Pýcha a předsudek

Pýcha a předsudek
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/544750/bmid_pycha-a-predsudek.jpg 5 7441 7441

Slavný román Jane Austenové vykresluje, jak může nový mladý soused převrátit vzhůru nohama život v rodině s pěti dcerami. V ovzduší se vznáší pýcha, láska, předsudky, společenské konvence, zlomená srdce i společenský skandál, ale také sebepoznání a pochopení. Příběh lásky a hodnot odkrývá vztahy mezi společenskými vrstvami Anglie na přelomu 18. a 19. století a s jemnou, avšak nepřehlédnutelnou ironií líčí prostředí anglického venkova, tamní rodinné vztahy a snahy matek najít svým dcerám vhodné ženichy. Autorka se pohybuje na hraně odlehčeného a vážného tónu, její vtipné postřehy prozrazují bystrou a nemilosrdnou pozorovatelku. Nový překlad Kateřiny Hilské dává vyprávění svěží tempo, přičemž nic neubírá na zmíněné ironičnosti, a svět Elizabeth Bennetové a pana Darcyho je v jejím podání barevnější a jasnější, než jak jsme ho znali doposud.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (ČR)

Pride and Prejudice, 1813

sabca1520
08.01.2017 5 z 5

Nejlepší kniha pro mě úplně TOP.

pavlinka04
07.01.2017 5 z 5

Snad nejlepší kniha, velmi nadchla, pořád na ni vzpomínám :) ♥

Janpa
07.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Úplně mě dostala, nečekala jsem od toho tolik, ale je to bomba. Stejně krásné je i filmové zpracování. Určitě doporučuji.

rosalee3974
03.01.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, i když mi už některé části připadají příliš idealistické, stejně si ji ráda přečtu znova a znova. Nedám na ni dopustit.

Michalka98
31.12.2016 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha. Naprosto ji zbožňuji, stejně jako filmové zpracování

St.Evelin
29.12.2016 5 z 5

Naprostá klasika, kterou miluju už od doby povinné četby na gymnáziu! Prostě... pan Darcey! Škoda, myslím si, že romantické prostředí, by si zasloužilo více romantických chvilek.

sigik
28.12.2016 4 z 5

Krásné romantické počtení. Až na to že za začátku se vše vyvíjelo velmi pomalu a dlouze, jinak moc hezké.

KateChatt
27.12.2016

Kvůli knize, která se mi velmi zamlouvá, jsem měla trochu obavy podívat se i na film. Avšak musím uznat, že i film byl velmi povedený (jediná ztvárněná postava, která se podle mě moc nepovedla, byla postava pana Collinse). Strašně jsem si, jak v knize tak ve filmu, zamilovala slečnu Elizabeth, pana Darcyho, Jane, Bingleye a pana Benneta. Kniha celkově byla úžasná, jen mi tam trochu chyběli romantické chvilky.

Aivinka
27.12.2016 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Čekala jsem ji daleko horší a když pominu ty zdlouhavé rozhovory tak se mi kniha líbila.

Kajula27
19.12.2016 5 z 5

Kniha i film velmi dobré, klasika, ke které se zase vrátím.

acidkitten
17.12.2016 2 z 5

Pýcha a předsudek je jediná klasická kniha, která mě naprosto zklamala. Nikomu bych ji nedoporučila.

venacava
13.12.2016 5 z 5

Četla jsem knihu až po shlédnutí filmu a musím říct, že filmové zpracování je naprosto skvělé...kniha i film mě ohromily. Musím říct, že na chvíli bych chtěla být v té době a okusit vše co ta doba přinášela.

RauMari
11.12.2016 5 z 5

Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších knih mého života. Celý příběh mě ihned vtáhnul a uchvátil. Vidim to na opáčko v blízký době.

Petucelli
04.12.2016 4 z 5

Nebyla to laska na první pohled, ale postupem jsem pochopila proč je to klenot literatury.

tadivkasknizkou
02.12.2016 5 z 5

M.i.l.u.j.i.! ♥

Domča999
30.11.2016 5 z 5

První kniha kterou jsem od Jane Austen četla a absolutně mě nadchla. Do pana Darcyho jsem se zamilovala až po uši a Lízinčina povaha je úžasná. Rozhodně jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla.

daryna
29.11.2016 5 z 5

Češtinářka říkala, že tuhle knihu budeme mít příští rok na povinnou četbu. Tak jsem si teda pustila film, abych tak nějak věděla o čem to je. Film se mi moc líbil a tak jsem si půjčila tu knížku...
a četla jsem a četla a četla. Nemohla jsem se odtrhnout a při káždém vhodném okamžiku vzdychala nad Darcym, nebo mu v duchu nadávala. Popostrkovala jsem Bingleyho aby vyznal Jane lásku a jí zas, aby dávala své city víc najevo. S Elizabeth jsem byla nanejvýš spokojená! Má svoji hlavu, svoje názory, a taky svoje city.
Knihu jsem četla 2krát po sobě a doufám, že se k ní ještě vrátím.
Jediné co mi tam trochu chybělo byl polibek. Jsem hrozně romantickej typ a prostě jakmile se v knížce někdo políbí, jsem z toho úplně vedle. Ale i přesto, že se tu žádná pusinka nekonala, byla jsem vedle téměř celou dobu

miska164
27.11.2016 3 z 5

Na začátku mě kniha moc nebavila, přišla mi poněkud zdlouhavá, ale potom se děj trochu "rozjel".

hopelu
21.11.2016 5 z 5

Ooooo pan Darcy...jsou chvíle, kdybych mu řekla něco nepěkného a to pěkně od plic a z toho jsou chvíle, kdy se v jeho přítomnosti červenám. Touhle knížkou nikoho neurazíte, navíc je to velmi cenný kousek z literární historie a každý člověk by měl za svůj život přečíst minimálně 1 knihu z románové Anglie!

Michaela91
21.11.2016 3 z 5

Těšila jsem se až si knihu přečtu, protože mě zajímalo jaká je. Začátek se mi četl těžko a musela jsem se strašně nutit do čtení. Druhá polovina knihy se mi líbila více a i lepe se mi četla.