Rezistence

Rezistence
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286864/bmid_rezistence-Fo1-286864.jpg 4 3720 3720

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat si, do  které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Světový bestseller ve vydání s filmovou obálkou.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

annamc
29.05.2015 5 z 5

Rezistence je dobrá knížka.Mě zaujala až tak v polovině a pak jsem se od ní nemohla odtrhnout.Ze začátku jsem měla smíchané všechny boje a séra dohromady,ale nakonec to bylo fajn;)DOPORUČUJI A MILUJI TUTO SÉRII

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil mnohem více než ten první. I když se mnou asi ne každý souhlasí. Bylo mi líto, že se Tris s Tobiasem tolik hádají a být Tris, tak si vlasy neostříhám. Ale jinak super. Doporučuji !

Temi
12.05.2015 3 z 5

Z této knihy mám smíšené pocity. Myslím, že hlavní problém zde je to, že pro čtenáře není žádnou novinkou systém frakcí ani slovo "Divergence", jako v prvním díle, protože už jsme s tímto byli dávno obeznámeni a tak během čtení hledáme další záhadu, či tajemství, které by tolik drželo naši pozornost jako první díl. To se tam však nevyskytovalo tak často. Většinou šlo pouze o to, aby se postavy přesunuly z oblasti do oblasti, čímž mohla kniha působit trochu nudněji.
Každopádně podle mě to stále stojí za přečtení. Kniha oplívá akcí, humorem a navíc se i moc pěkně čte. Je to stále ten typ díla, které vás nutí číst dál a dál, jen aby jste se dozvěděli, jak daná situace dopadne. :)

Dany001
29.04.2015 5 z 5

Doporučuji

Jana_Z
24.04.2015 4 z 5

Rezistenci jsem přečetla v jednom tahu. To se u knížek vždycky cení. Na rozdíl od jiných, jsem byla ráda, že se vztah hlavních hrdinů vyvíjel právě takhle, protože jsem vůbec nebyla zvědavá na nějakou prvoplánovou romatiku. Celému příběhu by to vzalo atmosféru a rozbilo by to jeho napětí, které nás nutí číst tak rychle. A zběsile :)

MGT
22.04.2015 4 z 5

No nevím, ale většinu tohoto dílu mi Tris docela pila krev. Všichni se můžou přetrhnout, aby ji zachránili a ona skáče z průseru do průseru a když ji někdo pokárá za její nerozvážnost, nakonec se jí ještě omluví, protože ona má vždy pravdu. Její odpůrci jsou vlastně její maskovaní podpůrci. Chudák Tobias, toho mám ráda, nemá to s ní vůbec jednoduché a sám by se pro ni rozkrájel.

Jako knížka je strašně dobře čtivá, dobře se do děje vciťuje.

little-dream
21.04.2015 5 z 5

Stejně skvělé jako jednička! Tento díl se mi možná líbil ještě víc, protože byl o něco akčnější. A rozhodně se ke knize povedlo i filmové zpracování, na kterém jsem byla nedávno v kině. :)

Lovebooks
15.04.2015 5 z 5

Nejdokonalejší kniha

Markysek45
15.04.2015 3 z 5

Slabší a trochu více zamotané. Sice jsem se občas pobavila (např. když Tris dali nápoj Mírumilovných), ale to bohužel můj dojem nezlepšilo.

JolanaC
14.04.2015 3 z 5

Už u prvního dílu jsem měla pochybnosti, zda to stojí za to. Tento je jenom posílil.
Autorka se snažila o popsání a zabřednutí do vod politiky, ale mě to přišlo jenom jako kecání a útěky z jednoho místa do druhého. Jsem přesvědčená o tom, že ta politika se dala napsat mnohem mnohem líp.

Jordyz
14.04.2015 3 z 5

Slabší než první díl... I když myšlenka je zajímavá, stále zastávám názor, že knížce malinko něco chybí. Hloubka...něco co vás chytí za srdce.....Přesto jdu na třetí díl a těším se jak to celé dopadne :-)

rosebarbik
11.04.2015 4 z 5

Sice trochu horší něž Divergence kvůli politickým scénam a jinak výborny

koki.veru
07.04.2015 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mě tato kniha spíše zklamala, rozhodně je horší než první díl, ale i přesto jsem to přečetla během pár dnů. Kniha plná emocí, napětí, dobrodružství, musím ale říct, že chvílemi jsem v ní byla docela ztracená a nebyla jsem si jistá, jestli jsem to dobře pochopila. Jsem zvědavá na třetí díl.

Sabka123
07.04.2015 4 z 5

Dobrá kniha, akorát jsem od toho čekala více. Četla jsem ji docela dlouho a myslím, že Divergence byla lepší. Ale i tak se těším na třetí díl.

Stirek45
03.04.2015 4 z 5

Oproti prvnímu dílu fakt obrovský rozdíl. Z prvního dílu jsem byla nadšená a jelikož jsem knihu dočetla až po zhlédnutí filmu, tak jsem trošku zklamaná. Film je totiž úplně jiný a možná se mi líbil o trošku více než kniha. Uvidíme, co přinese třetí díl.

tinka99
02.04.2015 5 z 5

Stejně jako první díl...BOŽÍ...nedávno jsem byla na filmu v kině a ikdyž se kniha od filmu hodně liší, musím obojí doporučit

Eryl
01.04.2015 3 z 5

Druhá kniha série jen potvrdila můj názor. Jak už jsem psala u prvního dílu, kniha není špatná, skrývá zajímavé myšlenky, ale zdálo se mi, že ten okamžik, kdy ucítíte její dotek u srdce, stále nepřichází.

kacenka7206
30.03.2015 3 z 5

Divergence se mi líbila víc, už to nebylo ono.

Always a reader
29.03.2015 5 z 5

Během soboty a nedělního rána přečtené. Já se nemohla odtrhnout, prostě jsem pořád musela pokračovat dál a dál. Je to skvělá knížka, alespoň pro mně je vážně fantastická! Já jsem prožívala všechny Trisiny a Tobiasovy doteky, pohledy a trpěla jsem, že si pořád lhali i když proto, že se chtěli ochránit. Hned jsem se vrhla na další díl, nechci to dočíst jsou to vážně skvělé knížky. Úžasná spisovatelka!

lapetitedeny
29.03.2015

Tak jako, nebylo to zas tak hrozný, jak jsem očekávala, po tom, co mi bylo řečeno. Ale pořád nechápu, proč tuhle sérii všichni tak žerete.

Jo a ten konec - tywole, to zas byl nápad jak něco. Naše Tris totiž musí bejt něco spešl, že jo. A to jsem si řikala, jak je bezva, jak je tu hlavní hrdinka, která prostě... neni nějak extra výjimečná nebo tak, že je prostě výjimečná asi stejně jako Uriah, že to není hrdinka, kterou všici znaj a obdivujou, že je jen jednou z davu. Ok. Tak nic no.