Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5356 5356

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

Prateri
08.02.2017 4 z 5

Také u mě tato knížka vyvolala smích. Jsem jí za to moc vděčná :-).

klara225
07.02.2017 3 z 5

Líbila se mi, ale ne tak moc, jako Malý pražský erotikon. Četla se rychle a lehce, byla jsem zvědavá, jak to s touhle čtyřkou kamarádů dopadne. V závěru jsem byla i trošku překvapená.

nakedangel
06.02.2017 3 z 5

Nenadchne ani neurazi

Michnicka
04.02.2017 4 z 5

Četla se mi moc dobře a několikrát jsem se u ní zasmála i nahlas.

BaruZ
03.02.2017 3 z 5

Po parádním Ranhojičovi jsem měla chuť na něco oddychovýho, což mi tahle knížka splnila. Příjemný, svěží, nenáročný. Kdo nehledá nic hlubokomyslnýho, ten si knížku užije.

mauťa28
01.02.2017 5 z 5

Příjemná oddechovka, čtivá.

LindenSky
01.02.2017 5 z 5

TOP!!! Moc šancí jsem tomuto žánru sice nedávala, ale Patrikova prvotina mě opravdu nadchla. Velice čtivá kniha bez zbytečných průtahů. Přímá a člověk se za celou dobu čtení opravdu nenudí. Za den přečtená, díky nedostatku čtiva ve zkouškovém období.

mirka71
31.01.2017 5 z 5

Můj druhý Patrik Hartl, věkem hlavních postav mě bližší, zábavné, i chvilky k pláči, nevím, jestli třeba ta jejich soutěž by byla v běžném životě proveditelná, neznám nikoho, kdo by si troufl, ale nevadí. Příběh nemá hluchá místa, čtivé, příjemné odpočinkové čtení.

Swahill
30.01.2017 3 z 5

Knížku jsem četla hned po Erotikonu, ze kterého jsem nadšená, a mám vlažné pocity.. vůbec mi nepřišla tak zábavná jak všichni tvrdili.

Lenkacz92
29.01.2017 4 z 5

Pěkné, pohodové čtení o životě. Přečteno za pár hodin. :)

ajasin
23.01.2017 4 z 5

Naprostý souhlas s komentářem Ankavi o něco níže. Lépe bych knihu nepopsala. Jediný rozdíl - od začátku jsem věděla, že můj šálek kávy to je. :-)

AndyK
22.01.2017 4 z 5

O životě vážně i nevážně... chvíli se budete smát, chvíli vám bude smutno. A možná se zamyslíte i sami nad sebou. Za mě spokojenost :-)

Zorka
22.01.2017 4 z 5

Odpočinková kniha s nevážnými příhodami týkajícími se vážných věcí. Trošku jsem ve výzvě "Nebuď sráč" poznávala inspiraci Rhinehartovým Kostkařem. A pokud ho pan Hartl nečetl, ať to radši ani nedělá, protože na mě působí jako člověk, který by si kostkou klidně hodil :-) ... když už přeběhl na popud své knihy to Staroměstské náměstí v rouše Adamově :-).

Vercutka
19.01.2017 5 z 5

Mně se to líbilo moc :) za den přečteno.

Ankavi
19.01.2017 4 z 5

Už od počátku jsem věděla, že to není můj šálek, ale čtivost a aktuálnost se této knize upřít nedá, stejně tak jako nápaditost. Prolínající se příběh čtyř kamarádů nás nutí konfrontovat sebe samotné s ideály, které jsme měli před dvaceti lety. Čtenář si může klást otázky, kolik kompromisů - obdobně jako hlavní hrdinové - musel nebo prostě chtěl udělat, a hlavně, zda v sobě najde sílu něco změnit, nebo se o to aspoň pokusit. Román je i o tom, že chyby se dají napravovat a stará přátelství hned tak něco nezničí. A tak se mně nakonec vcelku líbil, a proto dávám zasloužené čtyři hvězdičky.

Zuzvil
18.01.2017 4 z 5

Název knížky mě vůbec neoslovil, autora jsem neznala, ale kamarádka mi knihu doslova "vnutila". Ještěže tak :-) Knížku jsem zhltla (i přes její tloušťku) a moc se mi líbila, závěr si myslím byl až zbytečný, ale ne nelogický. Je to taková pohodová knížka, která se dobře čte, ale člověk se může i zamyslet, jak to má právě ve svém životě on...Nebála bych se vůbec knihu doporučit i mužům, o kterých knížka převážně je.

alka1609
16.01.2017 5 z 5

Tuto první knížku Patrika Hartla jsem četla jako poslední a zdála se mi nejslabší. Přesto uděluji pět hvězdiček, četla jsem přes vánoce a dávala jsem dokonce čtení přednost před pohádkami:-) Čtivá, vtipná, humorná i smutná....takový je život.

Jane007
15.01.2017 5 z 5

Pro mě opět skvělé počteníčko:-). V podstatě o čtyřech starých kamarádech, kteří se společně snaží překonat krizi středního věku. Nicméně Erotikon mi přišel trošku lepší.

E_Lan
15.01.2017 4 z 5

Pro mne první setkání s panem Hartlem a hned příjemné čtení. Od začátku zajímavé téma, postavy dobře napsané, příběh utíká velmi rychle, zvraty jsou docela uvěřitelné a protože se nacházím v podobném věku, docela mě téma trefilo. Jen malinko škoda vyloženě useknutého konce, který mě trochu zklamal, ale jinak více než průměrná kniha.

Clara del Valle
13.01.2017 1 z 5

To byla legranda, takhle jsem se nenasmála vod tý doby, co Troška v Babovřeskách pojmenoval faráře Šoustal. Geniální humor... třeba když Prvok ztratí zaměstnání a protože se musí starat o harpyje /hahahaha....že je to hrozně legrační?/ tak jde na pohovor do školky a tam se musí svlíknout do naha a teď ta úplně nejvíc srandovní pointa.... narazí na malé dětičky a její rodiče a teď jako všichni si mysleli, že je jako ňákej úchyl... to bylo tak dokonalý, že jsem se málem umlátila smíchy. Díky všem tady, kteří to doporučovali jako humoristický román... takovýho humoru jsem si snad ani nezasloužila. Todle bylo fakt jako nejvíc! Ale pozor... vono je to chvílema i hrozně vážný, prostě jako ze života... když chudák Šampón pláče v autě, protože ho nepřijal syn, to jsem si taky poplakala, to bylo mocinky dojemný. Nicméně na další dílka uchechtaného nástupce Michala Viewegha, kterej je už out, asi odvahu nenajdu, páč si dovedu představit, že takovej Erotikon musí bejt děsná hlína, a přece jen nejsem nejmladší, tak aby mě z další takový řachandy neklepla pepka.