Tichý výkrik

Tichý výkrik
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301819/bmid_tichy-vykrik-cPD-301819.jpg 4 2974 2974

Záhadné a násilné vraždy, zdanlivo nesúvisiace okolnosti, tiene minulosti... Tým všetkým tento naozaj strhujúci triler oplýva vrchovato. Na začiatku príbehu stojí päť ľudí okolo plytkého hrobu a nad telom nevinnej obete uzavrú temnú dohodu – nikto sa nikdy nesmie nič dozvedieť. Lenže o desať rokov je brutálne zavraždená prvá žena z tejto pätice, po nej nasleduje ďalší člen a tretí unikne smrti iba o vlások. Počet zavraždených však stále pribúda. Vyšetrovaním týchto krvavých zločinov je poverená detektívka Kim Stonová, ktorá sleduje a preveruje všetky stopy, ale zdá sa, že jej psychopatický protihráč je vždy o krok popredu. Keď však objavia ľudské pozostatky na pozemku, kde stojí zhorenisko bývalého domova pre opustené dievčatá, začínajú jednotlivé dieliky skladačky do seba zapadať. Asi sa tu pred rokmi stalo niečo, čo so súčasnými vraždami súvisí. Kim je rozhodnutá šialeného vraha zastaviť skôr, ako udrie znova. Napínavý a miestami šokujúci dej, ktorého naozajstným protagonistom je strach, nenávisť a ľudská zloba, sa odvíja v niekoľkých časových rovinách a z pohľadu viacerých postáv, posadnutých démonmi minulosti. Z anglického originálu „Silent Scream“ (StoryFire Ltd., United Kingdom, 2015) preložila Martina Šturcelová. Obálku navrhla Diana Delevová, upravil Augustín Putera. Vydalo vydavateľstvo Ikar Bratislava v roku 2016.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Silent Scream , 2015

veronika0269
09.03.2021 3 z 5

Oslovení "šéfko" mě rozčilovalo celou knihu. Zápletka byla dobrá, ale styl psaní mi vůbec nesedl. Jedno klišé za druhým a scény jak z B filmu. Za každou cenu rádoby cool. Jak kdyby mi autorka lezla do zadku :)

Miška935
28.02.2021 5 z 5

Od začátku do konce napínavé. Už se těším až si přečtu další díly.

akinomV
22.02.2021 5 z 5

Skvělá detektivka. Nevím proč jsem váhala. Skvěle vystavěný příběh, zajímavé postavy, rychlý spád, krátké kapitoly a nutkavá potřeba číst dál a dál :-) Takže rozhodně chci v sérii pokračovat.

Zlajda95
20.02.2021 3 z 5

Celkem zajímavá zápletka s překvapivým koncem. Rovněž hlavní postava má potenciál, jen osobně se mi tyhle velmi silné ženské postavy celkem rychle přejí.

Adriena838772
17.02.2021 5 z 5

Jeto moc dobra knizka a hodne napinava

Elaila
16.02.2021 5 z 5

Napínavá kniha až do samotného konce. Doporučuji všem milovníkům detektivek. Určitě si se zatajeným dechem přečtu i další případy Kim Stoneové.

Šárka345
12.02.2021 5 z 5

Perfektní čtení :)

renne
01.02.2021 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Prolínání více dějových os nebylo nikterak rušivé. Ráda si přečtu další titul z této serie.

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Na novu detektívku mi trvalo si chvíľu zvyknúť ale potom som sa od toho nevedel odtrhnúť. Partia okolo Kim Stone výborná. Ďalšie diely ešte lepšie.

Šárka88
12.01.2021 3 z 5

Seznámeni s touto knížkou bylo pro mě zmatený, asi budu jediná kdo řekne, ze to nemělo hlavu ani patu. Takové páté přes deváté a nevyznala jsem se v postavách. Dej jinak napínavý, sem tam. Bude trvat, než se vrhnu na další díl a autorce dam ještě později šanci.

morava
12.01.2021 4 z 5

Me prvni setkani s detektivem Kim Stoneovou bylo velmi prijemne, a pokud jsou i dalsi dily napsany ctive, jako byl tento, tak se mam na co tesit :-)

dikobraz
04.01.2021 5 z 5

Super, mam novu favoritku. Harry Bosch a Hole maju prave volno, tak dalsia dobra seria potesi. Teda, dufam, ze seria bude dobra. Lebo prva cast bola skvela.
Kriminalna partia mi sadla, Kim bola drza ako stary pes Bosch. Super.
Dej a zapletka zaujimava, aj ked kvoli tym mladym babam znepokojiva. Rozuzlenie bolo pre mna prekvapujuce, s tym som neratal...
U mna velmi dobre, snad dalsie casti nebudu podliezat, bola by to skoda.

ElikaS
01.01.2021 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknížku a musím ocenit Jitku Ježkovou, která je skvělá. Ať namluví, co namluví. Vždycky mě baví.
Když jsem dočetla sérii Roberta Huntera a hledala podobné knihy, skoro všude na mě vyskakovala právě Kim Stoneová. Takže jsem ji dala šanci a i když se mi kniha líbila, bavila mě, tak na Roberta to nemá, ale i tak se jedná o nadprůměrnou detektivku.
Příběh je celkem originální. Celé směřování vyšetřování je dobře popsané, zajímavé a napínavé. Zápletka je nepředvídatelná a moc se mi líbilo propletení jednotlivých dějových linek. I zakomponování životního osudu Kim, který jsme odhalovali postupně.
Kim je poměrně typickou detektivkou - svérázná, trochu arogantní, nedbá na předepsané postupy, zkoušená osudem a geniální. Občas jsem se nad jejími komentáři pobavila. Musím říct, že si mě celkem získala.
Knížku doporučuji a už se těším na pokračování.

ivusse
25.12.2020 4 z 5

Dobrá detektivka.

Dopi70
23.12.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé. Budu pokračovat ve čtení série.

sofi987
21.12.2020 3 z 5

Tak nějak nevím, Kim si mé sympatie zatím nezískala, její postava je tak trochu předvídatelné klišé. Kniha mi přišla bez hlavy a paty, minulost Kim autorka plácala nahodile sem a tam. Rozhovory mezi detektivy mi přišly nereálné. Překladatel si také moc práce nedal. Nicméně detektivní zápletka byla zajímavá, rozuzlení taktéž. Na autorku slyším samou chválu a další díly jsou prý lepší, takže šanci Kim a jejímu týmu ještě dám.

ViolettaCh.
19.12.2020 4 z 5

Moje první setkání s touto autorkou dopadlo dobře. Byť přistupuju ke knihám, které jsou prezentovány jako světový bestseller, velmi rezervovaně, tak tady musí říct, že to bylo dobré počtení. Zajímavá, dobře promyšlená zápletka, pachatel obtížně odhalitelný. Vyšetřovatelka - jako je standardem snad u téměř všech detektivkářů - je osoba rozervaná s tragickými životními zkušenostmi. Moc mých sympatií zatím nepobrala, ale může se to zlepšit v dalších knihách, kterým určitě dám šanci.

Martiiiik
16.12.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila :-) Hlavně oceňuji, že to mělo spád, rychlý děj, prostě ani vteřina nudy, na to by ani nebyl čas :-) Ikdyž s hlavní postavou jsem se musela chvíli sžívat, dlouho mi lezla docela na nervy :-D A osobně se přiznávám, že jsem na vraha nepřišla, sice se dá vytušit něco divného, ale tohle bych si opravdu nikdy netipla :-) Takže za mě super a vrhám se na další díl :-)

Jana-Marie
05.12.2020 5 z 5

Super čtení - nemohla jsem se odtrhnout, určitě přečtu od autorky i další knihy.

Janík61
04.12.2020 4 z 5

Opět mě autorka nezklamala, skvělé čtení, dávám palec nahoru!