Rezistence

Rezistence
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286864/bmid_rezistence-Fo1-286864.jpg 4 3718 3718

Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat si, do  které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Světový bestseller ve vydání s filmovou obálkou.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

tatjana1737
18.11.2015 3 z 5

POZOR SPOILERY, pro ty, kteří nečetli!
Řekla bych, že autorka drží standard nastavený Divergencí. Ta mne nijak nevzala, takže ani druhý díl mne ultra neoslovil, ale líbí se mi na něm, že rozvíjí myšlenku z jedničky a dává jí něco navíc. Tzn. první díl ukazuje část problému a dvojka dává najevo, že tento problém je součástí něčeho mnohem většího. Oceňuji také, že se autorka pokusila o nějakou lepší psychologii hlavní postavy - v jedničce mi vadilo to, že z neslané, nemastné holky se za chvilku stane ranařka (a to vlastně jen díky tomu, že si udělá tetování, oblékne se do černého, párkrát vyleze do výšky, naskočí do vlaku a sem tam jde na trénink, kde se nechá zmlátit), která umí rozdávat rány, střílí po lidech a ani s ní nehne, když někoho zabije nebo jí před očima umřou rodiče. Ve dvojce je naopak ukázáno, že to s ní pohnulo docela dost - ale veškeré pasáže, jak Triss brečí, má flashbacky a trpí vinou z toho, co udělala, nebo že lže přátelům a Tobiasovi, na mě působily nevěrohodně a ukňouraně. Vadilo mi ostatně celé její jednání v knížce, jak se pořád jen litovala a nebrala ohled na ostatní, dělala si co chtěla... ale celkově je mi nesympatická od začátku, takže to je možná tím, že jsem vůči ní zaujatá :-). Každopádně ve dvojce je víc vidět, proč je Triss výjimečná, že to vlastně tak moc šedá myš není, a je patrnější její význam a co to vlastně znamená, že je divergentní a jako jediná má předpoklady pro 3 frakce. Jinak mi ale přišel nevěrohodný i děj - jedna frakce téměř vyvraždí druhou a ostatní se stáhnou do neutrality, nic neudělají, naopak jdou "vítězné" frakci na ruku... takhle by to asi ve společnosti fungovat nemělo... možná tím autorka poukazovala na to, že systém frakcí je jako takový k ničemu a stačí, aby se přetrhl jeden článek řetězu a nebude to fungovat celé... Jak mi říkal kamarád, který mi knížky doporučoval - autorka těmihle kontrasty nastavila konflikt, kterým se v knížce zabývá. Já bych si to ale dokázala představit napsané líp :-).

Jeanine
06.11.2015 3 z 5

Tato kniha už nebyla tak skvělá jako první díl. Když se tak zamyslíte, nic moc zajímavého tam nebylo. Ale stejně stojí za přečtení a dávám 3 hvězdičky za to, že dokáže připoutat k ději :-) . Kdo četl Divergenci rozhodně by neměl otálet a přečíst si další díl :D. (Omlouvám se za pravipis. chyby, píšu to na tabletu)

EllenQa
17.10.2015 4 z 5

Přečetla jsem ji za pár hodin, ale nenechte se zmást...Tahle knížka je mnohem složitější než první díl a musí se u ní více přemýšlet, aby jste pochopili o co vlastně jde. Já osobně ještě stále nechápu pár částí..Když to shrnu, tak první díl byl mnohem lepší, záživnější..Občas mi připadá, že Triss mění každou chvilku názor, jednou jí něco vadí, pak si uvědomí, že je to vlastně dobré a pod. A docela mě to mate..Někdy mi ta Triss leze i na nervy a to je možná důvod, proč mi tahle série nepřirostla k srdci tak dobře, jako např. Hunger Games..Každopádně si hodlám přečíst i další díl..

Hendrychova.K
11.10.2015 3 z 5

Knihu jsem začala číst, aniž bych věděla, že se jedná o druhý díl. Proto je možné, že můj názor bude trochu zcestný. Kniha byla vláčnější, Triss je mi charakterově malinko proti srsti, ale rozhodně méně než ve filmu.
Každopádně mě stále napadalo při čtení několik otázek. Ale asi ta, která mi vrtá hlavou stále...Proč kruci za tu zeď nešli už dávno? Chápu, frakce více než krev, ale co třeba odpadlíci, kteří nikam nepatří. Copak tam nikoho nežene lidská zvědavost?
Do čtení této knihy jsem se pustila z čiré zvědavosti, protože je mezi mládeži dosti populární. Též jsem chtěla mít srovnání například pro Hunger games, další povstalecko-rebelskou sérii. Ta mi ale přijde zajímavější.

Laf
10.10.2015 4 z 5

Zajímavé pokračování. Neustále se něco děje, a proto je občas těžké to všechno sledovat, ale stejně člověk čte, aby se dozvěděl, jak to všechno dopadne.

EthaneAlquane
03.10.2015 3 z 5

Musím říci, že tento díl byl ze všech nejhorší - byl skutečně nudný. Ale nedokáži si představit, že by druhý díl vypadal úplně jinak.

AnykaLovesBooks
30.09.2015 5 z 5

Horší než Divergence,hrozně se vleče.Ale podle mě má z celé série nejhezčí obálku :)

Lenka-knihy
27.09.2015 2 z 5

Tato kniha byla upřímě nejslabší. Podle mě se děj moc vlekl a já osobně jsem se do čtení musela nutit. Za mě pouze 2* oproti prvnímu dílu velké zklamání!

Poutnice
27.09.2015 4 z 5

i tady jsem první viděla film a po přečtení prvního dílu jsem při četbě Rezistence nemohla být překvapenější! Tady filmaři zanechali snad jen ústřední myšlenku, pár záchytných bodů a jinak je vše o něčem jiném. Takže: kdo viděl film a očekává stejnou knihu, bude úplně mimo. Rezistence je na rozdíl od divergence složitější na čtení, neběží tak hladce a člověk u ní musí i víc přemýšlet. Už to není až taková oddechovka

LilianVanRose
23.09.2015 3 z 5

Knihu jsem měla už jednou rozečtenou a dočetla jsem ji. Teď během pár dnu jsem ji zhltla ale dávám nižší hodnocení. Konec mě hodně zklamal. Už od půlky knihy jsem se bála aby s toho paní Rothová neudělala nějakou ohromnou blbost... Škoda

Makyta
18.09.2015 3 z 5

První díl byl lepší, ale i tohle mě docela bavilo... :)

natykonirka
18.09.2015 2 z 5

Musím říci, že jsem čekala více. Tento díl mě nebavil a četla jsem ho jen kvůli tomu, abych věděla jak bude pokračovat. Nakonec jsem tuto knihu ani nedočetla

Charley
17.09.2015 4 z 5

I když uznávám, že první díl byl určitým způsobem zajímavější, ale i tenhle mě bavil. Jsem zvědavá na poslední díl :)

Emma8
16.09.2015 3 z 5

Horší než první díl. Musím se přiznat, že na konci už jsem se musela nutit ke čtení.

Alisce
29.08.2015 4 z 5

Jak už to u pokračování většinou bývá, nebylo to stejně dobré, jako první díl. Pořád mě, ale kniha bavila a těším se na další díl :-)

juli2
21.08.2015 4 z 5

opět výborná kniha a výborné pokračování, v této knize mi nechybělo vůbec nic.

limitkaa
18.08.2015 5 z 5

Skvělé pokračování románu Divergence. Zatím co první díl se věnuje hlavní hrdince a jejímu vnímání života kolem sebe a voleb, které dělá, v tomto díle se dovídáme něco více o frakcích a politických bojích mezi nimi. Jak se na začátku zdá rozdělení společnosti dle ctností ideální, je nutné nezapomínat, že každá ctnost má i svou neřest.

PetraBery
11.08.2015 5 z 5

Přemýšlela jsem, že druhému dílu plný počet bodů nedám, ale nakonec ano... Kromě toho, že to pro mě nebylo až tak napínavé jako díl první (politika prostě není můj obor), tak knížce nemám prakticky co vyčíst... Snad kromě otevřeného konce, takže se musím vrhnout na třetí díl... :o).

sarekaslukova
09.08.2015 4 z 5

Kniha podle mě už nebyla tak skvělá jako Divergence, ale i tak se v některých úsecích četla hezky a rychle. Začátek byl o něco lepší než prostředek. Konec se mi nakonec líbil a navnadil mě na další pokračování. Ale na mě tam už pak bylo moc přemrtveno.

vodopad152
05.08.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, sice jsem ji četla o hodně déle než Divergenci, ale to nevadí. Ten konec byl úplně strhující a strašně mě zajímá jak to bude pokračovat. Tahle kniha v sobě nosí mnoho moudra, ale lidi to jen tak přehlížejí. Všímejte si toho více, protože vám to mnohokrát může pomoc když se nebudete moci rozhodnout(tím nemyslím že se máme tím nechat ovládat, ale použít to ve pravou chvíli).