí 2 díly, ale tenhle se mi líbil nejvíc, a to i přes trochu naivní policejní zásah na konci knihy.

Niu
17.11.2019 5 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se do tohoto dílu začetla. Kim je se začátkem knihy vždy chladná a na konci je to úplně jiný člověk. A tak se to opakuje v dalších knihách. Ale příběh se mi líbil. Mám ráda humor postav. Je to typ detektivky, kdy opravdu chcete pokračovat a knihu jen neradi odkládáte na delší čas.

-markéta-
15.11.2019 5 z 5

Další neskutečná knížka z případů Kim.
Bála jsem se, že se mi kniha nebude líbit, protože přeci jenom vždy se říká, že první je nejlepší a pak už se to jen horší. I druhá kniha mě velmi nadchla no a třetí? Další pecka.
Autorka prostě umí a ví, jak přinutit čtenáře číst a číst až do konce. Tím, že jsou to krátké kapitoly, tak si říkáte "tak dám ještě jednu, tak poslední" no a pak zjistíte, že jste na samotném konci knihy.
Kim je skvělá žena, která si nenechá nic líbit a nic nevzdá. Furt jen doufám, že tam bude love story, na kterou čekám už třetí knížku.
Nooo, už mám koupený i další díl a nemůžu se ho dočkat.

85098211
13.11.2019 5 z 5

Kim zase v akci a tentokrát fakt válí! :-) Tento třetí případ se mi prozatím definitivně líbil nejvíc. I pokud jde o zvolené téma, je určitě nejzajímavější. A protože se jedná o unesené malé holčičky, i hodně citlivé. Autorka se u tohoto případu doslova vyřádila a svoji hrdinku postavila do nelehké situace, se kterou si musí poradit (to samozřejmě), ale očekává se od ní jaksi automaticky, že bude také úspěšná. A musím přiznat, že jsem v to pevně doufala i já jako čtenář ;-). Vždyť když se jedná o malé děti, je to ještě o hodně horší, než kdyby byli ve hře (pouze) dospělí... Kniha je neskutečně čtivá, případ navýsost strhující, závěr skvělý - a proto mi nezbývá než dát pět hvězdiček a doufat, že se s Kim brzy setkám znovu...

iLuciferie
13.11.2019 5 z 5

Za mě nejlepší díl série.

Grety
06.11.2019 5 z 5

Parádní, napínavý příběh urputně hledajících Kim a jejího týmu. Nemám co vytknout, zvláště se mi líbil rozbor přátelství obou rodin a dětí. A co všechno je ochotný udělat rodič, aby měl potomka doma...

Kočičáci
05.11.2019 5 z 5

Další napínavý kousek z pera Angely Marsons. Tentokrát proti sobě staví dva spřátelené rodičovské páry, kterým byly uneseny malé dcerky a nutí je pomocí výše výkupného licitovat o jejich život... Vrátí se jedna? Obě? Nebo žádná?
Kim Stoneová se opět do případu zakousne jako pitbul a neúspěch si nepřipouští. Její tým stojí neochvějně při ní, dokonce se rozrůstá o zajímavou postavu vyjednavače Matta. Má to spád, napětí a je to prostě skvělé! Jako ostatně všechny autorčiny knihy.
Užívám si, že jsem sérii začala číst až když bylo osm českých dílů na světě, takže bez prodlení hupsnu na další díl. Jsem s těmi superlativy asi trapná, ale mám prostě radost, když se mi někdo dostane pod kůži tak, jako drsňačka Kim.

IVANA0123
05.11.2019 5 z 5

Opět na jedničku, i když tentokrát byl námět pro mě opravdu drsný a chvílemi jsem nemohla číst dál z obavy, co ještě bude následovat. Tato autorka dokáže celý příběh vykreslit tak plasticky, že se doslova odvíjí před vašima očima a úplně cítíte, jak se vám děs a hrůza dostává pod kůži. Přestáváte dýchat a máte celé tělo napnuté, dokud knihu nedočtete. Za mě zatím netvrdší z celé série a než budu pokračovat - což budu, pže tato autorka je návyková - a protože se chci zase klidně vyspat, tak si budu muset dopřát nějakou pořádnou oddechovku.
(11/19)

HanWali

Super!!!

dalia1769
03.11.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl série, děj v podstatě zahrnuje necelý týden a přitom tolik napětí a zajímavého vhledu do povah jednotlivých postav.

petula6844
02.11.2019 5 z 5

Opět skvělý příběh, nemůžu se dočkat až se vrhnu na další díl!

crazyjuan
30.10.2019 5 z 5

Neskutečně napínavý, čtivý. Musím říct, že tahle série je podle mě v současnosti to nejlepší, co se dá v tomhle žánru číst.

shelma
28.10.2019 5 z 5

Skvělé, nečekané, napínavé až do konce. Doporučuji!

georginaa
22.10.2019 5 z 5

Třetí opět napínavý díl. Co kniha to úplně odlišný případy, které vtáhnou do děje až mrazí. Oblíbila jsem si Kimino vyšetřování, její styl myšlení a její nevšední humor. Kolikrát si říkám jak bych asi na to přišla já....no asi nijak. Prostě někdo má na to vyvinutý čich nebo co.... ať čtu jak chci pořád mě to nutí vymyslet řešení a vždy jsem vedle. O to víc je to zábavnější, když to není předvídatelné.