Tichý výkrik

Tichý výkrik
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301819/bmid_tichy-vykrik-cPD-301819.jpg 4 2977 2977

Záhadné a násilné vraždy, zdanlivo nesúvisiace okolnosti, tiene minulosti... Tým všetkým tento naozaj strhujúci triler oplýva vrchovato. Na začiatku príbehu stojí päť ľudí okolo plytkého hrobu a nad telom nevinnej obete uzavrú temnú dohodu – nikto sa nikdy nesmie nič dozvedieť. Lenže o desať rokov je brutálne zavraždená prvá žena z tejto pätice, po nej nasleduje ďalší člen a tretí unikne smrti iba o vlások. Počet zavraždených však stále pribúda. Vyšetrovaním týchto krvavých zločinov je poverená detektívka Kim Stonová, ktorá sleduje a preveruje všetky stopy, ale zdá sa, že jej psychopatický protihráč je vždy o krok popredu. Keď však objavia ľudské pozostatky na pozemku, kde stojí zhorenisko bývalého domova pre opustené dievčatá, začínajú jednotlivé dieliky skladačky do seba zapadať. Asi sa tu pred rokmi stalo niečo, čo so súčasnými vraždami súvisí. Kim je rozhodnutá šialeného vraha zastaviť skôr, ako udrie znova. Napínavý a miestami šokujúci dej, ktorého naozajstným protagonistom je strach, nenávisť a ľudská zloba, sa odvíja v niekoľkých časových rovinách a z pohľadu viacerých postáv, posadnutých démonmi minulosti. Z anglického originálu „Silent Scream“ (StoryFire Ltd., United Kingdom, 2015) preložila Martina Šturcelová. Obálku navrhla Diana Delevová, upravil Augustín Putera. Vydalo vydavateľstvo Ikar Bratislava v roku 2016.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Silent Scream , 2015

Monisek515
20.03.2020 5 z 5

Pecka, není co dodat.

andrea7191
19.03.2020 4 z 5

Po celou dobu čtení jsem byla natěšená na konec, který mě trochu zklamal. Kniha se četla výborně, žádná hluchá místa, děj se odvíjel pěkně a rychle, ale ten konec.......

Myrna
18.03.2020 1 z 5

Knihu jsem dočetla silou vůle...s přestávkami, děj rozvláčný, táhlý, osob jak figur na orloji...akčnost 0...část kapitol jsem přeskočila vzhledem k nudě, a ani to nemělo na celý děj vliv...bohužel již další knihu od této spisovatelky NE!

sgjoli
16.03.2020 4 z 5

Konečně se mi tato kniha dostala do rukou a jsem moc ráda! Němý křik je velmi solidní detektivkou, která hezky plyne před očima. Nechybí zde akce, zvraty a také děsivá tajemství, která je nutno rozplést. Pokud máte rádi detektivky, které se zaměřují hlavně na vyšetřování, tady si přijdete na své.
Hlavní vyšetřovatelka Kim mi přišla celkem sympatická a bavil mne i její pracovně-přátelský vztah s jejím kolegou Bryantem, se kterým se pošťuchovala, což dodávalo knize docela šťávu. Kim sama o sobě je docela svéráznou postavou, která je drsná, poněkud přidrzlá, dost suverénní a nebere si často servítky. Její nátura mi celkem sedla. Akorát mi přišlo, že je Kim zároveň místy až moc zbrklá a příliš impulzivní. Trochu jsem se pozastavovala i nad tím, jakým způsobem Kim přichází k některým rozhodnutím - dělá rozhodnutí na základě nějakých svých dedukcí, které si poskládala z indicií, co vypátrala. Ale čtenářům tyto dedukce nejsou úplně vysvětleny (nebo nejsou vysvětleny dostatečně), takže to občas trochu působí, jakože si některé spojitosti Kim cucá z prstu.
Ale celkově mne tato kniha bavila. Byla čtivá, svižná a pointu jsem odhadla jen částečně, takže mne to ke konci i překvapilo. Zasloužené 4 hvězdy a určitě zkusím i další díly série. Němý křik mohu určitě doporučit.

Lucaaa
10.03.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla na doporučení a musím říct že mě nadchla. Určitě musím přečíst všechny knihy od autorky

ckamusa
09.03.2020 5 z 5

Výborná kniha, skvělý napadá, skvělé zpracování, napětí od začátku až do konce, nemám nic, co bych vytkla a těším se na další díly s Kim, Bryantem, Stacey, Cerys, Kevem a ostatními.

careras.c
06.03.2020 5 z 5

dobře napsaná, mírně lehká literatura..

ziiza
05.03.2020 4 z 5

Konec mě překvapil.

Dalamanek831
04.03.2020 5 z 5

Pěkný thriller,kniha se četla dobře místy jsem se od knihy nemohl odtrhnout a už jsem chtěl vědět jak to skončí.Za mě pět hvězdiček.Doufam že další knížky z téhle série o Kim Stone a jejich parťácích budou stejně dobre jako tenhle první díl ze série.

mol378
03.03.2020 4 z 5

Dobrý standardní thriller z britského prostředí, jen trošku brzo naznačený pachatel, vlastně oba. Ale nevadí, aspoň si čtenář s uspokojením potvrdí svůj detektivní talent. Míra brutality přiměřená, nic, co by jednoho budilo děsem ze snů. Závěr spletitý. A člověk se zamyslí nad osudy dětí, které nemají to štěstí být svými rodiči milovány a chráněny.

Arwen777
28.02.2020 4 z 5

Angelu Marsons jsem měla v hledáčku už poměrně dlouho a nelituji, že se konečně dostala na řadu.
Pro mě pěkná odpočinková detektivka, nic výjimečného, ale rozhodně v dobré kvalitě. Styl psaní mi vyhovoval, příběh se mi líbil, napětí dostatečné a v závěru přiměřeně vygradované.
Hlavní postava Kim je trochu svérázná vyšetřovatelka, zpočátku mírně nesympatická, ale postupem času si ji člověk oblíbí pro její neústupnost, smysl pro spravedlnost a schopnost se vcítit.
Příběh ničím nešokuje, mrtvol je tam sice požehnaně, ale vraždy nejsou vylíčeny brutálně. 2 linky - minulost a přítomnost, jak je v současnosti moderní, se na konci propojí.
Zkrátka pěkná anglická detektivka, která vás pobaví. Další díly si nenechám ujít.

mirka71
23.02.2020 5 z 5

Poměrně dobrý kriminální příběh, který ale nijak výrazně nevybočuje z řady detektivek, které jsou teď v kursu. Začalo to kdysi dávno, a jen zapátráním v minulosti se dobereme nějakého výsledku.Nález zbytků těl dívek z dětského domova, teď po letech několik dalších zavražděných lidí, které spojuje právě ten dětský domov...

Lkomrska
23.02.2020 4 z 5

Dobrý kniha, kterou jsem přečetla jako několikátou od autorky. Musím říci, že novější knihy jsou čím dál lepší :) Tahle byla čtivá, ale úplně mě nenutila se ke knize stále vracet.

poki1982
21.02.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a byla jsem spokojená jak s vyšetřovatelkou, tak i hlavním motivem případu. Za mě fajn čtení a těším se na další díly.

Ver1982
14.02.2020 5 z 5

Povedený thriller. Má první kniha od této autorky. Jsem zvědavá na další díly.

Alcamar
11.02.2020 3 z 5

Celé je to vyprávění, musela jsem si zvykat. Jinak moc zajímavý děj ale některé části se mi zdáli už moc přehnané a zamotané.

MistrCZ
10.02.2020 2 z 5

Vůbec nechápu zdejší hodnocení...průměrná detektivka s extrémně otravnou hlavní hrdinkou..

zandu
08.02.2020 5 z 5

Výborná kniha, hned jsem se začetla.. Těším se i na ostatní.

Lena081
07.02.2020 2 z 5

Vůbec jsem autorku neznala a hned jsem si od ní koupila 4 knihy najednou...a nelituji,začátek série s detektivkou Kim čtenáře chytne a nepustí.????

Kamilajznik
07.02.2020 5 z 5

Já si pořád říkala, co všichni na té Angele mají? No asi stačí, když řeknu, že 5* je prostě málo :-)
Úžasný, napínavý, čtivý. Naprosto jsem nedokázala odhadnout, co přijde, jak to dopadne, kdo to udělal a kdo ne... Paráda! Za mě jedno velké ANO :-)