Rezistence

Rezistence
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286864/bmid_rezistence-Fo1-286864.jpg 4 3720 3720

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat si, do  které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Světový bestseller ve vydání s filmovou obálkou.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Charmedka
29.07.2015 3 z 5

Po zklamání jménem Divergence přišlo ještě větší zklamání jménem Rezistence.
Jak mi Tris nepřirostla k srdci v prvním díle, tak zde jsem si na ní vypěstovala až alergii. Co mi na knize kromě Tris vadilo, tak politika. Já chápu, že válka mezi frakcemi je v podstatě politická, ale bylo toho tolik, že mě to nudilo. Kolikrát jsem se přistihla, že se absolutně nesoustředím a tím pádem vůbec nevím, o čem čtu. Děj mě nedokázal vtáhnout, neměla jsem vůbec nutkání číst dál, spíše jsem se musela nutit.

vedana
29.07.2015 4 z 5

Po přečtení Divergence jsem se těšila na Rezistenci, začátek knihy se mi líbil, ale pak již moje nadšení ochablo, ale i přesto je knížka čtivá.

Adam Bartoš
29.07.2015 3 z 5

Divergence nabrala laťku. Během pár měsíců se z této knihy stal fenomén. Mě osobně se Divergence moc líbila a těšil jsem se moc na Rezistenci. První část se mi hodně zamlouvala. Byla rychlá, akční. Docela se mi kniha i více líbila než Divergence, ale jak přišla na řadu druhá část, která už byla taková pomalejší, skoro nudná, tak jsem během chvilky změnil názor. Konec se mi zase líbil a navnadil mě na poslední díl. Takže opět se na něho těším jako jsem se těšil na Rezistenci.
Finální hodnocení je 3,5 hvězdy.

sarkymplova
21.07.2015 4 z 5

Druhý díl jsem začala číst hned po Divergenci. Přečetla jsem ji za pár dní, ale názor si na ní vytvořit neumím. Kniha byla tentokrát záživná jen v několika částech, některé části mě popravdě moc nebavili. Pocity z této knihy mám hodně smíšené, nevím, jestli jsem zklamaná, nebo nadšená. Sečteno podtrženo, Rezistence nejspíš nepatří mezi knihy, které bych si přečetla několikrát za sebou.

anna1438
19.07.2015 5 z 5

Také moc hezká knížka. Na začátku se mi to moc líbilo, ale ke konci jsem to moc nepochopila, ale i přesto to stojí za přrčtení.
Film je (alespoň podle mě) až na nějaké prvky úplně jiný.

Hesiona
18.07.2015 2 z 5

Četla jsem v rámci přípravy svojí diplomové práce a vzhledem k zájmu čtenářů se mi jako první dostal do ruky druhý díl.
Je pravda to, co už tu bylo mnohokrát řečeno, a sice že kniha je poutavá a čtivá, není lehké se od ni odtrhnout, i když se člověk sám sobě diví, proč to vlastně čte. (asi nějaké kouzlo ;)
Je nepochybně psaná pro mladší čtenáře, kteří snad rozumějí Trisinu chování více než já. Mně připadá příběh uspěchaný, vadí mi krátké úsečné věty a hovorový jazyk - patří to k dnešní mládeži?

MGT
18.07.2015 4 z 5

Pro InstanTiu,
rezistence asi proto, že divergentní jsou vůči sérům rezistentní:)

1v8na
16.07.2015 4 z 5

Spoiler - I tady se mi příběh velmi líbil. Byl napínavý do poslední stránky. Nemohu se dočkat třetího dílu. V tomto druhém díle mě trocho více začalo rozčilovat to, že najednou si Tris a Tobias přestali důvěřovat... Neříkali si všechno a tím pádem se mezi ně vetřela nedůvěra a strašně je to ničilo a sžíralo. I přes to, že mě některé pasáže vadily se mi kniha líbila. Byla jsem ráda, že si to nakonec Tris a Tobias vyříkali....

Kllara
14.07.2015 5 z 5

Kniha mě opět bavila - stejně jako první díl, ale trošku mi to něco kazilo. Tris mi občas lezla hrozně na nervy tou svou zbytečnou výbušností a lehkomyslností. Dá se říct, že mi je ale i přesto jako hlavní hrdinka sympatická. Nikdo není dokonalý. Taky obdivuju Tobiase, který se na ni i přesto, že mu tolikrát Tris lhala a zbytečně na něj vyjížděla, vytrvale odpouštěl.

Poslední díl si určitě přečtu, protože Rezistence skončila stejně otevřeně, jako první díl.

An3t
10.07.2015 5 z 5

Musím říct, že se mi knížka četla v některých fázích velmi špatně. Některé děje byli moc zdlouhavé a nudné. Každopádně, když se podívám na knížku jako na celek jsem opět nadšená :)

kyticka152
09.07.2015 4 z 5

Kniha se mi strašně moc líbila. Nevím jestli je to tím, že jsem první viděla film, který byl podle mě o ničem proti knížce. Někdy mi připadalo trochu hloupé jak se pořád Tris hádala s Tobiasem, ale potom jsem si na to zvykla. Konec mě neuvěřitelně uchvátil. Určitě si přečtu třetí díl.

smybar
09.07.2015 5 z 5

Hezká kniha

TerkaHor
06.07.2015 4 z 5

Tris mě někdy dost vytáčela.

Praha
05.07.2015 5 z 5

Co k této knize říct?
Myslím že není potřeba vůbec nic psát proto že k tomu není co říct jenomže potom by tento komentář byl k ničemu.
Knížka se četla jedním dechem přečetla jsem ji během dvou dní. Kniha mně opravdu pohltila získala si mně o to tím že se přidala do mích oblibených knih.
knížku určítě doporučuji

NikaV
05.07.2015 5 z 5

Hej Tris, když mi slíbíš, že se propříště vybodneš na to trapný rozmrkávání slz, jdu s Tebou ještě dneska do Aliance.

Alenes
30.06.2015 5 z 5

Jsem moc ráda za to, že jsem to stihla dříve, než jsem viděla zfilmovanou verzi. :)
Kniha je povedená :)

Layss
08.06.2015 3 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k této trilogii, a to poté, co jsem maličko znechucená dočetla první díl. Přiznávám se, že se mi nelíbil úplně styl, ve kterém byla kniha napsaná a občas mi přišlo, že autorka hrozně skáče z tématu na téma. Také mi vadila podobnost s jinými příběhy současnosti. To jsem ale teď odložila rozhodnutá dát tomu novou šanci. Začala jsem zase od prvního dílu a tentokrát to na mě působilo už o něco lépe. Rezistenci jsem četla v metru na cestě do práce a docela jsem se bavila. Pořád to není úplně můj šálek kávy, ale třeba se k trilogii ještě znovu vrátím v budoucnu.

viky.rella
06.06.2015 5 z 5

Super kniha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aamis
04.06.2015 5 z 5

Rezistence je oproti Divergenci akčnější a také méně naivní - vztah mezi Tris a Tobiasem není již tak idylický, což mi zde trošku vadilo. V Divergenci se mi jejich vztah moc líbil a nyní musí čelit mnoha zkouškám, které Tris často bezhlavě rozpoutává. Obdivuju Tobiase, že dokáže stále Tris odpouštět a že ji vždy tak nějak pochopí. Tris si občas neuvědomuje co má a co dělá .. To mi trošku vadilo. Ale jinak velmi poutavý příběh!

Knížkařka
31.05.2015 5 z 5

5* dávám protože jsem se hrozně těšila na Alianci! Sice ne tolik jako na Rezistenci když jsem dočetla Divergenci, ale stejně jsem se těšila dost a hned další den jsem začala číst Alianci!
Této knížce nechybí nic a jediné co mi možná vadí je to, že se Tris a Tobias dost často hádají... ale vše se vysvětlí a jsem ráda, že knížka neskončila jejich otevřenou hádkou!
Kniha je stejná jako Divergence plná emocí, lásky a akce, které je vážně dost! Jediný rozdíl je, že je poznat, že tady už nejde o to, poznávání Neohrožených apod.! Tady jde o objevování něčeho nového a to přidává spoustu akce!
Myslím, že kniha a i celá série je skvělá a tato kniha je nad mé očekávání, protože některé komenty zde vypovídají o tom, že kniha už prej není tak dobrá, ale já si myslím, že je spíš už o něčem jiném.