Zátiší

Zátiší
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216593/mid_zatisi-216593.jpg 4 899 899

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví,...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Still Life, 2005

Ala787
15.04.2019 4 z 5

Moje první kniha od Louise Penny. Líbila se mi. Přečetla jsem ji během 3 večerů a oblíbila si jak vrchního inspektora Gemache, tak i kanadské prostředí. Jsem velká čtenářka Poirot a Marplová, tak jsem ráda, že mám někoho dalšího, s kým je mi dobře. Trochu mi připomíná Maigreta. Už se těším na další díl.

Nočnípták
12.04.2019 5 z 5

Po přečtení Nejkrutějšího měsíce jsem musela začít číst tuto sérii od jedničky. Paráda. Inspektora Gamache si nejde nevážit. Profesně i soukromě. Přijde mě jako ze starých detektivek, ale přitom velice moderní. Klidný, přemýšlivý, lidský. Miluje svoji ženu, má rád svou práci a neztrácí víru v lidi.
U některé série přečtu jednu knihu a necítím potřebu ve čtení pokračovat. U této série se nemohu dočkat pokračování.
Zátiší bylo pro mne uklidňujícím zážitkem a zastavením v rychlosti uplývajících dní.

Obálka je nádherná, jenom ta placka bestseller mě tam štve.

Kačaba79
01.04.2019 4 z 5

Krásná detektivka. Skládání ze střípků informací bez potoků krve. Vše plyne v poklidném tempu. Uklidňující čtení, i když ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst.

Miška.Miška
25.03.2019 4 z 5

Strašně jednoduchá detektivka a v tom je její kouzlo. Těším se na další

LenkaGonn
18.03.2019 5 z 5

Krásná a čtivá kniha. Nepřestala jsem dokud jsem ji nedočetla. Myslím, že ti co jsou nadšenci do Vražd v Midsomeru, tak jsou určitě i fandové Luise Pennyové. Rozhodně jsem se nenudila, Bylo to pohodové čtení a inspektor je rozhodně sympaťák. Jediný kdo mě ta opravdu štval byla jeho kolegyně, která neměla vůbec žádnou snahu a chovala se opravdu na pěst, ale jinak jsem rozhodně fanoušek.

miša63
12.03.2019 4 z 5

Kniha se pěkně četla, i když detektivka, bylo to pohodové čtení.

Hospodyňka
10.03.2019 5 z 5

Je to taková malebná detektivka. Můžete si při ní dát i ten zmiňovaný croissant se šunkou uzenou v javorovém sirupu, zralým čedarem a doplněný medovo-hořčičným sirupem. Prostě je to takové myšlenkami protkané, ale přitom neskutečně poutavé čtení.

Costanzo
05.03.2019 4 z 5

Jako ostřílenému fandovi krimi mi to připadlo hodně pohodové. Na druhou stranu dokáži ocenit fakt, že se v knize objevují zajímavé myšlenky, sbírají se střípky a maličkosti, které ke konci vytvářejí jednotný obraz. Za mě to bylo dobré a stylem přirovnávám k novodobé A. Christie.

moudivlacek
04.03.2019 4 z 5

První setkání s autorkou se docela povedlo. Sice jsem ze začátku nevěřila v moc dobrou detektivku, ale rozjelo se to, takže začátek prostě vydržte, a pak budete mile překvapeni. Není to o žádných super střílečkách a krvavých scénách, ale o dedukci, skládání střípků důkazů, pozorování a všímání si maličkostí, které pospolu nabývají velké váhy.
A také tu je detektiv Gamache, který si mě svou povahou a vstřícností ke svým podřízeným získal, na druhé straně je tu mladá praktikantka, která místo aby se učila od "mistrů svého řemesla", si myslí, že ví vše, a také podle toho dopadne.
Rozhodně zkusím i další díl série.

ZuK1
02.03.2019 3 z 5

I když jsem ze začátku měla trošku problém se do knížky začíst, je to taková příjemná pohodovka a určitě vyzkouším i další díly série.

Šungitka
25.02.2019 5 z 5

Když jsem ji četla poprvé - před pár lety, tak mě moc neoslovila. Tak normálně. Nyní, když čtu celou sérii najednou (zatím 8 dílů), mě vrchní inspektor Gamache okouzlil. Ne jenom jako detektiv, ale hlavně jako člověk. Jeho citlivé vhledy do lidí, do jejich jednání i pohnutek. Učím se od něj přístupu k lidem i k sobě samé. Miluji vesničku Tři borovice a její svérázné obyvatele.
V celé sérii s Gamachem občas doslova vyskakuje hezký jemný humor, jindy hluboké, moudré úvahy o lidské povaze.
Mám tři detektivní srdeční záležitosti: televizní Hercule Poirot, bratr Cadfael od paní Petersové a nyní Gamache.
Vřelé díky paní Penny a moc se těším na další díly. Už se nemůžu dočkat...

Listicka3253
22.02.2019 5 z 5

Vytecna detektivka, sympaticky vysetrovatel. Dej pomalu plyne, napeti, kdo byl vrah, pomalu narusta. Detailne vykreslene vztahy pratel. Moc se mi libilo a urcite si prectu dalsi kousek s inspektorem Gamachem.

Aleen
16.02.2019 5 z 5

Díky téhle knize jsem si zamilovala Louise Pennyovou a její "vesnici" u Tří borovic. Atmosféra příběhu je kouzelná, ani se nechce věřit, že jde o detektivku. Netečou tu potoky krve, vyšetřovatel je vyrovnaný, klidný a přemýšlivý muž, což je v záplavě dnešních nevyrovnaných, depresivních závisláků, tvářících se jako géniové, velmi osvěžující. Všechny postavy jsou naprosto uvěřitelné a většina z nich i sympatické. Má oblíbená série.

Zuzkanka
10.02.2019 4 z 5

Před koupí prvního dílu jsem váhala, trochu mě zrazovalo hodnocení pod 80%, ale další pokračování už mají slušně skóre, tak jsem se rozhodla to prubnout.
Příjemné čtení, které svižně ubíhá a stránky rychle ubývají.. Je mi trochu smutno, že mám dotčeno. Hrdinové příběhu mi byli sympatičtí, až na nějaké výjimky.. A nevím proč, ale Inspektor Gamache je v mé hlavě tak trochu jako David Suchet s brejlickama :)

babicka_amalka
22.01.2019 4 z 5

vlastně až téměř do konce to bylo takové poklidné čtení, po němž následoval krátký dramatický zlom... ale četlo se to dobře, ne že ne ;-)

katallinka
17.01.2019 5 z 5

Tak z této knihy jsem naprosto nadšená. Zaujala mě zejména svou obálkou a vůbec jsem nečekala, že mě příběh tak nadchne. Byla to velmi milá detektivka a všechny hrdiny jsem si strašně moc oblíbila, až jsem nechtěla ani vědět kdo je vrah. Určitě se pustím o do dalších dílů.

Arianne
06.01.2019 4 z 5

Paráda, naprosto přesně splnila má očekávání. Mám ráda detektivky jako takové, profilování postav, sbírání důkazů a dedukci, ale nerada se bojím. Z tohoto hlediska to bylo to pravé - žádné napětí, žádný stres, jen seznamování se s obyvateli malého městečka a pomalé odkrývání jedné části za druhou. Vraha jsem odhalila asi tak ve třetině knihy, ale spíš díky dojmu, ta postava mi byla krajně nesympatická a nijak očividně se na ni neukazovalo, než díky střípkům stop. Další knihy ze série si určitě nenechám ujít.

katerina5544
01.01.2019 5 z 5

Dobra detektivka. Libila se mi. Doporucuji pokud mate radi styl Agathy.

Peti081
01.01.2019 3 z 5

Zdařilá detektivka s napínavým dějem.

Gizelaa
30.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je to úžasný protiklad k "severským"detektivkám a to mám ráda.