Hra na smrť

Hra na smrť
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362308/mid_hra-na-smrt-o5G-362308.jpg 5 1880 1880

Výskumné centrum Westerly nie je pre slabé povahy. Zaoberá sa skúmaním ľudského tela v rôznych štádiách rozkladu. A práve na ich pozemku nájde detektívka Kim Stonová pri rutinnej návšteve telo mladej ženy. Dievčenská tvár nevidomými očami hľadí na modrú oblohu a nad jej zohavenou mŕtvolou sa zlietajú stovky múch. Má rozbitú hlavu a ústa plné hliny. Čoskoro tu Kim nájde ďalšiu ženu a pochopí, že páchateľ objavil dokonalý úkryt pre obete svojich zločinov. No zdá sa, že sériový vrah ešte neskončil. Koľko tiel ešte objavia? Keď zrazu zmizne aj miestna reportérka Tracy Frostová, Kim začína tušiť, že kľúč k vrahovmu počínaniu treba hľadať v minulosti. Opäť sa začína boj s časom. Zistí Kim pravdu skôr, než sa vo zvrátenej a chorej mysli vraha zrodí ďalší krvavý plán a vyhliadne si novú obeť?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Play Dead , 2016

Podegra
22.08.2019 3 z 5

Dobře se to četlo,jen mi přišlo,že vůbec nikdo tam nebyl prostě alespoň průměrně šťastný a nese si šílená traumata.

pipa36
16.08.2019 5 z 5

Co dodat? Připadá mi, že všechna superlativa jsem na autorku a její knihy vyčerpala v předchozích dílech a říct o knize že byla "dobrá" nebo "výborná" mi přijde jaksi málo. Opět se nám dostalo velmi dobře promyšleného příběhu s hlavní vyšetřovatelkou Kim, která od jejího prvního případu prošla velkým osobním vývojem, a i když to naštěstí pořád není žádná usměvavá kamarádka, která by si chtěla požvatlat o svých radostech a strastech, přece jen už to není takový uzavřený asociál jako na začátku. Při vyšetřování příběhu se dostává do výzkumného střediska Westerley (tzv. farmu mrtvol) a zjistí, že je tam o jednu mrtvolu více, než by mělo být...
Jak říkám - velmi dobrá kniha, velmi dobře se to četlo. Za 5*.

MirkaProk
15.08.2019 4 z 5

Fajn detektivka, která se dobře čte. Kim je mi sympatická i přesto, že je vlastně na všechny nepříjemná. Určitě si přečtu další díl z této série.

Eicherik
12.08.2019 4 z 5

Dobrý příběh. Netradiční místo činu. Povedená zápletka. Zajímavý motiv.
Jednu hvězdu ale ubírám za způsob vyprávění, který mi připadá poněkud strohý.

mystar
08.08.2019 4 z 5

Opet super pribeh plny napeti a hruznych osudu lidskeho zivota. Postava Kim se mi stale vic a vic zamlouva. Tesim se na dalsi dil.

Zunka616
07.08.2019

První kniha od autorky přečetla jsem ji jedním dechem úžasný bomba doporučuji

Marta08
05.08.2019 4 z 5

Příběh byl o chlup horší než Tichá modlitba, ale odehrával se v zajímavém prostředí "farmy mrtvol". Oceňuji prolínání děje záblesky z mysli vraha v průběhu celé knihy, bylo to občas velmi zvrácené. Tentokrát se mi líbilo i rozuzlení a závěr, i když nad tou nakládačkou Kim si musím povzdechnout :D Postupné odkrývání charakteru Kim se mi velmi zamlouvá, už se chová i ke členům týmu mnohem přátelštěji. Novinářka Tracy byla otravná, ale už v minulém díle ukázala i svoji lepší stránku a nakonec i zde působí jako kladnější postava. Kim mi přirostla k srdci a má čestné místo mezi mými oblíbenými seveřany Joonou Linnou, Harrym Holem a Carlem Morckem :)

hanjarda
04.08.2019 5 z 5

Celá série od Angely Marsons je prostě perfektní.
Velmi dobře se čte,zajímavá, upoutá každého čtenáře detektivek.

Awaria
30.07.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka, ale že by mě vyloženě uchvátila, to se říci nedá. Bohužel jsem až pozdě zjistila, že začínám čtvrtým dílem série.

Nello
18.07.2019 3 z 5

O malinko horší než předchozí knihy,ale stále dobré čtení.

koki.veru
17.07.2019 5 z 5

Další super knížka od A.Marsonsové :) Tato série mě opravdu moc baví, takže hurá na další díl :)

tanjaj
09.07.2019 3 z 5

Další pecka od Marsonsové. Jen těch hrobů tam na mě bylo příliš.

Cherryel
08.07.2019 3 z 5

Tak do tohodle dílu jsem se nemohla začíst,chybělo mi tam takové to akční pátrání a napětí.Škoda, předešlé díly se mi líbily o mnoho víc.

Drndi
07.07.2019 4 z 5

Skvělá zápletka, samotný příběh bez chyby, jako vždy. Já mám jen u této autorky problém s "bezprostředními" a rádoby vtipnymi rozhovory mezi členy týmu, strašně nepřirozené a zbytečné, ale je to detail. Vzhledem ke kvalitě detektivního příběhu, se to dá zkousnout, ale plný počet dát nemůžu.

lucie2371
01.07.2019 5 z 5

Skoro se od ní nedalo odtrhnout. Přečteno za dva dny.

Allys
01.07.2019 5 z 5

Ďalšia úžasná detektívka zo série Prípadov Kim Stoneovej. Ako vždy je príbeh napísaný pútavo a kvalitne. Páčilo sa mi prelínanie zábleskov z mysle vraha počas celej knihy, miestami to bolo naozaj psycho. Rozuzlenie a záver taktiež super. Viac nechcem písať, aby som nespoilerovala, ale určite odporúčam a verím, že raz budú mať tieto prípady svoj vlastný seriál :-)

EleanorJane
30.06.2019 4 z 5

Opět brilantní kniha. Děj má spád a je plný překvapení. U této autorky se vám nestane, že byste uhádli rozuzlení dříve. Musíte se k němu hezky pročíst.

Lykke
29.06.2019 4 z 5

Tahle paličatá drsňačka neztrácí mé sympatie. Tentokrát musí vyšetřovat brutálně spáchané vraždy odložené v nevábně zvláštním prostředí, kde je radno opatrně našlapovat. Tentokrát musí zachraňovat i tu, co by předtím s chutí sama uškrtila a vlastně zjistí, že nikdo není takový, jak se na první pohled zdá. Že jsou beránci ve vlčím kožichu a vlci v rouše beránčím. Rozhodně jsem čtení do ranního kuropění nelitovala.

Jiparis
14.06.2019 5 z 5

Bohužel nemalé množství dětí utrpí v dětství emocionální trauma a z některých se stanou zločinci. Zlu se nesmí přihlížet.

MarianP
13.06.2019 5 z 5

Super čítanie, nenáročné no stále so super zápletkou a nápaditým prostredím. Dávam 5, hcoi som z knihy nespadol na zadok, čítala sa veľmi dobre, s ľahkosťou a predsa bola napísaná výborne. Odporúčam túto autorku !