Tichý výkrik

Tichý výkrik
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301819/bmid_tichy-vykrik-cPD-301819.jpg 4 2974 2974

Záhadné a násilné vraždy, zdanlivo nesúvisiace okolnosti, tiene minulosti... Tým všetkým tento naozaj strhujúci triler oplýva vrchovato. Na začiatku príbehu stojí päť ľudí okolo plytkého hrobu a nad telom nevinnej obete uzavrú temnú dohodu – nikto sa nikdy nesmie nič dozvedieť. Lenže o desať rokov je brutálne zavraždená prvá žena z tejto pätice, po nej nasleduje ďalší člen a tretí unikne smrti iba o vlások. Počet zavraždených však stále pribúda. Vyšetrovaním týchto krvavých zločinov je poverená detektívka Kim Stonová, ktorá sleduje a preveruje všetky stopy, ale zdá sa, že jej psychopatický protihráč je vždy o krok popredu. Keď však objavia ľudské pozostatky na pozemku, kde stojí zhorenisko bývalého domova pre opustené dievčatá, začínajú jednotlivé dieliky skladačky do seba zapadať. Asi sa tu pred rokmi stalo niečo, čo so súčasnými vraždami súvisí. Kim je rozhodnutá šialeného vraha zastaviť skôr, ako udrie znova. Napínavý a miestami šokujúci dej, ktorého naozajstným protagonistom je strach, nenávisť a ľudská zloba, sa odvíja v niekoľkých časových rovinách a z pohľadu viacerých postáv, posadnutých démonmi minulosti. Z anglického originálu „Silent Scream“ (StoryFire Ltd., United Kingdom, 2015) preložila Martina Šturcelová. Obálku navrhla Diana Delevová, upravil Augustín Putera. Vydalo vydavateľstvo Ikar Bratislava v roku 2016.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Silent Scream , 2015

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Série mi byla dlouho doporučována, tak jsem se do ní pustila. Bylo to čtivé, je to taková ta kniha, co máte za pár večerů přečtenou, ne-li za den. Takové knihy mi vyhovují, protože je člověk vtažen do děje a nemusí druhý den přemýšlet, o čem že to četl.

jana1941
19.08.2020 4 z 5

Zase jedna z knih, která se čte sama a hlavně člověka baví. Dle ohlasů na celou sérii autorčiných knih, jsem měla jisté očekávání a to kniha splnila. Děj hezky plynul a nebylo to zbytečně překombinované, jako u některých knih. Za mě to prostě bylo fajn oddechové čtení a nelituji, že jsou v mé frontě na přečtení všechny dosud vydané autorčiny knihy.

brabofka
17.08.2020 5 z 5

Myslím, že napíšu hodně podobný komentář jako "vera4669". Tedy druhý odstavec. Autorka čekala v mém seznamu "Ke čtení" hodně dlouho. A vůbec netuším proč. Impuls k přečtení první knihy série, mě donutil až dárek posledního dílu (poslední vydaný v ČR). A jelikož nerada čtu něco od konce, začala jsem hned hezky od začátku. Kniha se četla skvěle, za 3 dny přečteno. Zajímá mne, zda autorka nechá postavy se trochu vyvinout a nebo zůstane pouze u kriminalistického tématu. Nicméně jako oddychovka k vodě je to to pravé. Doporučuji. Jo a vrahem je zahradník :-D

vera4669
15.08.2020 5 z 5

Tak jsem velmi ráda, že jsem nečetla komentáře, miluju když někdo jako Yvette.D napíše, kdo to dělá, přečíst si to, tak ji asi dám facana... Když už, tak napíšu spoiler...
A teď ke knize - dlouho jsem se Marsons vyhýbala a teď si říkám sakra proč. Kniha se četla skvěle, doslova na jeden zátah, jsem zvědavá jak se postava Kim bude vyvíjet dále a těším se na další díl :)

Radim027
06.08.2020 4 z 5

První kniha od velmi vychvalované autorky a jsem spokojený. Že bych byl doslova unešený, to se asi říct nedá, ale případ byl zajímavý, zápletka také. Kniha se četla sama a co s Kim, tam ještě nějak názor nemám - řekněme, že je svá a jsem zvědavý, jak se bude její postava vyvíjet dál. Uvidíme v dalších dílech.

Toledo
04.08.2020 5 z 5

Sérii o Kim Stonové jsem začala dílem Skryté karty a to mne přivedlo k tomu, že si přečtu celou sérii. Musím přiznat, že první díl celé série je naprosto skvělý, napínavý a dozvěděla jsem se v něm také více o životě detektivky. Moc se těším na další díly v sérii. Nějak tuším, že všechny díly budou na 5*

EvikU.
01.08.2020 5 z 5

Tak jo. Tuhle sérii si jistojistě přečtu. Moc mě bavila. Četla se jedním dechem.

Spoiler: Vůbec by mě nenapadlo, že tam budou dva různý vrahy. Děj plynul, žádný hluchý místa. Byla to jízda. Bylo to teda místy dost drsný. Ale čtivý od první stránky po poslední. Hlavní vyšetřovatelka Kim mi byla moc sympatická. Jediný co mi trochu přijde jako přes kopírák, že nedodržuje pracovní postupy vyšetřování a má za to pak pokárání od šéfů. To je asi tak jediné mínus, které jsem našla. Těším se na další díly a knihu i autorku doporučuju.

Misaroz
26.07.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá a propracovaná kniha

Eduarda
13.07.2020 3 z 5

Překlad strašný, příběh slabý, postava detektivky Stoneové ale stojí za další díl. Trochu off topic, ale což - víc než kniha mě tentokrát zaujaly některé zdejší komentáře - automaticky spojovat sexuální orientaci autorky s charakterem hlavní postavy... no, jak to říct... čekala bych tady víc..

Lavender756
09.07.2020 3 z 5

Nevím....kniha je velice čtivá a svižná, ale autorka má pro mě některé rysy vyprávění, které mi v každé knize vadí a to, že se Kim do něčeho zakousne a pak to ve svých myšlenkách několikrát opakuje a ospravedlňuje... až je to otrava. Tady neustále ztotožňování se s děvčaty z domova a obhajoba jejich chování a následný nepříčetný vztek mi dost vadil. Kdyby jednou...ale několikrát....Sam příběh logický, odkrývajici spoustu hnusu, ale takový lepší průměr.

Turante
08.07.2020 4 z 5

Moc dobrá detektivka, hlavní postava mi byla hned sympatická, takže jsem hned vrhla na další díl.

Aghatte
08.07.2020 2 z 5

Patřím k těm, které si Kim nezískala. Půjčila jsem si z knihovny několik titulů, ale po přečtení 2 je tam zase navracím.
Zde tolik uměle vsazených prvků, že to bylo až trapné.
Jelikož jsem se dozvěděla, že autorka žije s přítelkyní, už chápu její ztvárnění ženské hlavní postavy víceméně jako chlapáckého superhrdiny.

onyx84
06.07.2020 5 z 5

Mně se to teda líbilo...hlavně postava Kim...neskutečné mi připomíná Sagu Norénovou ( seriál Most ) ...sem opravdu zvědav,jak se vyvine její charakter v dalších dílech, které si určitě nenechám ujít...každopádně po delší době neseverský autor detektivek ,který mě zaujal...

lenka4043
03.07.2020 5 z 5

Knihu jsem doslova "zhltla" za dva dny.

OnlyFour
02.07.2020 3 z 5

Postava Kim mi hrozne nesadla, už nemám nejak kapacitu na ďalšieho policajta s tragickou minulosťou, ani jej vyjadrovanie a ani ten kolektív sa mi nepáčil. Skúsim ale ďalší diel, zatiaľ priemer. Mimo príbehu mi ešte vadili snehobiele stránky, pekne vypaľujú zrak :D

Marta1996
01.07.2020 5 z 5

Jo tohle můžu, rychlý, dobře napsaný a hlavní postava detektiva žena, za mě plný počet. Další kniha už na mě čeká.

Gravedigger
18.06.2020 3 z 5

Knihy autorky jsem četla hezky popořadě a první díl mě moc nenadchnul, ale nechala jsem se zlákat recenzemi a dobře jsem udělala, protože další díly už byly o dost lepší. Sice tady lidi píšou, že je to super kniha, co se čte sama, ale asi jsem moc náročná. Připadala mi dost předvídatelná, chvílemi jsem v příběhu viděla díry a docela mě štve, jak autorka píše semtam takové rádobyvtipné rozhovory mezi postavami (jakože takhle se ve skutečném světě spolu lidi nebaví, zní to hrozně uměle), ale později je jich míň a míň a připadají mi stále méně hloupé. Taky mi dost vadí, hlavně u některých dalších dílů, neustálé nadužívání slov "holčička" a "děvčátko" (když se dá použít někdy třeba "děvče" nebo "dívka"), ale to bude překladem. Třeba tady konkrétně mi přišlo směšné, psát "děvčátko", když člověk později zjistí, že se jedná o cca 14-15 let holku. Nicméně doporučuju, protože další díly stojí rozhodně za to

miliváv
17.06.2020 5 z 5

skvělá detektivka, četla se úplně sama. Určitě tomu napomohly velmi krátké kapitoly, ale i samotný příběh byl moc hezky napsán. Těším se na další pokračování. Kim mi byla velice sympatická a její příběh mě strašně bavil. Jinak zápletka byla také moc pěkná.

katka134
12.06.2020 5 z 5

Jsem ráda, že se mi dostala do ruky super detektivka, která šla těžko odkládat. Doufám, že další díly budou také dobré.
Postavy jsou sympatické, ale životní příběh Kim je nezáviděníhodný.

danielosbourne
12.06.2020 4 z 5

Dlouho jsem čekal, než jsem se do této série pustil a teď už je venku devět dílů a desátý na cestě. Čekal jsem záměrně, protože jsem věděl, že tohle bude super série, a to díky nadšeným ohlasům, které kolem této série víří a já si chtěl nechat nějaké díly do zálohy.
Ze začátku jsem měl velký problém se do knihy začíst. Jindy bych měl takovouhle knihu přečtenou za dva, případně za tři dny, ale první polovina knihy mi moc neseděla. Nejvíce mi vadilo, že postava Kim byla až trochu moc arogantní. Přišlo mi, že autorka tlačila u její postavy trochu moc na pilu.
Jak jsem se ale v první polovině nemohl začíst, druhou polovinu jsem přečetl během jednoho vecera. Kim mi začala být sympatická a stejně tak všechny postavy okolo. Kniha má v sobě všechno, co potřebuje dobrá, detektivní série. Propracované a životné postavy, napínavý, zajímavý případ a krátké kapitoly, které napomáhají k čtivosti knihy. Nic víc nepotřebuji.
Tahle kniha byla ve výsledku dost dobrá a věřím tomu, že s dalšími díly se bude jen a jen zlepšovat. Určitě nebude trvat dlouho a já se pustím do dalšího případu s Kim Stoneovou. Už teď se těším.