Tichý výkrik

Tichý výkrik
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301819/bmid_tichy-vykrik-cPD-301819.jpg 4 2974 2974

Záhadné a násilné vraždy, zdanlivo nesúvisiace okolnosti, tiene minulosti... Tým všetkým tento naozaj strhujúci triler oplýva vrchovato. Na začiatku príbehu stojí päť ľudí okolo plytkého hrobu a nad telom nevinnej obete uzavrú temnú dohodu – nikto sa nikdy nesmie nič dozvedieť. Lenže o desať rokov je brutálne zavraždená prvá žena z tejto pätice, po nej nasleduje ďalší člen a tretí unikne smrti iba o vlások. Počet zavraždených však stále pribúda. Vyšetrovaním týchto krvavých zločinov je poverená detektívka Kim Stonová, ktorá sleduje a preveruje všetky stopy, ale zdá sa, že jej psychopatický protihráč je vždy o krok popredu. Keď však objavia ľudské pozostatky na pozemku, kde stojí zhorenisko bývalého domova pre opustené dievčatá, začínajú jednotlivé dieliky skladačky do seba zapadať. Asi sa tu pred rokmi stalo niečo, čo so súčasnými vraždami súvisí. Kim je rozhodnutá šialeného vraha zastaviť skôr, ako udrie znova. Napínavý a miestami šokujúci dej, ktorého naozajstným protagonistom je strach, nenávisť a ľudská zloba, sa odvíja v niekoľkých časových rovinách a z pohľadu viacerých postáv, posadnutých démonmi minulosti. Z anglického originálu „Silent Scream“ (StoryFire Ltd., United Kingdom, 2015) preložila Martina Šturcelová. Obálku navrhla Diana Delevová, upravil Augustín Putera. Vydalo vydavateľstvo Ikar Bratislava v roku 2016.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Silent Scream , 2015

evask
30.05.2021 4 z 5

Celkem dobrá detektivka, ale další díl si už asi nepůjčím. Vadila mně spousta postav, nejsem schopná si ta anglická jména zapamatovat.

Dariina
19.05.2021 4 z 5

Knihu jsem rozečtenou po prvních 80 stranách odložila a několik měsíců ji nechala odpočívat v pokoji. Jsem ráda, že jsem se k ní vrátila a příběh dočetla, protože i přes počáteční antipatie k hlavní hrdince to stálo za to! Ukázalo se, že Kim není tak špatná, jak se mi v počátku jevilo. V druhé polovině knihy jsme se spřátelily a v posilování tohoto vztahu budeme společně pokračovat v dalších dílech série.
____________________________________________________________________________
"Jen psychopat pozná kolegu."

zp87
09.05.2021 5 z 5

První díl mě velmi zaujal. Myslela jsem, že jsem našla další skvělou sérii, jenže v dalších knihách jsem našla spíš zklamání, když se Kim stále babrala ve své minulosti a prala se svými démony.
Ovšem tento 1. díl mě bavil. Vraha jsem dlouho tipovala jiného, Angela háže skvělé mimikry.

Sumatrae
06.05.2021 5 z 5

Dalsi moje nove objevena autorka a opet jsem nebyla zklamana Vyborne propracovana zapletka, sympaticke postavy a zajimave prostredi zlocinu Uz se tesim na dalsi dil

namornice
21.04.2021 4 z 5

Tak jsem se taky konečně dostala k sérii s Kim Stone.
Místy děsivý a hrůzný příběh, nicméně kniha mě zaujala od první kapitoly a považuju ji za velmi povedený začátek série. Do dalších dílů se určitě pustím.

Jolina
21.04.2021 4 z 5

Kniha napínavá, poutavá, hlavní hrdinka se svými temnými stránkami odhaluje víc a víc z jejího života. Málokdo tušil, kdo všechno je do případu zapletený.

MišusWinner
16.04.2021 5 z 5

Od první strany jsem věděla že kniha se mi bude líbit. Kim je mi sympatická v tom že se nenechá ničím odradit a prostě si stojí za svou a věřím že to je její minulostí. Když jsem četla knihu tak jsem byla úplně pohlcena a strašně napnuta jaká tajemství tam všichni skrývají. Líbí se mi jak autorka vás uvede do pokušení že už asi víte kdo je vrahem. Na konci je velké rozuzlení které vám totálně vyrazí dech. Určitě si od autorky přečtu další knihy.

Mikuše-Ivet
15.04.2021 4 z 5

Dlouho jsem kolem knihy jen kroužila a vyhýbala se jí, tak dlouho až jsem dala do kupy celou sérii. Po půl roce jsem se odhodla se do ní tedy pustit a musím říct, že byla chyba, že jsem nezačala dřív. Kniha se dobře čte, nejsou v ní žádné zdlouhavé řeči okolo a ničem. Jsou v i vtipné dialogy, které mě pobavili. Určitě doporučuji a podzim se do dalšího dílu

Arlienen
15.04.2021 4 z 5

Moje první kniha od autorky, moje první setkání s Kim. Musím říct, že mě kniha navnadila na další díl. Doufám, že další díl bude stejně tak dobrý jako tento.

Astarothh
14.04.2021 4 z 5

Slušná dvoudenní nenáročná záležitost....

Lamad
07.04.2021 3 z 5

Vadilo mi téma násilí na dětech, jinak bych to hodnotila lépe, jako detektivka to nebylo ani skvělé ani špatné.

Klaaarka
05.04.2021 4 z 5

Moje první kniha od této autorky...jako Carter to není,ale čte se to dobře,líbilo se mi to. Postavy jsem chvílemi trochu lovila,kdo je kdo,ale to nutně nemusí být chyba autorky. Přečtu i další.

boeink
04.04.2021 3 z 5

Kniha mi dala zabrat. Stále jsem se nemohla začíst, některé věty jakoby nedávaly smysl. Kim mi moc sympatická není, navíc neustále "zvedá oči k nebi", ale zápletka a rozuzlení se mi líbilo, tak jí dám asi ještě šanci.

kika_
03.04.2021 3 z 5

Taková tuctovka, plná klasických klišé. Čekala jsem víc.

MamaKnihomolka
30.03.2021 5 z 5

První díl série případů Kim Stoneové. Na tuto sérii jsem se chystala dlouho díky tolika opěvovaným recenzím a budu opěvovat dál.

Moc mě vyhovoval celkový formát knihy díky čemu se text četl moc dobře a stránka letěla za stránkou. Krátké kapitoly tomu dodávaly ještě víc napětí a to já můžu. Kord v detektivkách.
Přiznám se, že ze začátku mi trvalo než jsem se zorientovala v postavách. Samotná Kim mi byla sympatická. Její sarkasmus mě pokaždé pobavil a její špičkování s doktorem nebo parťákem Bryantem bylo příjemné rozptýlení. Netrpělivost a zbrklé jednání mi k její postavě přesně sedělo. Jen mě mrzí, že autorka moc nevěnovala čas jejímu popisu a nedokážu si pořádně představit jak Kim vypadá — kromě toho, že má tmavé krátké vlasy. Doufám, že se v dalších dílech dozvím víc o její minulosti a smutných vzpomínkách.
Překvapilo mě, že se autorka hned vrhla do dvou případů. Zločiny před deseti lety a v přítomnosti se jí podařilo skvěle propojit a zaplést tak, že jsem vraha neuhodla. Ale nebyla jsem daleko.
Po dokončení série Chrise Cartera jsem se bála, že mě pořádně žádná detektivka nechytí, ale ano. Jsem ráda, že jsem začala zrovna s touto detektivní sérii a těším se na další případy.

ivka67
23.03.2021 4 z 5

Dobrá detektivka,když už jsem s určitostí věděla kdo je pachatel tak závěr mě překvapil.

martineden
19.03.2021 5 z 5

Angela prostě umí, co víc dodat?

evvva
14.03.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, měla nápad, měla spád i překvapivé rozuzlení,ale něco mi tam chybělo, nějaká ta " přidaná hodnota" po které s posledním řádkem řeknete ...ty jo, dobré,dost dobré....

Sidonka3
13.03.2021 1 z 5

Tak tahle detektivka byla teda slabší. Hvězdičku dávám za sociální aspekt, zjednodušeně načrtnutý problém zanedbávaných dětí a úskalí péče v ústavech. Takhle to vypadá, když rodiče svěří bezprizorní lidskou bytost státu, do dětského domova a dál se o ně nezajímají. Do domova, kde jsou děti svěřeny do rukou rozmarného a pochybného personálu, vydané všem na milost a nemilost.
Ze seznamu si odškrtávám další doporučený bestseller, který mi tentokrát bohužel nenadchnul.

VerczaV
11.03.2021 2 z 5

Měla jsem dva tipy kdo by mohl být vrah a trefa. No jinak detektivka nic moc. Konec to zachránil. Zkusím přečíst ještě jeden díl.