Zátiší

Zátiší
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216593/mid_zatisi-216593.jpg 4 899 899

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví,...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Still Life, 2005

111moni
29.09.2017 5 z 5

Asi je to protimluv,ale je to milá detektivka, lidé, které poznáváte, jejich myšlení, to, jací jsou,jaké mají důvody.A umístění do malé vesničky, kde se všichni znají. Příjemné čtení, které vtáhne do děje,octnete se uprostřed a pátráte spolu s vrchním inspektorem Armandem Gamachem.Za mě příjemné čtení a radostné očekávání dalších příběhů.

Merynkaw
17.08.2017 5 z 5

Velmi nenásilná detektivka. Pohodlně se četla. Mně se moc líbila.

natkaf
10.08.2017 4 z 5

Vcelku zajímavá detektivka. Samotná detektivní linka mě úplně neoslovila a ani moc nenadchla, ale styl psaní autorky je skvělý. Kniha se mi četla rychle a snadno a u četby jsem si pěkně odpočinula. Ráda se pustím do dalších dílů, které už by měly být podle ohlasů lepší.

Terez25
31.07.2017 2 z 5

Kniha mě vůbec neoslovila, špatně se mi četla.
Jsem někde v půlce, zatím odkládám. Možná se k ní vrátím později.

metrolog
07.07.2017 4 z 5

Milá detektivka, kde se sice nic překotně neřítí dopředu, ale postupně se odrývá, a to jak zločin samotný, tak i charakter jednotlivých postav. O hvězdičku méně za ty homosexuály. Ať mi někdo vysvětlí, proč v ani ne dvaceti postavách příběhu musí být hned dva "čtyřprocentní" a v závěru už dokonce tři. A k těm postavám obecně. Autorka si nedala moc velkou práci s jejich uváděním, prostě je tam vrhla, takže jsem v nich měl zpočátku trochu chaos. Proč tedy čtyři hvězdičky po této kritice? Protože je to opravdu kvalitní nebrutální detektivka, která vás v té přehršli násilí okolo nás alespoň na chvíli odvede do pohodovějšího světa fantazie.

ajka91
03.07.2017 5 z 5

Série detektivních příběhů odehrávajících se v malebné vesničce mi přirostla k srdci. Zátiší, jako první z nich, je podle mne nejlepší, ale i ostatní si zaslouží pozornost. Hlavní postava mi připomíná novodobého Hercula Poirota. Líbí se mi, že se jedná o klasickou detektivku zasazenou do příjemného prostředí, kde se čtenář ztotožní s nejednou postavou.

SimonaP
24.06.2017 3 z 5

nudná kniha, jakoby se děj odehrával před minimálně sto lety a ne v současnosti, nepochopila jsem, proč se podle autora pořád někdo choval arogantně, podle mě se choval normálně... hloupý motiv vraždy, ještě hloupější chování hlavního vyšetřovatele, který se pozve všechny relativně podezřelé a před nimi odkrývá hlavní stopy vyšetřování... další díly od této autorky fakt neeee!!!!!

bgott
10.06.2017 4 z 5

Ze začátku jsem měla trošku chaos v postavách, ale postupně se to nějak usadilo. Ocenila jsem, že netekly potoky krve a střílelo se vlastně taky minimálně a to ještě "jen" z luku. Suma sumárum - pěkné čtení a nevylučuji, že se vrhnu na další díly série.

Vilhelmína
23.05.2017 3 z 5

Tak nějak mě zklamala. Začetla jsem se bez problémů, ale postupně jsem se přistihla, že se musím k dočtení nutit. To, jakým stylem a jakým směrem se ubíralo vyšetřování mi přišlo nesmyslné, stejně, jako některé dialogy. Mám ráda detektivky na způsob Slečny Marplové či Vražd v Midsomeru, které neoplývají brutalitou a řeší se beze zbraní, spíš jen povídáním si s podezřelými, ale tohle bylo moc. Vrchní detektiv se celý týden nedostane do domu zavražděné ženy, který je klíčem k rozluštění vraždy? Nebo nechá podezřelé osoby, aby mu "pomáhaly" s odhalováním klíčových důkazů? Ale abych nebyla příliš kritická - spousta myšlenek v knize se mi líbila a nutila k zamyšlení. Ale do dalších dílů chuť zatím nemám. Takže u mě za tři.

Len04
06.05.2017 4 z 5

Moje oblibena detektivni rada. Komorni detektivky, ve kterych nenajdete desitky mrtvol a silene prestrelky, ale ktere vas zavedou do kanadskych lesu, do prijemneho bistra na navsi (vzdycky mi pri popisu podavanych pokrmu tecou sliny), predstavi vam mistni velmi ruznorode obyvatele a jejich mnohdy temnou minulost. Do Three Pines se vzdy rada vracim, je to opravdu oddychovka. Mam prectenych osm dilu a tesim se na dalsi!

kytarka
14.04.2017 5 z 5

Velmi příjemná detektivka. Dokážu si představit, ze si postupně přečtu všechny díly. Doslova mne pohltila.

lenka011
04.04.2017 5 z 5

Mám ráda knihy s napětím.Tuto sérii jsem začala číst po několika mnohem drsnějších knihách a sama jsem byla zvědavá,zda mě vůbec osloví.Po pár stránkách bylo rozhodnuto.Dostala mě.I já jsem se stala součástí života kanadské vísky a všech jeho obyvatel.Zjistila jsem,že mi jejich společnost chybí natolik,že jsem ihned objednala i další díly.

makke
09.03.2017 4 z 5

Klasicky klasická detektivka. Váhala jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Nakonec jsem knize ponechala nižší hodnocení, protože některé části mi přišly trochu zdlouhavé, nicméně celkový dojem z knihy je veskrze kladný a určitě si přečtu i další knihu z této série.

Kačí137
01.02.2017 3 z 5

Takový milá detektivka. Knížku jsem chtěla vyzkoušet, zaujala mě obálka a v knihkupectví jsem viděla další díly. Takže jsem musela přečíst začátek, že. Příběh docela hezky plyne, občas je tam něco, co bych nepotřebovala vědět, ale budiž. Pátrání plynule pokračuje.Žádná střílečka,ani šílená honička.Není problém knížku dočíst, ale ani ji na chvilku odložit.

Majdule
28.01.2017 5 z 5

Tak to bylo doslova pohlazení, i když je to u detektivky tedy spíš protimluv. Příběh ze současnosti v duchu té nejlepší chriestieovské tradici a přeci nečpící naftalínem. Zločin podaný jako skutečná zápletka ne záminka, přesvědčivý v motivu. Zpodobnění zla, které doslova cítíme a přeci nesuplující a nemající ambici sociálního románu.
Vrchní komisař Gamache je prototypem velkého detektiva dnešní doby, dost výjimečný a individualita, aby zaujal, a dost zařaditelný do systému, aby byl uvěřitelný. Prostě radost číst.

moho
22.01.2017 5 z 5

Pohodová záležitost, žádné masakry a krev. Inspektor moudrý člověk, dobře se čte. Tip na vraha mi nevyšel, to mám ráda.

klarence
05.12.2016 3 z 5

Přiznám, že ze začátku jsem měla problém se začíst, ale pak se to zlomilo,
a musím říct, že jsem si u knihy odpočinula. Nakonec se mi dobře četla

Melanka
27.11.2016 3 z 5

Mně se líbily ostatní víc než tahle. Ale stejně - nálada těchto detektivek je víc než příjemná.

Acquenta
15.11.2016 3 z 5

Na to, že Vražedný chlad jsem nedočetla , tahle kniha se mi opravdu líbila. Je to zase něco jiného než klasická detektivka. Za mě dobrý :-)

popeluška
27.10.2016 5 z 5

Moje první kniha od autorky.......moc se mi líbila a už teď se těším na další :-)