Rieka bohov 1/1

Rieka bohov 1/1
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348955/bmid_rieka-bohov-i-73W-348955.jpg 5 2227 2227

Řeka bohů / Rieka bohov série

Pútavý historický román z prostredia starovekého Egypta nás zavedie do údolia Nílu — životodarnej rieky, pri ktorej sa od vekov písali dejiny Egyptskej ríše, a s ňou i dejiny ľudskej kultúry. Vzdelaný otrok a eunuch Taita, básnik, maliar, prírodovedec, lekár a astrológ rozpráva pestrý životný príbeh svojej milovanej panej, šľachtičnej Lostris, ktorú ako vychovávateľ a dôverný priateľ sprevádza od jej narodenia po posledné okamihy. Dej románu je zaľudnený živými postavami všetkých spoločenských vrstiev — od samého faraóna cez šľachtu a vojenských veliteľov až po prostých roľníkov, banditov, sluhov a otrokov, ktorých osudy sa navzájom dramaticky krížia, poprepletané nežnými láskami, krvavými dobrodružstvami, krutými intrigami i vtedajšími zvykmi, a javiskom ich života je večný Níl, rieka-život, rieka-hrob, rieka-požehnanie, rieka-tragédia. Rieka-Boh.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Danubiapress

River God, 1993

crazyslunicko
13.09.2016 5 z 5

Naprosto úžasné čtení. Ze začátku jsem se do knihy nemohla úplně ponořit, ale po pár úvodních kapitolách to bylo naprosto famózní a kniha nabrala rychlost, akci, napětí. Taito vypráví o starém Egyptě a vy se tam ocitnete s ním. Za mě pět hvězd.

anisek989
31.08.2016 3 z 5

Super se čte, rychle to utíká, dobrá na oddech, skvělej popis historie i atmosfery v egyptě.. ale celkem moc předvídatelná (ostatně jako všechny ostatní knihy autora, alespon pro mne) a ten konec, no.. trochu slabota, čekala bych velkolepější zakončení.

PetiJelinkova
31.08.2016 5 z 5

Skvělá knížka :) Čte se jedním dechem!

maja128
12.08.2016

Přečetla jsem spoustu Smithových knih, krásně a poutavě dokáže navazovat děj po několik pokolení znepřátelených stran a rodů! Přečteno jedním dechem a o ostatní ztratíte zájem.

Venny345
08.08.2016 5 z 5

Tak, tohle bylo něco úžasného. Pro milovníky historie jako vyšité. :) Opravdu výborná kniha. Smekám před panem Smithem.

martin9072
28.07.2016 4 z 5

Prvních pár slov mě vyloženě posadilo na zadek... "Řeka ležela..." - a ze zadku jsem se už nezvedl až do konce knížky. Na začátku mi dost vadila ich forma vyprávění a špatně skrývaná samolibost hlavní postavy, ale jakmile jsem si zvykl, už jsem četl jedním dechem... výborně podaný děj, byť místy mírně nechutný. Autor skvěle podal atmosféru starověkého Egypta.

Mercatino
09.07.2016 4 z 5

Příběh je u konce. Toť melancholický den, protože mám pocit ve svém srdci, že jsem něco ztratil, opustil a zároveň získal. Teď už vím to vím. Tato kniha je důkazem, že lidé umí kouzlit.Prostě dokonalá jednohubka, doslova na jedno smlsnutí.

allebra
06.06.2016 5 z 5

Bylo to moje první setkání s autorem a velmi příjemné. Ano, otrok Taito byl svým všestranným talentem skoro jako malý bůh. A jak už tady někdo psal, byla to taková pohádka pro dospělé, ale moc pěkně se četla! Je to zajímavý, poutavě psaný román, u kterého jsem se ani přes vyšší počet stran a bojové scény, které moc nemusím, ani chvilku nenudila. Nějaký čas si dám pauzu, ale později bych se ráda prostřednictvím dalšího dílu do Egypta zase podívala.

BLeeCraleek
26.05.2016 3 z 5

Taita jako staroegyptský Leonardo da Vinci. Bavily mě popisy věcí, kterými se zabýval (lékařství a technika, technologie…), které známe dnes a které on teprve objevoval. Příběh zdál se mi rozvláčný, nechyběla mu ale milostná zápletka, spoustu nástrah, hrátky osudu, akce, pro milovníky násilí, sexu a podobných věcí bylo vyžití v knize až až, pro milovníky romantiky se taky něco našlo… Víc než 700 stran tohoto „mého braku“ mě celkem bavilo, nemám ale odvahu číst další díly…

anna4858
25.05.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnější a nejlépe napsaných knih, co jsem kdy četla. Navíc jsem ji četla již 3x takže mohu doporučit. Milovníky starověkého Egypta jistě nezklame.

lábuska1
19.05.2016 5 z 5

Opravdu skvělé a poutavé čtení.Ten kdo miluje starověký Egypt jako já může být jen blažený.

astroweb
17.05.2016 4 z 5

Jedním slovem paráda, přiznávám, že jsem dlouho odolával si tento román přečíst, dokonce jsem to před časem zkusil a zase odložil, ale tentokrát jsem asi vystihl svůj příhodný čas na historický a dlouhý román. Líbilo dost a dost.

Aspartante
04.05.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od autora. Vyprávění ze starověkého Egypta je velmi živé a poutavé a četlo se jedním dechem. Trochu mě přišla přikrášlená postava hlavního vypravěče, Taity, protože podle autora byl tak skvělým odborníkem v tolika různých věcech, že to nemůže jeden člověk za jeden život stihnout. Ale i tak byl Taito sympatický a příběh nenaplněné lásky je vždy velmi vděčný. Knihu určitě doporučuji.

Floriška7
03.05.2016 4 z 5

Pěkný příběh, není moc co k tomu napsat. To se musí přečíst.

beluca
27.04.2016 5 z 5

Po revoluci jsem se s nadšením vrhla do čtení všech vydaných a právě vydávaných Smithových knih a Řeka bohů byla zrovna první z nich, která se mně dostala do ruky. A tenkrát mně přímo uchvátila a tento pocit z ní ve mně i po letech přetrvává. Nádherně a skvěle popsaná dobrodružná kniha, stejně jako většina jeho ostatních knih, které hodnotím i dnes plnými body a to i přesto, že dnes již tento druh knih vůbec nečtu a zajímá mně úplně jiný žánr :-).

Jido
25.04.2016 5 z 5

Knihu jsem si zamilovala. Mám ji přečtenou už potřetí a vím, že to nebylo naposledy. Starověký Egypt je moje srdeční záležitost, kniha je čtivá, napínavá, taková pohádka pro dospělé:-)

Hedwik
17.04.2016 5 z 5

Kniha na kterou jsem se dlouho díval s jistým despektem. Vnímal jsem ji jako knihu pro ženský neb o ni neustále básnila manželka, má maminka a kamarádky okolo mě. Jednoho dne mě má milá žena pobídla ať to alespoň zkusím. Zkusil a bylo to skvělé! Příběh je poutavý a všech těch 732 stránek jsem zhltl jedním dechem, veliká věc. Trochu mě však rozčiloval Taita s tím jak byl skvělý a jak by se skoro celý Egypt bez něj neobešel. Možná, že mě mluví však jen mužská ješitnost :)

JanaBalunova
06.04.2016 5 z 5

Řeka bohů od prvního do pátého dílu je úchvatné dílo. Vtáhne vás do děje a jen tak vás to nepustí. Nemohla jsem přestat číst. A když jsem je dočetla všechny díly, pustila jsem se do dalších Wilburových knih. Je to úžasný autor. Hrdinové by možná dokázali doletět snad i na měsíc, ale je to kniha, proč by nemohli být dokonalý? ;-)

fis.rena
02.04.2016 4 z 5

Úchvatný příběh z Egypta a Taita je skvělý průvodce...

papajapa
23.03.2016 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem letos četla. Úžasné prostředí starého Egypta, dlouholetá pouť, válka, dobrodružství, láska, smrt. Dokonalá postava Kratase a jeho vtipných kleteb.