Rezistence

Rezistence
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286864/bmid_rezistence-Fo1-286864.jpg 4 3718 3718

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat si, do  které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Světový bestseller ve vydání s filmovou obálkou.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Dee.Grusova
23.10.2016 3 z 5

Dle mého názoru bohužel nejslabší kniha ze série. Přesto mám příběh Tris a Čtyřky moc ráda, tudíž 3*. :)

Melcrovka
18.10.2016 3 z 5

Rezistence mi přišla slabší než první díl série. Možná proto, že mě štvala pochmurná atmosféra. Z textu přímo čiší deprese vypravěčky. A to je vlastně dobře, autorka dokázala přenést emoce hlavní postavy do vyprávěcího stylu.

křeček27
12.09.2016 3 z 5

Samozřejmě, že jsem od Rezistence čekala více, ale kniha mě zklamala. Zbytečně zmatená a některým pasážím jsem ani nerozuměla. Tris byla velmi psychicky nevyrovnaná a proto mi kniha přišla chvilku, jako Hunger Games. Jinak námět knihy není špatný, ale mohlo to být trošičku jinak napsaný.

ondra7760
24.08.2016 4 z 5

Zajímavá a dobrá kniha :)

Taliane
16.08.2016 3 z 5

Nevím, jestli je to mnou nebo Tris, ale s každou knížkou je mi méně a méně sympatická a předvídatelná (pane bože, to by mě teda ani ve snu nenapadlo, že se vydá na základnu Sečtělých nepříteli pod nůž, dejte tý holce někdo cenu za statečnost!). Celá knížka na mě působila spíše dojmem, že je to jen jakýsi 'přechodník' mezi prvním a třetím dílem. Věčné hádky a problémy ve vztahu Tris a Tobiase už začínaly být více a více monotónní a spíše otravné, než cokoliv jiného. Jediná příjemná věc byl pak hrdinský Tobias a jeho vymyšlený plán a Tori - kdo by jí neměl rád? Konec rozhodně překvapil (nejdřív jsem viděla film, kde byl konec jen slátanina emocí, napětí, akce a vzrušení) a potěšil; Jeanine jsem si jako záporáka rozhodně neoblíbila.
Stejně ale nemohu upřít, že se kniha od první značně lišila a stále nám představovala něco nového (lepší popis jednotlivých frakcí, jejich stylu přemýšlení a stylu života). Za mě 3*, bez těch zbytečných hádek Tris a Tobiase by to byly 4*.

Clare.
15.08.2016 5 z 5

Knížka je lepší než film. Je dobře psaná, ale to nemusím asi říkat těm, co četli Divergenci :)
Kniha skončí hrozně napínavě. Doporučuji.

SelenaDemi428
09.08.2016 3 z 5

Knihu hodnotím jako průměr, věčné hádky Tris a Čtyřky mě fakt nebavily a to trvaly půlku knihy :D. Začínalo to být zajímavé, až Tris šla k Sečtělým. I tak ale film hodnotím lépe, protože se mi líbí, jak změnili trochu zápletku, která se mi poté zdála zajímavější. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

Božílidi
02.08.2016

Doporučuji !

Lucie.H
27.07.2016 4 z 5

Oproti prvnimu dílu trochu zklamání ale i tak se tesim na další díl !! ❤❤

Ailee
24.07.2016 3 z 5

Nevím proč, ale celá kniha mi přišla jaksi "vlahá". Ani akční části mě nijak nezaujaly. Možná za to mohlo, že jsem jako prnví viděla film, i když ten se tak od půlky značně odklonil. Připadalo mi, že postavy dělají určité věci jen proto, že se to autorce do knihy zrovna hodí, než aby k tomu měli skutečně pádný důvod. Doufám, že trojka to vylepší, i když už teď se mi do ní nechce, když jsem zjistila, že je najendou vyprávěná z pohledu Tris i Tobiase.

Tabby
15.07.2016 4 z 5

Úžasné pokračovaní, děj se rozvíjí a je stále napínavý.
Tris je v určitých chvílích až pitomá a moc mě její chování nebaví, ale co ani já se vždycky nechovám chytře. Tak jako v každém vztahu i tady už se objevují první hádky mezi Tobiasem a Trish, vše nakonec dobře dopadne.
Už se těším na poslední díl a jak to celé dopadne. Dozvíme se vůbec co je za plotem? :)

Yalka
24.06.2016 odpad!

Ještě daleko větší absence logiky než v prvním dílu. Nudný a zmatený děj. Nezaujalo vůbec ničím.

DenčaKrnáčová
23.06.2016 3 z 5

Horší než první díl, a opravdu netuším, jestli chci číst i Aliance, ale jelikož nemám ráda, když nechám rozečtenou linii, nejspíše si jí přečtu. Chování Tris mi drásalo nervy snad ještě víc než u prvního dílu. Zkoukla jsem i film, první i druhý díl. Zdá se mi to, nebo jsem u knihy snad nedávala takový pozor, ale film snad nebyl ani podle knihy točený? Děj byl úplně překroucený. Chápu, že nemůžou točit 100% knihu, ale takové odchýlení?
Ovšem tohle není o filmech, o tom se můžeme bavit na csfd.cz

Babsie
15.06.2016 4 z 5

Stejně dobré jako první díl a velmi podobné filmu podle mě, až na ten konec, Musím ale souhlasit s tím, že po vzoru ostatních dystopických hrdinek se Tris chovala naprosto nemožně. Ty její zbytečné sebevražedné mise mi lezly na nervy. Samozřejmě, taková hrdinka musí být statečná a obětavá, ale ne naprosto hloupá se sebevražednými sklony. Jinak to byl opravdu napínavý příběh, který mě pohltil, bavil a po celou dobu dost překvapoval. Už mě čeká třetí díl, snad bude stejně dobrý:)

petulka.sasanka
09.06.2016 4 z 5

čte se jedním dechem! Příjemná oddychovka

AnetaM
04.06.2016 5 z 5

Rezistence je moc super knížka! Samozřejmě pokles oproti Divergenci tam byl. Ani nevím pořádně proč.
V tomhle díle se dozvíme hodně o všech frakcich a knížka je dost nečekaná....
Asi me zklamal ten vztah Tris a Tobiase. A konec... Vždyť se toho hrozně moc nevysvetlilo! Byl rychly a takový...Ze už jsem myslela ze to špatně dopadne! Ale taky takovy, ze se nemůžu dockat na Alianci.
Jinak je to ale úžasná knížka, která vás vtáhne. A často budete jako ja:) plakat za hlavní hrdiny!

Janičta
04.06.2016 4 z 5

Docela jsem se bavila.
Trochu mě zarazilo, že skoro nikoho nenapadlo přemýšlet co za tím vším vlastně stojí. Nikdo se nedívá trochu víc do hloubky.
Vztah Tris a Tobiase je na začátku a rovnou prochází jednou zkouškou za druhou a to ve velmi vypjatém období kdy se mění celá společnost. I když se hádají, tak si podle mě vedou docela dobře :-)

PS: nejvíc mě dostalo, že Mírumilovní jsou mírumilovní hlavně proto, že jsou skoro nonstop sjetí... x-D x-D

Briv
03.06.2016 4 z 5

Začala jsem ji číst v podstatě ze zvědavosti, kdy jsem slyšela od patnáctileté slečny (z rodiny), jak je knížka naprosto boží:)
Uznávám, že je psaná čtivě, je docela předvídatelná, ano spojitosti a porovnávání s Hunger Games se člověk nevyhne. To určitě vyhraje HG.
Brala jsem to jako oddechové, pohodové čtení, neřešila jsem otázky a případné nejasnosti z knihy. S takovým přístupem pohoda. Ale kdo má rád do detailu a přesně propracováno prostředí a děj, tak ten asi bude zklamán.
Oproti prvnímu dílu se v knize začíná přiostřovat, začíná válka a ani vztah mezi Tris a Čtyřkou už není tak růžový jako na začátku, přicházení první problémy a hádky. V tohle díle mi Tris nejvíc připomíná pořádného fracka, kdy musí být pořád po jejím a nehledí na ostatní:).

TerraNova
24.05.2016 4 z 5

Krása. I když se docela dost hádali. Chvílemi mi připomněli manželství po 50 letech, pak to dorazilo to, že šla tam, kde věděla, že umře. No a když měla umřít, tak jí došlo, že chce vlastně žít. Bravo! :D

AnetaM
16.05.2016 5 z 5

Dočteno!
Asi to nevydržim, zítra si musím z knihovny půjčit Alianci.
Ale co dneska? Určitě se zblaznim, dokud se nedozvim jak to pokračuje!!!