Přítelkyně z domu smutku

Přítelkyně z domu smutku
https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90957/pritelkyne-z-domu-smutku-90957.jpg 4 612 612

Galerie různých ženských typů, se kterými se autorka setkala během ročního nuceného pobytu v ruzyňské věznici. Život ve vězení, odlišné prostředí a deformované životní návyky individuální charakterové rysy jednotlivců, jejich vzájemné vztahy i vztah k venkovnímu životu. Autorčin osobní příběh je zde potlačen. Kniha dostala cenu Toma Stopparda a americkou kritikou byla přirovnána k slavné Solženicynově knize.... celý text

Mišulenka
15.04.2013 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku pro mě byla dvousetosmdesátidvoustránková pastva pro oči. Příběh jsem znala z televizního zpracování, ovšem literární úroveň mě nabudila na další knihy, které paní Kantůrková napsala. Nemohla jsem si pomoci od jakési vnitřní úzkosti a s každou další stránkou jsem očekávala nějakou tu lepší budoucnost, dá-li se v takovém prostředí aspoň trošku očekávat.
Dávám pět hvězdiček, jinak to ani nejde :)

ondras666
10.12.2012 5 z 5

Velice chytlavá kniha. Dá se vcelku i srovnávat se seriálovým příběhem, kde skvěle ztvárnila autorku Ivana Chýlková. Ale o seriálu zde není řeč.Kniha je zajímavě napsaná. Popis dní a událostí, které patří ke kriminálu a životní příběhy jednotlivých "spolubydlících" je strhující. V době, kdy to paní Kantůrková bohužel seděla, to lehké jistě nebylo, ale klobouk dolů nad tím, že takhle otevřeně napsala svoji zpověď o životě v Ruzyni.

tygrilady
28.10.2012 4 z 5

Tato kniha se mi líbila a filové zpracování také

Olivie11
19.08.2012 5 z 5

Tuto knihu mám moc ráda a líbí se mi i filmové zpracování kde zazářili herečky,které hráli skvěle.

zuzulique
28.02.2012 5 z 5

Túto knihu som čítala pred pár rokmi na VŠ a spracovávala som o nej esej na Českú literatúru. Kniha je výborne spracovaná, smutno-humorná plná skvelých postavičiek a príbehov o nich. A za esej som samozrejme dostala "A" a to by si zaslúžila aj táto kniha, takže 5* bez debát :-)

Faustynka
28.10.2011 3 z 5

Krásný příběh a v tomto případě se mi líbilo i filmové zpracování. Každopádně na tuto tematiu nezapomenu, jelikož jsem ji měla u maturity.

S1M0NE
30.01.2011 5 z 5

Opravdu zajímavá výpověď o poměrech a nástrahách v ruzyňském ženském vězení. Co kapitola, to životní příběh jedné vězenkyně.