Rezistence

Rezistence
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286864/bmid_rezistence-Fo1-286864.jpg 4 3718 3718

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat si, do  které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Světový bestseller ve vydání s filmovou obálkou.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

alef
03.03.2016 4 z 5

Chválila jsem už Divergenci a nemůžu jinak než pochválit i Rezistenci. Jak jsem už psala v jedničce, ano, je to na jednu stranu romantický příběh zasazený do budoucnosti cílený na teenagery, ale na tu druhou ... v tomto příběhu dokážu najít i tu druhou, hlubší rovinu ... tak trochu orwelovský svět, ... osvobození od pocitů viny, ...

Autorka, přes svůj mladý věk, si v jedničce nasadila celkem slušnou laťku a podle mě ji v dvojce udržela ... takže doporučuji tento romantický sci-fi příběh se zajímavou zápletkou ... a těším se i na poslední díl :-).

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Pokračování se mi líbilo trošku méně, než první díl, nicméně je zde plno zápletech a zajímavých scén. Charakter postav se trošku mění. Začátek zdlouhavý, ale od půlky to začalo být zajímavé. Dobré oddechové čtení.

Jul
13.02.2016

Oddechové čtení. Četla se jedna básen a nebudu přehánět jestli řeknu, že si zasloužila maximální hodnocení. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že selekce, elita, první a hunger games a také divergence, rezistence a aliance psala jedna a ta samá spisovatelka. Posudte sami.
1. všechny mají v sobě romanci
2. hunger games - kraje, hlavní hrdinka, na výběr 2 chlapi
selekce - kasty, hlavní hrdinka, na výběr 2 chlapi
divergence - frakce, hlavní hrdinka, uznávám tady jen 1
Na mém hodnocení to ale nic nemění. Tyhle 3 boxy jsou mé nejoblíbenější.

Nagadir
12.02.2016 4 z 5

Ok, začátek byl děsně únavný a postavy asi nikdy ráda mít nebudu, ale několik posledních kapitol mě opravdu pohltilo a vlastně jsem si to i užívala, a to je co říct!
Hodncoení: 7/10

Žoužel
10.02.2016 5 z 5

To se nedá říct jinak než super ............. pět hvězd mi asi nebude stačit :D

Ke knížce nemám žádné námitky , ale musím říct že po zhlédnutí filmu jsem z něj byla hodně zklamaná...........to ovšem neovlivňuje hodnocení knihy to zůstává netknuté:D

ana8017
09.02.2016

Knížku sem přečetla za chvilku a to kvůli tomu, že mě opravdu bavila. Samozřejmě, že se tu budou objevovat komentáře typu Divergence byla lepší. Názor samozřejmě nikomu nechci vymlouvat nebo podobně. Ale podle mě byl stejně dobrý jako jednička. Vám může přijít, že ve dvojce už je všechno předvídatelné ale to Vám přijde, protože už máte přečtený první díl tudíž už znáte způsob, kterým autorka píše. Mě osobně knížka maximálně natchla a to proto, že to je knížka u, které se musíte zamyslet takže není jako všechny ostatní. Podle mě úžasná knížka.

pichova.veru
05.02.2016 3 z 5

Opět jsem byla ráda že jsem knihu přečetla. Nevím jestli budu číst třetí díl. Kniha mě moc nebavila.

kayu
31.01.2016 3 z 5

Po velkém nadšení z prvního dílu jsem čekala něco ještě lepšího, ale bohužel se tak nestalo. Tris udělala velký krok zpátky. Nebudu teda spěchat s přečtením třetího dílu.

sibrinka
29.01.2016 5 z 5

uplně fantastická knížka

svobonís
28.01.2016 3 z 5

Popravdě mě kniha zklamala, po divergenci jsem čekala ještě něco lepšího, ale bohužel se tak nestalo.

FerryTaz
26.01.2016 3 z 5

Druhý díl mě moc neoslovil. Přišlo mi, že na to jak byla Tris v prvním díle odvážná a hrdinská, v tomto díle se neustále lituje a pláče nad svým kamarádem. Kolikrát mi to už lezlo na nervy, ale přešel jsem to. Kniha nebyla již tak čtivá jako první díl, ale dala se dočíst do konce. Když jí porovnám s filmem, tak došlo k docela silnému odchýlení od knihy, ale budiž. Tak tomu prostě v dnešním světě někdy bývá. No, nezbývá než tuto sérii zakončit a vrhnout se na třetí knihu. Jak to asi dopadne?

fifejda
16.01.2016 4 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Po negativních komentářích a filmu jsem čekala nudu a opakování motivů z Divergence. Oproti tomu jsem si knihu užila možná ještě více než Divergenci. Dává daleko více nahlédnout do charakteru jednotlivých postav a dodává jim tak na hloubce a pravdivosti. Nesouhlasím s tím, že Tris se zde chová nepochopitelně a na facku. Podle mě naopak dozrává ve skutečnou hrdinku a přebírá pomyslné žezlo Čtyřce z prvního dílu.

Laputika_3
12.01.2016 4 z 5

Uffff...
Do Aliance si budu muset určitě dát pár knih pohov.
Ne že by se mi to nelíbilo, mně se to líbilo, jenže to na mě bylo trošku náročné.

O knížce budu ještě dlouho přemýšlet. Sice se tam toho až zas tak moc nestalo, přesto to bylo čtivé. Já přečetla 300 stran za den a těch posledních 50 jsem měla na krku ještě týden. Ten konec jsem už potom ani moc nevnímala, hlavně že to mám z krku :'D. S Tris jsem se v tomto díle v názorech dost rozcházela, chovala se úplně jako kdyby byla mentálně narušená. Kolikrát jsem si už řekla, že se mohla klidně přivázat k zapálené petardě, a vyšlo by jí to na stejno...

Hodnotím jako slabší díl, přesto propracovaný. Nemůžu se dočkat,až se zase odhodlám k Alianci (kvůli filmu si to nejspíš přečtu v březnu, chci to hned porovnat :))

Makaja
09.01.2016 3 z 5

Tak pro mě dost zklamání, děj mě nebavil, opět se objevují nelogičnosti a nedotaženosti. Styl psaní je čtivý, to ano, ale samotný příběh je takový, nevím...nudný, zdlouhavý, zbytečný .... jsem místy i přelétávala pasáže jen tak očima a to se mi stává zřídka. A vzhledem k Alianci (3. díl trilogie) mi druhý díl připadne tak trochu jako jakási vycpávka, nabývám pocitu, že kdyby se mírně poupravil konec Divergence, mohla být Rezistence zcela vynechána a nic by se nestalo. A i když to sem úplně nepatří, tentokrát u mě zvítězil film nad knihou (přestože se o poznání víc odklání od knihy) a to ale výhradně díky speciálním filmovým efektům v simulacích, na které se hezky koukalo. Série obvykle dočítám (až na výjimky, kdy je už první díl děs a recenze dalších neslibují nic hezkého) a už jsem četla i horší pokračování mnohých dobrých prvních dílů, tragédie to není, ale podruhé to číst asi nebudu.

zmiaz
02.01.2016 3 z 5

Ou, nu, jak jen začít...
Druhý díl byl pro mne spíše zklamáním, ale proč...
Jednak se mi již oproti jedničce absolutně nelíbilo prostředí, v kterém jsem se nacházela, jednak postavy jako by změnili svůj charakter a celkově mi přišlo, že děj už ztrácí smysl.

Celé to na mě působilo dosti zdlouhavě a lítostivě.

A ještě se musím zmínit o jedné věci, která mě na některých knihách občasně vadí a to jest, ze se děj této trilogie odehrává pro mě ve velmi krátké časové ose... ale to je jen taková malá vada na kráse, samotný děj má mnohem více děr a skulin, s kterými by se dalo pohrát.

Závěr: pokud jste přečetli první díl, tak si určitě přečtěte i druhý, zas tak hrozné to taky není :)

Hoshi
28.12.2015 5 z 5

Musela jsem dlouze přemýšlet nad tím, jaký komentář bych měla napsat. Druhý díl povstalecké trilogie se mi líbil tak, jako ten první... akorát ... Čtyřka mi občas lezl na nervy, na jeho mámu mám stejný názor jako Tris ... Ale s radostí jsem se pustila do posledního dílu, jelikož mě velmi zajímá, co bude dál :)

Karolína18
26.12.2015 3 z 5

Musím uznat, že v tomto díle bylo o poznání více akce. Ale to ji nezachránilo.
Nedokonalosti hlavních hrdinů jsem v prvním díle brala jako příjemnou změnu. Tady už mě ale Tris štvala přímo nevídaně. Chápu, že jako na někom výjimečnějším na ní záviselo mnoho rozhodnutí a obětí, ale musela se chovat jako takový mučedník? Musela snad dávat svou výjimečnost na odiv celému okolí. Co se týče Čtyřky, řekla bych jen, že se choval poněkud naivně, pokus šlo o jeho matku, ale to vyvažovaly jeho hluboké city, které choval - z mně neznámých důvodů - k Tris. Abych pravdu řekla, po tomto díle se mi do Aliance vůbec nechce.

l_havlickova002
13.12.2015 4 z 5

Musím souhlasit s tim, ze první díl aka Divergence byla o poznání lepší. Neřekla bych, ze me kniha nudila právě naopak. Byla složitější na čtení, příběh byl složitější. Pořád se tam něco dělo, takže bylo těžké jít s pribehem. Nemohu se dočkat posledního dílu, i když vim co me čeká. Tedy ta nejpodstatnejsi věc. Hloupé spoilery.
V knizce mi asi nejvíce lezlo na nervy chování Tris. Ano chápu, ze smrt rodičů a kamaráda za kterou vlastně i mohla neni nejlehčí věc na zvládnutí. Myslela jsem si, ze strach z pistole u ni vydrží tak do půlky knížky, ale mylila jsem se. Její vztah s Tobiasem byl v tomhle díle zvlastni, přišlo mi jak kdyby se porad hadali a měli mezi sebou rozepře.
Nedokážu si představit knihu jinak, ale prvním díl me prostě bavil nejvíc.

Dixinka
04.12.2015 5 z 5

Nezklamala. Už se těším na další díl. Napětí...prostě všechno co má kniha obsahovat.

janca2864
25.11.2015 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila, nemohla jsem se od ní odtrhnout.