Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488244/bmid_prived-me-zpatky-i7R-488244.jpg 4 1707 1707

Finn a Layla byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil na toaletu. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Takto vypovídal Finn na policii. Jenže to nebyl celý příběh. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Sblížil je zármutek a rozhodli se zůstat spolu. Finn měl ale stále pochybnosti a pocit, že nemůže Ellen zcela důvěřovat. Jako rána z čistého nebe pak zapůsobil telefonát, že Laylu někdo spatřil. Kolem Finna se začnou objevovat dávno ztracené věci z Layliny minulosti, přicházejí anonymní e-maily. Finn nalézá tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back, 2018

Makyny
14.10.2019 2 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila, protože Za zavřenými dveřmi se mi hodně líbila, ale nakonec jsem byla zklamaná.
První čast mě přímo pohltila, hrozně jsem chtěla vědět co a jak a proč se vlatně stalo a jaké je to tajemství. Druhá část se hodně zbrzdila, byla hodně psychologická, děj i myšlenky postav se točily pořád v kruhu.
A třetí část byla velkým překvapením, ale nee úplně v pozitivním slova smyslu. Ke konci jsem začala tušit vyvrcholení, které mě zklamalo, protože vzhledem k předchozím okolnostem jsem mu prostě nedokázala uvěřit...

kikies
13.10.2019 3 z 5

Lepší průměr. Body dolů především za neuvěřitelnost, zdlouhavé motání v kruhu a rozuzlení formou e-mailu. Ráda si od autorky přečtu další knihy, zaujala mě, ale doufám, že tohle není její nejlepší kus.

IHT
11.10.2019 5 z 5

Chudák Finn... a vlastně neudělal nic špatného (respektive byl mi zcela pochopitelný).
Tahle kniha se mi moc líbila - četl jsem všechny tři dosud přeložené "parisovky" a neumím říct, která je nejlepší. V téhle děj dost odsýpá a hlavní postava se příliš neutápí v pochybnostech - přišlo mi to svižnější, než předchozí dvě (kde však občasná unylost je uměleckým prostředkem - a skvěle použitým). Snad mám jisté výhrady vůči věrohodnosti, ale na druhou strany jsem zápletku rozlouskl relativně brzo. Pro milovníky thrillerů - tento díl je nejméně "nervy drásající", mnohem více se blíží detektivnímu románu.
Každopádně dávám plný počet, s chutí si přečtu něco veselejšího a budu se těšit na další počin této autorky :)

Trolice
11.10.2019 2 z 5

První část se mi líbila, druhá byla nuda, Finn mě začínal rozčilovat a ze závěru mám smíšené pocity. A asi jsem alergická na slovo matrjoška :-D

irefir
09.10.2019 4 z 5

Začátek a konec knihy velmi pěkný, střední část se mi zdála dost rozvleklá, opakovaly se stejné myšlenky, všechno se točilo tak nějak v kruhu a žádný posun. Ale celkově bych knihu hodnotila jako zajímavou.

Aknel26
08.10.2019 2 z 5

Zklamání. A velké. Hlavní zápletku jsem odhalila velmi záhy a pak jsem spíš čekala, jestli mě autorka nepřekvapí jiným rozřešením - a bohužel nepřekvapila. Snaha o udržení čtenáře v napětí mi přišla až křečovitá. Nicméně knížka je napsaná velice čtivě, takže ode mě zas taková oběť nebyla ji dočíst.

Denisa.bl
06.10.2019 5 z 5

Super cteni ostatne jako ostatni dve knihy od autorky, jen skoda ze nema vice knih

Awča
06.10.2019 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Má spád, je čtivá a napínavá, nutí vás číst dál a dál, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ke konci už jsem tušila, ale stále jsem si říkala, co kdyby... Prostě mě ten závěr úplně neoslovil, dojem z knihy to trochu ubralo. Za přečtení stojí, ale vracet se k ní nebudu.

Allla9
05.10.2019 4 z 5

Čtivé. Tato paní autorka mě vždy zaujme a vtáhne do děje.

sulcova91
05.10.2019 3 z 5

Čekala jsem lepší konec, během jednoho,, e-mailu'' se měla vysvětlit celá zápletka, což není tak úplně můj šálek kávy. Za mě dobrý nápad, čtivé, ale z autorcinych knih zatím nejslabší.

Miluna40
04.10.2019 3 z 5

Cetla se dobre,zaver dobry. I kdyz bylo brzy jasne o co jde,konec uplne nudny nebyl.

MíšaS.
04.10.2019 1 z 5

Při čtení první části, jsem si říkala, že docela dobrý, jednoduchý, ale dobrý. Pak přišla druhá část a něco se pokazilo. V druhé části, která měla být asi napjatější, jsem se začala docela nudit a přeskakovat odstavce s tím, že se tam vlastně nic neděje a pořád jen plkají o blbostech. A ten konec to zabil úplně.

alnahu
02.10.2019 3 z 5

Docela čtivý psycho- thriller.Příběh Layli,která trávila dovolenou se svým snoubencem ve Francii z které se nevrátila.Proč po tak dlouhé době dává své starší sestře o sobě vědět a používá k tomu matrjošku,která je kdysi spojovala.
Kniha se četla dobře i když je děj trochu překombinovaný ,konec je opravdu překvapivý.

martineden
30.09.2019 3 z 5

Velmi čtivá kniha, napínavá, i když trochu překombinovaná. A hlavní postava - Finn mi připadal naprosto uvěřitelný. Ne moc bystrý, ne moc hodný, ale prostě fogura z masa a kostí. Takový antihrdina, což mám občas ráda. Ale ty ženské postavy - nevim nevim.

JaKa1974
30.09.2019 5 z 5

Přečteno za jeden den, čtivá kniha, která vás drží až dokonce.

Š.Ala
29.09.2019 5 z 5

Vlastně nevím, co mám napsat. Při čtení jsem si říkala, jaké je to psyho, ale teď na konci mám vlastně jen pusu dokořán. Autorka mě opět nezklamala. Napínavé čtení.

Dija
26.09.2019 4 z 5

Tak to bylo pěkně děsivé! Předchozí knihy mě bavily více, byly méně předvídatelné. U této jsem tak nějak od začátku tušila pointu. Každopádně mě to i tak pěkně vyděsilo. Ale možná je to tím, že jsem knihu dočetla o půlnoci!

Susan94
24.09.2019 3 z 5

Autorka umí psát i lepší příběhy. Trochu moc přitažené za vlasy. Sice mě trochu tahala za nos, ale nebylo v tom nic, co by mě "nutilo" číst to s větším zaujetím.

essidaven
23.09.2019 2 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatelky oblakaknih. Bylo to divné! Vážně jsem čekala více díky kladným ovacím na autorku (mé první setkání s paní "Pařížovou" - a asi poslední). Tak zaprvé, hlavní postava Finn byl nesympatický až za roh a jeho vyprávění v ich formě mi zpočátku dost lezlo krkem. Vlastně jsem si v knize neoblíbila žádnou postavu, prostě to vykreslení bylo slabé, nešlo se do nich vcítit. Celkově kniha byla čtivá, čili dobře napsaná, co se týče skladby vět a výběru slov, ale ten obsah textu byl podivný. Konec jsem neuhádla hned, to je plus, ale velké mínus je za uvěřitelnost, ta moc vysoká nebyla. Podivně překombinované. POZOR SPOILER!!!! Chápu, že dvanáct let je hodně, ale to ji vážně jako nepoznal? Nebo někdo jiný z jeho okolí? To je blbost! KONEC SPOILERU. A navíc hlavní důvod, který vedl k záhadnému zmizení byl dost chabý, takže čtivost byla, námět také, ale zpracování špatné, prostě trochu mimo, jako hlavní hrdinka. Tak 50%, což tady nelze, takže 2*.

katerina1453
23.09.2019 2 z 5

Kniha se četla lehce, je to nenáročná oddechovka. Nicméně mne samotnou teď překvapilo, že když jsem se cca po 2 měsících po přečtění snažila vybavit o čem byla, myslela jsem si nejdřív, že jsem ji ještě ani nečetla... Takže to ve mě vlastně vůbec nic nezanechalo...