Zátiší

Zátiší
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216593/mid_zatisi-216593.jpg 4 899 899

Vražda a útulný kanadský venkov, kde se lidé doma ani nezamykají, to nejde příliš dohromady. Tím spíš, že se obětí stala vážená stará dáma a k násilné smrti došlo v lese, navíc překvapivým způsobem. Armand Gamache, vrchní inspektor quebecké Sureté, který je k případu přivolán, však moc dobře ví,...

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Still Life, 2005

Antoaneta
24.11.2014 4 z 5

Pěkná detektivka s nečekaným rozuzlením.Možná se děj zdá až moc rozvláčný pro někoho možná nudný ale mně se to líbilo.Dýchne na vás pohoda malého městečka kde by člověk zločin nečekal.Prostě taková klasika žádný krvák a jako bonus je i moc pěkná obálka knihy.

Ranuncul
12.11.2014 2 z 5

Četla jsem rozhodně mnohem lepší detektivky.Jen posledních asi 30 stránek mělo spád,
jinak nic moc.Ale kdyby to bylo podle pravdy, malba by musela být zážitek.

Kočičáci
06.11.2014 5 z 5

Nezbývá mi než souhlasit se všemi hodnoceními od čtyř hvězdiček nahoru...sdílím přesně stejné pocity.
Jen se trošku divím, že se takováto "klasická" detektivka nedočkala českého překladu mnohem dříve než po devíti letech od vydání originálu - škoda, snad už si teď pohnou, když už je deset dílů nasvětě!
Těším se na další :-)

jasmína
29.10.2014 2 z 5

Kniha se mi ze začátku líbila, ale později jsem u ní dostávala hlavně hlad, jak byly skvěle popisované jídla, poté jsem se nějak ztrácela v postavách, a bylo to na mě děsně zdlouhavé, takže nemůžu hodnotic více hvězdičkami.

Na knihu jsem se velmi těšila, o to bylo větší zklamání, a to jsem ji poctivě celou přečetla.

hledaseniki
23.10.2014 4 z 5

Zátiší patří mezi čistokrevnou detektivní literaturu, přesně takovou kterou už léta postrádám. Přirovnání s Agathou Christie sice není úplně mimo mísu, ale královna detektivek je jen jedna a tou vždy bude Agatha Christie. U většiny knih si mě kniha podmaní hned v úvodu v tomto případě tomu, tak nebylo. První kapitolou jsem se musela doslova prokousat, ale jakmile jsem se přes to dostala Zátiší mě vtáhlo do děje. Bezpochyby nejlepší postavou je inspektor Gamache, který s Herculem Poirotem sice nemá mnoho společného, ale může nabídnout něco jiného, což je moc dobře.
Ta pravá detektivka bez velkého násilí a krve, prostá a jasná honba za vrahem bez jakýkoliv moderních inovací.Já, milovnice detektivek dílo kanadské autorky rozhodně oceňuji a upřímně se těším na druhé vyšetřování inspektora Gamache, který se vrátí opět do Three Pines (snad z toho nebudou Vraždy v Midsomeru), byla by to škoda!!!

Šánka
18.10.2014 4 z 5

Tak málo násilí, mrtvých a krve, a tak hodně dobrá detektivka! Už jsem skoro zapomněla, že i takové jsem dřív četla a neztratilo se nic z napětí. Naopak krásně popsané postavy z tohoto pohodového městečka, ve kterém se jako všude ukrývá i to zlo.
A já se těším, že se zase někdy budu v klidu a potichoučku bát, co jim život přinese. Pěkné počteníčko.

Toňula
15.10.2014 4 z 5

Vzhledem k mé náklonnosti k Agathe Christie jsem sáhla i po této prvotině zmíněné spisovatelky. Nebyla jsem zklamaná, propracovaný příběh s překvapivým rozuzlením, kulisa poklidného venkova a někde na pozadí přítomnost zla..Jsem zvědavá na další případ inspektora Gamache.

Mreka
12.10.2014 5 z 5

Knihy Louise Penny som objavila asi pred 3 rokmi v angličtine a čítala som ich všetky až po súčasnú, v poradí 10-tu.Od prvej stránky som dostala všetko, čo som očakávala. Atmosféra pripomína romány Agathy Christie, alebo ako tu už niekto spomenul, Midsomer Murders. Všetko plynie pomaly, ale zaujali ma dôkladné opisy charakterov, ktoré v nasledujúcich knihách budeme môcť sledovať naďalej, pričom im osud prichystá nejeden prekvapivý zvrat. Zbožňujem postavu Ruth Zardo. Podľa mňa je napísaná úžasne a nad protikladom jej básní a jej povahy som sa viackrát schuti zasmiala. Som veľmi rada, že kniha konečne vyšla v češtine, pretože som ju zháňala pre moju mamku a bola som prekvapená, že autorka, ktorá je od roku 2005 skoro každý rok ocenená cenami, nie je vydaná aj v češtine alebo slovenčine. Ešte viac ma prekvapilo, keď som zistila, že v slovenčine bol ako ako prvý vydaný 9-ty diel. U tejto autorky, ktorej postavy sa objavujú vo všetkých dieloch a postupne sa vyvíjajú, určite odporúčam čítať v poradí, čo našťastie české vydanie dodržalo.

me.odstiny.knih
06.10.2014 4 z 5

Až přes trochu nudný a zdlouhaví začátek se mi knížka velmi líbila. Už tet se moc těším až si přečtu další knížku... Trochu mi styl psaní připomínal Agathu Christie. Nevím jestli je to jenom můj pocit a nebo jestli se to zdá i ostatním... Přemýšlím o tom že si jí možná i koupím..

Illaa
03.10.2014 2 z 5

Kniha mě bohužel moc nechytla. Bylo to takové roztahané, napětí jsem tam hledala marně. Závěr jsem očekávala mnohem více záživný, nakonec pro mě nebyl tak senzační. Na knihu jsem se moc těšila, ale spíše mě zklamala.

Selinute
03.10.2014 5 z 5

Když jsem si knížku půjčovala, žádný zázrak jsem od ní nečekala. O to víc a mile mě překvapila. Vesnička se sympatickým názvem Three Pines mě naprosto okouzlila. Děj ubíhal jako když voda plyne klidně, pomalu, nekomplikovaně... Žádná krvavá brutalita. Knížka se četla dobře, byla to chytrá a promyšlená detektivka. Hodně se mi líbila atmosféra této malé vesničky, připomínající starou dobrou Anglii, která čtenáře do děje doslova vtáhne.

MahulenaK
26.09.2014 4 z 5

Super knížka, nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak mě příběh naprosto strhnul, a navíc hodně nečekaný konec. Těším se na další, má vyjít na podzim :-)

Neri
06.09.2014 4 z 5

Příjemná kniha, tradiční detektivní román, kde se vše odhalí pečlivým pozorováním, milá změna proti všem současným, forenzní vědou napěchovaným kriminálkám. Líbilo se mi venkovské prostředí, klidné tempo, atmosféra, postava inspektora - také mimořádně osvěžující v záplavě drsných a nekompromisních vyšetřovatelů. Hlavní a asi jedinou výhradu mám k postavě mladé policistky - nesmyslně arogantní a jen těžko uvěřitelná. Ovšem to celkový dojem nezkazilo, moc se těším na pokračování série.

fraste
27.08.2014 3 z 5

vraždy v Midsomeru,televize Prima každý víkend,nevím proč mě to připomnělo,ano, dá se to v klidu přečíst,život plyne,do toho sem tam nějaká vražda

locin
18.08.2014 3 z 5

Yvette Nicholsová - chápu v každé knize musí být nějaká osoba která děj trochu popíchne, ale mít knihu v tištěné podobě beru zmizík a úryvky s touto osobou zakrývám. Lehce mi narušovala jinak plynulý děj.
Příběh samotný byl příjemný. Nečekaná vražda v jinak poklidné malé vesničce. Vraha jsem tedy vůbec neodhadla o to víc to bylo zajímavější :)

zuzana4291
16.08.2014 5 z 5

dobré čtení...jen ten konec by mohl být po odhalení viníka kratší:-) ale i tak jsem to četla jedním dechem

Izu
30.07.2014 5 z 5

Malebná vesnička se sympatickými obyvateli.Detektivka plynula pomalu,ale ani na chvíli nenudí.

alnahu
09.07.2014 5 z 5

Kniha se dobře četla, žádná brutalita, takovýto druh detektivek mám ráda.

hanap
05.07.2014 5 z 5

Louise Penny umístila příběh do malebné vesnice a laskavým jazykem líčí obyvatele této vsi a vraždu jedné z nich.Trochu si to odporuje , ale z každé stránky jsem cítila idylku toho místa , zamilovala si obyvatele vísky Three Pines .

kormoran78
27.06.2014 3 z 5

Musím přiznat, že to bylo zajímavé čtení, ale rozhodně nenaplnilo má očekávání a srovnání s Agathou Christie mi nepřijde zrovna adekvátní. Pátrání v malé vesnici, kde se všichni znají a mají moc rádi, mi připomnělo spíš Vraždy v Midsomeru. K vyšetřovateli Gamachovi jsem si nedokázal vybudovat jakýkoli vztah. Dost rušivě působí i nesympatická postava agentky Nicholové, předpokládám, že v dalších dílech bude její význam stoupat. Zklamání ovšem přišlo s rozuzlením (motivace pachatele mi přišla tak nějak nedůvěryhodná - něco jako "aby se nepřišlo na to, že jsem držel v ruce tuhle drahocennou vázu, tak s ní raději třísknu o podlahu" :-D ). Nechci se o tom nijak rozepisovat, abych nepokazil radost z odhalování i ostatním čtenářům, možná jsem zbytečně náročný :-)