Rezistence

Rezistence
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286864/bmid_rezistence-Fo1-286864.jpg 4 3721 3721

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat si, do  které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Světový bestseller ve vydání s filmovou obálkou.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Phoenix16.cz
05.02.2015 3 z 5

V podstatě to je velmi podobné jedničce. Hlavní postavy známe, vedlejší se průběžně obměňují (protože poměrně často umírají). Místo děje se průběžně mění, ale s novými lokacemi se příliš neseznámíme, protože pro posun děje nejsou zas tak zásadní. V knize je několik rádoby překvapujících momentů (Trišina smrt, bratrova zrada, zpochybňování Trišiny loajality, závěrečné odhalení), ale všechny jsou naprosto předvídatelné a psané jakoby podle předem zadaných klišé. Ale jako oddechovka je to kniha velice slušná. Čte se dobře, má spád, i když je to prostřední díl, čímž působí jako bez začátku a konce. Najde se tu dost logických chyb. Nejvíc mně vadila ta ohledně divergentních. Proč Erudite vynakládá všechny možné zdroje na jejich nalezení, když je umí rozpoznat hned u rozřazovacího testu? A jak to, že jim tam pořád jezdí sem a tam vlaky bez cíle a vždy zrovna tam, kam naši hrdinové potřebuji?

Andrushka
03.02.2015 4 z 5

Není to špatné, ale příliš zdlouhavé, natahované, předimenzované.

Beovulfak
02.02.2015 3 z 5

Lehce slabší, než první díl. Nelíbil se mi Tobias, přišel mi jako ufňukánek a lezl mi na nervy. Nemám ho ráda, líbí se mi tajemný drsňák Čtyřka.

Sab96
31.01.2015 5 z 5

Pro mě mnohem lepší než první díl. Tris už je mnohem dospělejší. Už má vlastní názory,jen mě štvalo,že za ně nebojuje a místo toho vždycky uzná Tobiase. Je mi líto,že v tomto díle zemřelo tolik dobrých postav. Závěr knihy každého donutí přečíst si další díl.

HankaL
30.01.2015 4 z 5

Kniha byla hezká, množná jsem čekala něco víc, ale za to že se dobře čaetla a příběh byl opravdu poutavý dávám 4 hvězdy.

MelanieSt
29.01.2015 4 z 5

Pro mě lepší, než první díl. Kniha je čtivá, v rámci žánru zajímavá. Tris je mi sympatičtější, než v první knize. Líbí se mi, že na rozdíl od mnohých jiných love story, není vztah Tris a Tobiase idylický, taky se občas pěkně chytnou :D Je v pořádku, že má Tris svou hlavu, proč by se měla neustále chovat podle toho, co po ní kdo chce. To dává knížce alespoň nějaký náboj a kapku nevyzpytatelnosti.

paja5
28.01.2015 5 z 5

Skvělé... Příjde mi sice, že autorka této série.. jak to říct... no prostě čím víc dílů tím méně dobré... Jinak vzestup a pokles děje je podle mě podobný jako v knize Hunger games...

andulka1406
25.01.2015 4 z 5

Líbilo se mi to trochu méně než první díl, ale i tak kniha je skvělá a tuhle trilogii mám hodně ráda :)

LucyNej
23.01.2015 5 z 5

Užasné, stejně jako první díl.. hned se vrhám do čtení dalšího dílu.

dadako
20.01.2015 4 z 5

Těžko říci jestli se něco proti první knize zlepšilo nebo zhoršilo. Přijde mi to srovnatelné. Těším se na třetí a uzavření této trilogie.

Domuly
20.01.2015 3 z 5

Váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Knížka se mi dobře četla, ale prostě nebylo to tak dobré, jako 1. díl. Hlavní postava Tris mě neustále vytáčela, ty její sebevražedné sklony začaly být pak hrozně otravné. Tobias už nebyl drsňák jako v 1 a jejich neustálé hádky a usmiřování mi pak také lezly krkem. Když tohle všechno pominu, tak děj se mi líbil, konec mě nezklamal a 3. díl si přečtu, abych věděla jak to skončí. Zatím to má ale sestupnou tendenci.

Byxy123
19.01.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. :) Nevím jak popsat pocity, protože je mám z ní dobré, ale něco malého mi na Rezistenci vadilo. Jenže nemůžu přijít na to co, proto 4 hvězdičky. :)

Jájuška
18.01.2015 4 z 5

Dobře napsaná knížka. Nejvíc se mi líbilo jak dali Tris sérum v míromiluvných. Tobias se mi zdál jako tvrdší kluk v Divergenci. v Rezistenci nějak změkl a to mně trochu mrzí. Jinak doporučuji už se těším na poslední díl.

nattáll
18.01.2015 5 z 5

Nejlepší z triologie .... :))

Lenisk@
15.01.2015 4 z 5

Další supr oddechovka :) Knihu beru s rezervou, není to žádné fantasy veledílo, ale mně se prostě líbí! Zasmála jsem se, poplakala si a příjemně mi utekl čas. Docela mě mrzí, že už mám rozečtený třetí díl a dál už nic není. Co se týče děje, trošku se začínám bát, kam Veronica Roth bude směřovat... Ale co, nechám se překvapit :)

Nelin
14.01.2015 5 z 5

Skvělé pokračování. :) Nebylo to tak dokonalé, jako Divergence, ale i přesto dávám plný počet hvězd. :)

Equestrian
13.01.2015 4 z 5

výborná kniha, teď čtu alianci a taky super :) Veronica Roth je boží !

opl
11.01.2015 5 z 5

..............

mayacfc
09.01.2015 5 z 5

Knížka super, bavila mě víc než první díl, ale Tris mě strašně štvala!

MorbidCuriosity
06.01.2015 3 z 5

Musím říct, že kdyby Veronica Roth rozšířila první a poslední knihu a na tuhle se vykašlala, vůbec by mě to netrápilo. Celá kniha byla jenom o myšlenkových pochodech a labilních emocích Tris, ani o vytoužené romantice se tu nedá bavit, protože se Tobias s Tris permanentně hádali a nebylo to nic moc. Trisina věčná potřeba obětovat se je po prvních pár pokusech taky poněkud nudná... Četlo se to pěkně, bylo to furt psané stejně, jako první kniha, nicméně člověk neustále čeká až se něco stane a ono se vlastně nic neděje.
Třetí knížka to naštěstí zase spravila... :)