Zátiší

Zátiší
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216593/mid_zatisi-216593.jpg 4 899 899

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví,...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Still Life, 2005

esfinge
24.03.2018 3 z 5

Oddechova detektivka. Vcelku mi trvalo, nez jsem se zacetla. A prislo mi to zbytecne zdlouhave. Ale ocenuji prostredi krasneho kanadskeho venkova a pekne popsane charaktery postav. Prijemny vysetrovatel Armando Gamache me urcite jeste donuti precist a dat sanci dalsi knizce od autorky...

Dáša249
10.03.2018

Všechny zatím přeložené díly jsem přečetla jedním dechem. Úžasné. Doufám, že brzy budou přeložené další

berila
25.02.2018 5 z 5

Pro mě nově objevená autorka, dlouho jsem se k ní nedostala, ale teď už nemůžu od ní. Ještě se mi nestalo, abych od jednoho autora přečetla dvě knihy za sebou, vždy si dám přestávku. Ale tady jsem musela udělat výjimku a po přečtení prvních dvou dílů jsem hned objednala další dva. Prostě jsem se musela znovu vrátit do toho malebného městečka a znovu nasáknout tu báječnou atmosféru včetně úžasného detektiva. Úžasné čtení, a ač jsou to detektivky se vším všudy, tak to na mě dýchá takou hrozně milou poetikou.

barusak1
23.02.2018 3 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když tomu chyběl spád. Jelikož jsem si hlavního vyšetřovatele oblíbila, tak si přečtu další díl

Magnovak
13.02.2018 5 z 5

Mnohem více, než na vyšetřování jako takové, se Zátiší zaměřuje na vykreslení atmosféry městečka a na to, jak jeho hlavní postavy vnímají a prožívají smrt Jane, přítomnost vyšetřovatelů, odkrývání jejich nitra a to, že někdo z nich je vrah. A co se vyšetřování týče, žádné forenzní detaily, supermoderní kriminalistika a složité psychologické profilování. Zkrátka "jen" komunikace s místními a jejich interakce při vyšetřování. Rozhovory v kavárně, místo sterilní vyšetřovací místnosti a tak dále...

Mínusem je samozřejmě to čekání na vstup do domu Jane a to, že tam místní zůstali a pomáhali, imho by tam poslali normální techniky, to by asi v reálu takhle neprošlo, ale jen hádám, dojem mi to vůbec nekazí, neb dřív nebo později by tam stejně šli...

A ještě musím zmínit, že v knize je několik velice dobrých humorných hlášek, výstižných slovních obratů a některé dialogy jsou přímo brilantní. Opravdu velká spokojenost s překladem.

Je to krásná detektivka, taková staromódní, velmi klasická. Něco mezi Agathou Christie, A.C. Doylem a Midsummer murders. Těším se na další díly a kdybych si mohla vybrat, kde je budu číst, volba by samozřejmě padla na pohovku u krbu v Olivierově bistru ve Three Pines.

akdar72
07.02.2018 5 z 5

Bohuzel moc tyto typy detektivek nemam nacteno. Zde musite se od zacatku vzit do vysetrovatele, cist velice pozorne a spolecne odhalovat skutecnosti. Pripomina mi styl A. Ch.

Marcela52
02.02.2018 5 z 5

Příjemné a pohodové čtení. Pokud tedy může být detektivka pohodová. V tomto případě ano. Autorka má velmi čtivý a zajímavý styl, její popisy kanadského venkova jsou úžasné, stejně tak mě zaujalo zajímavé a neotřelé detektivní vyšetřování, takže jsem si opravdu početla. Už se těším na další příběh sympatického a kultivovaného inspektora Armanda Gamache... Mohu doporučit těm čtenářům detektivek, kteří mají raději více psychologie a méně krvavých scén.

katka9574
01.02.2018 5 z 5

Pro mě zážitek! Příjemný detektivní román zasazený do nádherného prostředí kanadského venkova, všechno takové milé, útulné, voňavé... (až na vraha, samozřejmě :-)) Rozhodně si pořídím i další díly.

ilčidlo
26.01.2018 3 z 5

Poklidná detektivka z vesnického prostředí.

TheGoldenHill
21.01.2018 5 z 5

Bylo to moje první seznámení s inspektorem Armandem Gamachem a malebnou kanadskou vesničkou Three Pines. Ačkoliv jsem se ze začátku do knihy nemohla vůbec začíst /zdálo se mi to moc rozvláčně napsané/, pak jsem se najednou nemohla od knihy odtrhnout. Nakonec se mi tak líbila, že jsem si v knihovně rezervovala další knihy s hlavním inspektorem A.Gamachem.

PetK
14.01.2018 3 z 5

No upřímně mě kniha nijak nenadchla. Především jsem měla problém s tím, že za mě nebyly postavy dostatečně vykreslené, nedokázala jsem se s nimi identifikovat a několikrát opravdu nechápala jejich pohnutky a jednání. Hvězdu navíc za to, že jsem to dočetla, přece jen mě zajímalo rozuzlení, ale jinak spíš průměr až horší průměr.

PetraBery
13.01.2018 4 z 5

Pozvolně plynoucí detektivka s inspektorem Gamachem v hlavní roli. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak mě kanadský venkov a vyšetřování vraždy staré paní vtáhlo a bavilo. Pokud bude příležitost, ráda si přečtu další díl.

Kaja01
02.01.2018 3 z 5

Pěkná detektivka z hezkého prostředí. Od knihy jsem neměla žádná očekávání, takže jsem nebyla ani unešená, ale ani ne zklamaná.

Knižní střípky
29.12.2017 4 z 5

Mé první setkání s inspektorem Gamachem, obyvateli jedné malé kanadské vesničky a bylo to setkání veskrze šťastné. Za mě poctivá detektivka a už se těším na další díl. Autorka velmi dobře popisuje charaktery obyvatel vesnice. Je možné, že na někoho může kniha působit zdlouhavým dojmem, ale toto je prostě klasická detektivka ne thriller a za mě je to po čertech dobrá detektivka.

KnihoMorka
20.12.2017 5 z 5

prahnu po další

knih.sasa
26.11.2017 4 z 5

Pěkná klasická detektivka bet uřezaných hlav a mučení. Komišař příjemný. Jen si myslím, že zase v sérii postupně vymře celá vesnice. :-) Ale to nevadí. Četla se dobře, mohla být o pár stran kratší, ale co už.

Chesterton
18.11.2017 4 z 5

Pro lehkou změnu kanadský venkov - malebné, laskavé, poklidná detektivka.

Galadwen
09.11.2017 4 z 5

Vyloženě starosvětská detektivka připomínající klasickou britskou školu - bez potoků krve a množství nechutných detailů, vyřešení případu je hodně založené na znalosti lidí, všímání si drobností i intuici. Působí dojmem "starých časů", takže mě vždycky překvapilo, když se odněkud vynořil mobilní telefon nebo podobná moderní vymoženost. Podobně "své" vraždy řeší třeba Poirot nebo slečna Marplová. Jediné, co mě zarazilo, je, že se detektivové nedostali okamžitě po podezřelém úmrtí do domu oběti. To snad není možné ani v Kanadě?

denib
07.11.2017 5 z 5

Příjemná detektivka. Žádný velký krvák, napětí jen mírné, ale o to milejší čtení. Od začátku jsem tušila, kolem čeho se bude točit motiv, ale vůbec jsem neodhadla jak :-) Postava přemýšlivého inspektora, který se zajímá o zdánlivě nevýznamné detaily, a prostředí venkova mi trochu připomíná Jane Marplovou. Myslím, že ráda sáhnu i po další knížce, pokud jí u nás v knihovně budou mít.

Len2očka
01.11.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře,nenudila a o to mi jde.Přečtu si určitě i další.