Prokletí rodu Usherů

Prokletí rodu Usherů
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484700/bmid_prokleti-rodu-usheru-6J3-484700.jpg 4 155 155

V Zániku domu Usherů, klasickém příběhu z pera Edgara Allana Poea, umírá Roderick Usher i jeho sestra Madeline. Představme si však, že tito dva mají ještě jednoho sourozence, v němž se úděsné rodové dědictví přenáší do budoucnosti… Walen Usher, současná hlava rodu Usherů, pomalu umírá jako nemohoucí, zohyzděný stařec. Do své rozsáhlé přepychové rezidence v Severní Karolíně, kde generace Usherů skrývají tajemství tak ďábelské, že Rodericka dohnalo k smrti, svolává své tři děti, aby určil svého nástupce a dědice. Rix, jeden z Walenových synů a spisovatel hororů, který se zbytkem rodiny býval nejméně v kontaktu a jako Usher se nikdy příliš necítil, potřebuje nové téma na román. Po návratu do otcova domu začne v knihovně a na základě rozhovorů s obyvateli panství rozkrývat minulost, v níž nebyla nouze o záhady, šílenství, náhlá úmrtí a vraždy. Hrůza čiší nejen z dávného rodového prokletí, nýbrž i z tajuplné budovy vypínající se na ostrově uprostřed lesa, kde jako malý chlapec zažil největší děs svého života a která ho i nyní silně vábí do svých temných, nepoužívaných chodeb. Rix se v tomto nevlídném prostředí musí popasovat se vším, čemu se léta vyhýbal. Musí nejen zjistit, jaké je jeho místo v pavučinách záhadného rodu, nýbrž i to, kým sám vlastně je.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Usher's Passing, 1984

knihyKeMne
04.11.2021 3 z 5

Možná byla chyba číst to hned po skvělém Joe Hillovi, ale zkrátka tohle působilo vedle jeho stylu jako chudej příbuznej. Nakonec jsem se sice začetla, zajímalo mě, co bude dál, ale stejně jsem si to moc neužívala. Pointou jsem byla trochu zklamaná. A do toho všechny ty kouzla a čáry...

Ale obálka je parádní!

ozzy13
28.10.2021 5 z 5

Skvěle napsaný horrorový román. Od autora jsem znal zatím jen povídku "Noční stíny" z výborné antologie horrorů Hlas krve, která se mi moc líbila. Román je čtivý, napínavý, atmosféra je silná, fandům horrorů rozhodně doporučuji.

TerezaMondeková
24.10.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Začátek knihy mi připadal trochu slabý, nepřipadal mi tak poutavý, chytlavý. Pak se ale kniha začala rozjíždět a já se začetla a nemohla se odtrhnout. Myslím si, že autor dokázal skvěle propojit minulost a přítomnost. Pomalé odkrývání minulosti, co se děje v tom lese, co je doopravdy v tom domě, jak to spolu souvisí... pomalu vrůstající napětí. Překvapení rozhodně v knize nechybělo. Líbilo se mi vyprávění z pohledů více postav. Některé kapitoly končily v tom nejlepším a pak následovalo vyprávění z pohledu jiné postavy. To jsem pak dychtivě otáčela stránky.
Musím říct, že mi tahle kniha připadala jako horor, i když jsem se při ní nebála. To by chtělo silnější kalibr, abych se já bála, ale občas jsem při čtení měla husinu. Občas mi sice přišlo, že autor popisuje do úplných detailů něco, co je úplně zbytečné a moc mě to nebavilo. Taky se mi občas pletly postavy. Ale rozhodla jsem se, že za to strhávat hvězdičku nebudu. Když pomyslím na příběh, tak mám chuť si ho přečíst znovu. Jak tahle kniha ukazuje, tak být nejbohatším člověkem automaticky neznamená štěstí. Spíše naopak. Některé bohaté rodiny mají tajemství, o kterých se nám ani nesní.

Kenan
12.10.2021 5 z 5

Zánik domu Usherů od E.A.Poea jsem nečetla. Nevím tedy, jestli se v něm děj odehrával v Paláci, který je v Prokletí rodu Usherů popsán jako tajemný, záhadný, jako samotné zlo, ale v této knize v něm již rodina nebydlí, i když je středem příběhu. Pátráním po historii svých předků nám odkrývá Rix, potomek Usherů, hrůzné skutečnosti. Od začátku je kniha velice čtivá a já jsem si ji jen užila. Doporučuji.

Cycass
04.10.2021 5 z 5

Pro mě to byla skvělá kniha! Výborně vykreslené postavy a super prostředí kde se příběh odehrává. Z této knihy jsem opravdu nadšená.