Jeden za druhým

Jeden za druhým
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452904/bmid_jeden-za-druhym-cb2-452904.jpg 5 2479 2479

Robert Hunter série

Když detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku, vypadá to jako podivný žert. Jenže online vysílaný přenos, určený jen Hunterovým očím, zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. A volající nechce, aby se detektiv jen díval, má se zločinu také účastnit, a odmítnutí nepřichází v úvahu. Vzápětí je mrtvola neznámého nalezena, a tak se ukáže, že nešlo o trik ani počítačovou animaci. Členové losangeleského policejního sboru využijí spolu s odborníky z FBI vše, co mají k dispozici, aby elektronickou cestou vysílání vystopovali. Ovšem tenhle zabiják není žádný amatér a dokonale se připravil, než s policií rozehrál hru „chyť mě, než znovu zabiju“. Ještě dříve, než Hunter a jeho parťák Garcia stihnou řádně rozjet vyšetřování, totiž vrah zavolá znovu. Nabídne novou adresu webové stránky. Novou oběť. A svůj přímý přenos tentokrát promění ve vražednou reality show pro širokou veřejnost, kde každý divák může přihodit rozhodující hlas.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

One by One , 2013

Zuzka222
12.06.2018 4 z 5

Carter si drží stále stejně vysoký standard, nicméně po 5. knize už to začíná být opravdu dost na stejno. Trochu mi vadí, že v knihách není v podstatě žádný prostor pro nějaké budování si ,,vztahu,, s postavami, víme o nich dost málo , vývoj postav minimální...
A ta šéfka je tak strašně zbytečná postava až je to k pláči.

Martin1974
09.06.2018 4 z 5

Súhlasím s predošlým komentárom, a pridal by som, že mi začína vadiť tá nadpozemská Hunterova dokonalosť. Keď ho mám v rámci L. A. detektívov porovnať s Boshom a Marlowom, tak Bosh mi vychádza ako víťaz, vďaka svojej ľudskosti so všetkými svojimi chybami, na druhom mieste je Marlowe so svojim neustálym sarkazmom a modrinami. Hunter je taký nejaký sterilný, až nechutne dokonalý... Ale nedá sa autorovi uprieť schopnosť, ukončiť každú kapitolu tak, aby vo vás nehlodala bohapustá zvedavosť, čo bude ďalej...

Bobina74
02.06.2018 3 z 5

Tak a teď mně ukamenování nemine. Já mám Chrise Cartera velmi ráda a jeho sérii s Hunterem jsem začala pěkně od 1. dílu a byla nadšená. Bohužel v tomto díle - zásek - nedočteno. Proč jsou ty popisy o ničem tak strááášně dlooouhé? Proč je každá kniha stejná? Jediné co se mění je stále stoupající morbidnost případů....proč?
P.s. no chvíli počkám a dám mu ještě šanci....já to překonám...

NADEI
25.05.2018 5 z 5

Uf ! Moje první setkání s detektivem Robertem a hned taková síla. Nervy mám na pochodu, žaludek sevřený, po přečtení jsem musela na procházku, trošku to vydýchat. Co všechno dokáže lidská zvědavost a morbidnost v on-line světě, jak moc je ceněný lidský život ? K zamyšlení.... 5 hvězdiček je málo.

Twinny
12.05.2018 5 z 5

Tak jo. Tohle bylo ještě o třídu výš, než předchozí díly.

Lotka
03.05.2018 4 z 5

Knihy ze série s Robertem Hunterem jsou si dost podobné. Morbidní vraždy, sympatický inteligentní detektiv a napětí.

pavlina9305
28.04.2018 5 z 5

Už jsem si na Carterův styl zvykla, ještě sem tam se mi zvedne žaludek, ale jinak můžu jen doporučit. Opravdu čtivé, napínavé od začátku až do konce.

seracén
25.04.2018

Má první kniha od tohoto autora,po Robertu Bryndzovi se zařadil mezi mé oblíbené autory detektivek,napětí od začátku až do konce,nemohla jsem se odtrhnout,z utrpení obětí bylo člověku zle,ale na druhou stranu se nezachovali moc dobře, hlavně poslední,která vydala necitelné komentáře ,měla jsem z toho rozporuplné pocity,skvělá kniha už jsem si zakoupila další a myslím ,že tou to neskončí.

Danago
19.04.2018 5 z 5

Detektivu Robertu Hunterovi ze Speciální sekce vražd losangeleské policie zavolá anonym, aby se podíval na jednu webovou stránku. Detektiv vidí online vysílaný přenos, který zachycuje popravu neznámé spoutané oběti. Volající chce, aby se detektiv zločinu také účastnit, odmítnutí nepřichází v úvahu.
Knížka je opět velice drsná , vraždy jsou dokonale promyšlené . Příběh je napínavý a až do konce nevíme kdo je vrah. Opět naprosto skvělá knížka, ve svém žánru je autor špičkou.

alexis818
19.04.2018 5 z 5

No to bylo něco,prostě super čtecí jízda.Pan Carter tedy fakt umí.Pro mě zatím nejlepší z toho co jsem dosud od Cartera četla a už se těším na další.Je pravda,že to vždy musím proložit jiným čtivem s naprosto odlišným tématem.Opravdu doporučuji.

Jablotro
17.04.2018 5 z 5

Chrisovi knihy v sobě nesou vždy hluboké téma k zamyšlení. Opravdu jsme tak moc zkažení, že by situace popsané v knize mohly být pravdou? Optimista ve mně doufá, že ne, ale zůstává tu velké ALE. Snad to nikdy nezjistíme :-) Jinak co ke knížce dodat? Opět splnila očekávání. A taky je zajímavé, že ačkoliv ze začátku opovrhujete krutostí, která se odehrává během poprav, postupně, jak se příběh rozmotává, docela měníte názor :-) To už se mi stalo i u některých předešlých dílů. V tomto díle jsem se docela lekla, že přijdeme o wow efekt při odhalení vraha, že se v knize doposud neobjevil, ale vše bylo napraveno. Takže za mě opět vřele doporučuji ;-) PS.: Snad Garcia dobře rozhodne :-)

JohnnyKa
10.04.2018 5 z 5

Musel jsem si najít jak takový tarantulí jestřáb vypadá. Jinak opět rychlo čtecí kniha, kterou prostě musíte dočíst.

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

No nevím co napsat , abych se stále neopakovala. Carter opět bodoval. Velice čtivý ,napínavý příběh s Robertem . Opět důmyslně vymyšlené , vraždy brutální a konec perfektní.

Jack Bauer
30.03.2018 5 z 5

Ty vogo, tak to bylo hustý. Neskutečnej nářez hned od prvního slova. Nutí stále číst, beze spánku, bez oběda, bez procházky... Detektivové Hunter a Garcia neznají a nemohou dopadnout pachatele až do posledních stránek. Detailně rozebírané popisy mučení, pro silné žaludky. Je to moje první kniha tohoto autora a hned se zaměřuji na další.

georginaa
27.03.2018 5 z 5

Tento spisovatel opravdu nezná hranici utrpení. Z každou knihou mě víc a víc šokuje. Jen to zhltám, musím na další díl. A jelikož jsem u 5.dílu, tak už mi moc nezbývá. Jeho nesmírné umění pro detail, hrůzu, a neopakovatelnost vždy překvapí. Kam na to chodí? Doufám jen že stále bude pokračovat v příbězích, aby nás čtenáře ukojil, že sériový vrazi budou sedět za mřížemi kam patří a bude spravedlnosti učiněno zadost.

Lenka8418
21.03.2018 5 z 5

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a skvělý, jsem nadšená, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji a už mám koupené jeho dvě knihy a určitě koupím i ty ostatní :o)

Jaruš7
21.03.2018 5 z 5

Děsivě perfektní, uhrane to a zfascinuje čtenáře.
Je to jako nastavené zakřivené zrcadlo dnešní všeznalé a všemožné době.
Svoboda pro kruté skutky je nezměrná. Někdy stačí nepozornost, jindy slovo, gesto; pro činy se pak důvod zjeví.
Jde tady taky o to, co z vyrovnaného jedince udělá možná volba, jako v reality show, v co se změní, při kliknutí na ortel sám hlasující, jak se vypořádá se svým svědomím.
Citát:" Máme svůj život pevně v rukou, protože ať se děje co chce , vždycky máme možnost volby.". SVOBODA ? OPRAVDU? "A co ta rozhodnutí jiných lidí, která nakonec úplně změní ne jejich život, ale váš?" "Kde je v tom tedy možnost volby?"
Jo, super.

km05@seznam.cz
10.03.2018 5 z 5

Neskutečná kniha, vždycky jsem prahla po bestsellerech, ale tato "obyčejná kniha z levných knih" mi naprosto vyrazila dech. Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem kdy četla. Knihu musíte číst tak dlouho, dokud ji nepřečtete celou, nejde přestat.

Evik84
06.03.2018 5 z 5

napínavé od začátku do konce, nemohla jsem se od toho odtrhnout, i když byly momenty, kdy jsem chtěla přestat číst, bála jsem se, co bude. Ale jako vždy všechno dobře dopadlo (teda u hlavních hrdinů). těším se na další knihu.

piittii
03.03.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, jaké jsem četla. Napětí od začátku do konce, žádná prázdná místa, která by si čtenář "musel odbýt"... Prostě pecka!