Rieka bohov 1/1

Rieka bohov 1/1
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348955/bmid_rieka-bohov-i-73W-348955.jpg 5 2212 2212

Řeka bohů / Rieka bohov série

Pútavý historický román z prostredia starovekého Egypta nás zavedie do údolia Nílu — životodarnej rieky, pri ktorej sa od vekov písali dejiny Egyptskej ríše, a s ňou i dejiny ľudskej kultúry. Vzdelaný otrok a eunuch Taita, básnik, maliar, prírodovedec, lekár a astrológ rozpráva pestrý životný príbeh svojej milovanej panej, šľachtičnej Lostris, ktorú ako vychovávateľ a dôverný priateľ sprevádza od jej narodenia po posledné okamihy. Dej románu je zaľudnený živými postavami všetkých spoločenských vrstiev — od samého faraóna cez šľachtu a vojenských veliteľov až po prostých roľníkov, banditov, sluhov a otrokov, ktorých osudy sa navzájom dramaticky krížia, poprepletané nežnými láskami, krvavými dobrodružstvami, krutými intrigami i vtedajšími zvykmi, a javiskom ich života je večný Níl, rieka-život, rieka-hrob, rieka-požehnanie, rieka-tragédia. Rieka-Boh.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Danubiapress

River God , 1993

witko
03.03.2016 2 z 5

Byl by to docela zajímavý příběh v historických kulisách starého Egypta, ale.... musím říci, že Taito s jeho velikým egem mi kazil požitek ze čtení. Tato postava mi vadila čím dál tím víc, jakjsem se blížil ke konci knihy. Nejen že všechno uměl, ale byl téměř ve všem nejlepší, byl nejlepší stavitel, nejrychlejší běžec, nejlepší doktor, rychle se učil cizí jazyky.... Řekl bych, že mi odváděl pozornost od příběhu a několikrát jsem měl tendenci knihu odložit.

Endy17
03.03.2016 4 z 5

Místy zdlouhavé, občas náramně zamilované, ale i tak příjemné čtení, které si zaslouží pokračování. Ale pozor, na příběh nenavazuje kniha "Řeka bohů II", ale až v pětka - Bůh pouště.

Xena011
27.02.2016 5 z 5

Krásný děj, který je podložen skutečným a silným příběhem. Je zde vykreslen život, zvyky ve starověkém Egyptě, krásný románek, kterému není přáno, i přes všechny nástrahy si k sobě dané popstavy naleznou cestu. Příběh popisující celý život královny, o níž se s láskou stará Taita a snaží se jí se vším pomoct. Bohužel i život jednou skončí, ale pokračuje v potomcích. Ten konec byl hodně smutný a dojemný...každému při čtení musela ukápnout slza. Jsem zvědavá, zda se někdy podaří najít skrytý hrob někde ve skalách či pod pískem. Opravdu hodně silný a překrásný příběh, který se nedá zapomenout.

Apathe
24.02.2016 5 z 5

Úžasná kniha se silným příběhem. Egypt a jeho historie je mojí vášní a tato kniha si našla místo v mém srdci. Řeku bohů mohu jen doporučit.

Alchemilla75
16.02.2016 5 z 5

Ta nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. A ne jen jednou. Je prostě dokonalá a před 22 lety mě naprosto fascinovala. Škoda, že další díly nenaplnily očekávání. Čaroděje a Boha pouště jsem ani nedočetla do konce. Ale Řeka bohů I a II, je prostě úžasné čtení.

veronika_m
11.02.2016 5 z 5

Podle mého jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Až teda na prvních 40 stran, díky kterým jsem začínala 2x :-) Napínavý děj, člověk citově splyne s hlavními hrdiny, prostě super kniha!!!

Channach
09.02.2016 5 z 5

Knížku miluju a čtu opakovaně už od základky a pokaždé v ní objevím něco nového. Zraje ve mně jako víno. Bližší recenze v záložkách.

Aknel26
20.01.2016 4 z 5

Výborná kniha ze starého Egypta, ve které najdeme snad všechno: napětí a akci, ale i lásku, strhující vyprávění i květnaté popisy krajiny, šperků či lodí. A snad i něco z historických reálií. Hvězdičku dolů strhávám za postavu Taity, který byl sice výtečný, velmi pozorný vypravěč, ale takový všeználek, všudybýlek, velice krásný, zdatný, vzdělaný, předvídavý... zkrátka ve všech ohledech geniální a také patřičně ješitný.

Renča42
19.01.2016 5 z 5

Není pochyb, že ta knížka je vážně dobrá. Viděla jsem i film, ale v knize je toho daleko víc.

emilly85
13.01.2016 5 z 5

Knihu jsem četla už nejmíň 3x a vím, že si ji určitě v budoucnu ještě přečtu.je vynikající a pro mne od Smitha nej. Četla jsem, že i většina je založena na podkladě vykopávek a nálezu svitků, kde bylo popsáno tohle období, které Smith dostal za úkol přepsat do čtivé formy, aby si to mohli přečíst i ostatní.

kety76
06.01.2016 5 z 5

Překrásná kniha, psána velmi čtivě. Může si ji přečíst každý, není potřeba speciálních znalostí historie té doby. Škoda, že takovýchto románů z prostředí Egypta není víc. Tato kniha je na samotné špici všech knih, které jsem dosud četla. Neodolala jsem, knihu jsem si ihned zakoupila v knihkupectví a patří mezi mé knižní talismany a skvosty.

ondrula
04.01.2016 5 z 5

Skutečný historický bestseller ze starého Egypta, který v mnohém dokáže pokořit i Sinuheta. Wilbur Smith totiž dokázal napsat román tak, aby v něm nebyla hluchá místa. V knize se pořád něco děje a všechny ty události jsou navýsost zajímavé. V rozmezí přibližně 30 let, ve kterých se román odehrává, je dost prostoru pro velmi silná témata: osudová láska, nebezpečný nepřítel, ještě větší nepřítel, exodus a dlouhé putování, otázky nesmrtelnosti a zachování dynastie atd. Hlavní postava, otrok Taita, je hrdina nehereoického ražení, je to takový polyhistor a univerzální génius, který všechno zná a umí, skoro všechno vynalezl nebo alespoň zdokonalil, ale přestože je všeználek a smart-ass, čtenář k němu musí pocítit sympatie.

Chuan Montaňak
21.12.2015

Vynikající.

Sladenka
20.11.2015 5 z 5

Z počátku jsem byla mírně pesimistická, vzhledem k neskrotnému narcismu otroka Taity, ale nakonec jsem se do děje neskutečně nechala zatáhnout. Kniha se velmi dobře čte a podrobné popisy nekterých detailů i celkového dění bylo jako bych to prožívala také. Za mne mohu jen doporučit :) ...

wandab2
27.10.2015 5 z 5

Naprosto bombová kniha. Kniha která vtáhne do děje a nepustí dokud neotočíte poslední list.

Jordyz
22.10.2015 5 z 5

Klasika ke které se můžete vracet pořád a pořád. Kniha plná děje, lásky.....určitě jsem nečetla naposledy....

Shardlake
14.10.2015 4 z 5

Kniha mě během jejího čtení opravdu chytla. Období Egypta, faraonů, války o moc, území a na pozadí příběh lásky otroka Taita ke své paní Lotris. Krásné a pohlcující čtení.

k.chilli
02.10.2015 5 z 5

Až na zdlouhavé lovení hrochů hned na začátku,je kniha úžasná.Skvělý milostný příběh,intriky kolem faraona,vynikající zápletka a skvěle popsát tehdejší život v egyptě....

delatrix
29.09.2015 4 z 5

Kniha mi chvílemi přišla strašně zdlouhavá až jsem myslela, že ji nedočtu, ale přesto bych ji doporučila lidem, kteří mají rádi zamilované romány.

LucieAlexandra
10.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Poprvé jsem ji četla když mi bylo asi 12 a od té doby ještě několikrát. W. Smith dokáže neuvěřitelně vtáhnout do děje a je opravdu těžké se od knihy odtrhnout