Sochař smrti

Sochař smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360830/bmid_sochar-smrti-yxx-360830.jpg 5 2578 2578

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

genie
15.11.2020 4 z 5

Ještě zvrácenější vražedná díla než v předchozích částech. Ale rozhodně opět oceňuji způsob vyšetřování dokonalého Huntera a jeho kolegů a to, kam nás svými kroky postupně vedou až k překvapivému odhalení. Uvažuji však nad tím, jak to "prakticky" ten vrah mohl zvládnout. No nevím ...

ses3
06.11.2020 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Celkově se mi líbila ale mám pár drobných pripominek. Kladně hodnotím, že ač jsem se při čtení bála, tak krvavé detaily mi nevadily, protože dokresloval atmosféru (nemám ráda, když je krev jen proto, aby to bylo nechutné). Trochu mi však vadilo, jak zejména zpočátku bylo u každého přesunu napsané, kolik trval minut a stejně tak mě rušilo, že každá postava byla popsána přesnou výškou (bylo by mi milejší "žena středního vzrůstu" než stopětašedesát centimetrů vysoká žena, vždy mě to vytrhlo z děje, abych se zamyslela, kolik to vlastně je, byť přesná výška nebyla pro děj podstatná).

kannibal28
06.11.2020 5 z 5

Pán Carter trošku slabšia kniha, ale nebolo to žiadne sklamanie a ten koniec bol dosť prekvapujúci nečakal som to. Troška mi to pripomínalo príbeh Ludmili Cervanovej asi bol autor tímpríbehom inšpirovaný.

Ivana11
26.10.2020 5 z 5

Opět paráda, těším se na další pokračování.

Lucie311
24.10.2020 3 z 5

Tak to je asi zatím nejslabší kniha od Cartera,nevadí. Jedeme dál. On to v dalších dílech určitě dožene ????.

MiraiYume
20.10.2020 3 z 5

Tak jsem se v předešlém komentáři spletla. Toto předčilo jakoukoliv moji fantazii a opravdu mi bylo místy u knihy nevolno. Musím ale vytknout pár nelogičností, které mě trošku ve čtení brzdily a musela jsem se vracet zpátky. Například to s tím mechanikem? Nějak mi to nezapadá do popisu vraha, možná jsem nečetla dost pozorně... V každém případě má Carter lepší knihy. Ačkoliv tato co do nechutnosti patří na vrchol žebříčku.

GeRaltzRiVie01
10.10.2020 3 z 5

Tentokrát se dost uhnulo od nastaveného formátu pachatele - chytrý, silný muž v nejlepších letech se skrytým, leč důvodným motivem a výsledkem je totálně nevěrohodný vrahoun, kterého si těžko dokážu představit v přestrojení za mechanika..

misickabl
25.09.2020 3 z 5

Zatim ve vsech dílech se sem tam vyskytuji opravdu stupidní dialogy nebo prinejmensim zvlastni popisy a slovni obraty (chyba překladu, mozna?), ale obecne jsou knihy Chrise Cartera velmi ctive. Tento dil me vsak dost zklamal, prislo mi to uz ale opravdu dost přitažené za vlasy...
Dalsi vec, ktera mi taky mirne vadi jsou stale stejne popisy hlavnich postav, všimnete si toho zvlast pokud knihy čtěte po sobe nebo jen s malym časovým odstupem. To se napriklad u serie HH Jo Nesba nestává a to jsem cetla jeden dil za druhym. Cartera prokladam a stale to nestaci. Nicmene porad ho ctu rada a doufam ze pristi dily budou zase lepsi.

terezarath
11.09.2020 5 z 5

Carter nikdy nezklame. Tohle byla zase šílenost! Celý příběh jsem tápala, o co vlastně vrahovi jde. Jinak důvod vraždy i vrah samotný? Naprosto jsem to nečekala! Pecka.
Velký plusový bod si u mě získal konec, kdy se podle mě Hunter zachoval naprosto úžasně. Ve výsledku mi bylo i "hlavního záporáka" líto. Sochař je za mě jedna z nejlepších knih od Cartera.

danica6371
09.09.2020 4 z 5

Tohle bylo už o dost lepší :-)

Bezkyne9
05.09.2020 5 z 5

Touto knihou si me Chris Carter definitivne ziskal... Predevsim jejim zaverem. Take ctivosti, Hunterem, Garciou a vlastne vsemi postavami. Zajimavymi informacemi. Atmosferou LA. Ale predevsim psychologii. Pribeh neni cernobily, je brutalni, to ano. Ale zaroven lidsky. Chris Vam poda pribeh tak, aby jste vraha a jeho pohon nejen chapali... ale zbytek si prectete sami, stoji za doporuceni :) Vzpomnela jsem si na jednu serialovou postavu, ktera chapala svet a jeho temnotu, slozitost spolecnosti, pravniho systemu, plakala nad popravou serioveho vraha...

sylva8672
30.08.2020

Knihy tohoto autora miluju!!!! Ale tahle mi zatím přišla slabší než předchozí díly.

Ava365
30.08.2020 4 z 5

Chris Carter v současnosti asi král morbidnosti a brutality moderního thrilleru. Napsané je to profesionálně, poutavě, ale přece jen tomu chybí větší hloubka.

monudostal
27.08.2020 5 z 5

Knihy autor teda rozhodně napsat umí.. všechny díly jsem hltala a byla vždy nadšená..

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Drastické ale velmi čtivé, střídání kapitol - každá z jiného úhlu pohledu a každou jsem dočítala s tím, že už chci pokračovat dál... Taková ta série, kterou jsem četla v kuse (v té době asi 6 vydaných knih) a neměla jsem potřebu měnit autora. Rozhodně jsem se nenudila. Pachatel vždycky naprosto překvapí ale mile (ne jako u jiných knih, kde je to sice někdo nepředvídaný, ale totálně nezajímavý).

zpevSusannah
11.08.2020 5 z 5

Chris Carter mě zatím nikdy nezklamal a ani dnes tomu nebude jinak.
Sochař smrti byl sadistický a brutální génius, který knihu pozvedl na zcela jiný level. Stal se z toho jedním slovem MASAKR!
Já nevím jak vy, ale já jsem jen žasla, co tento italský autor dokáže napsat. Jak šílenou má představivost a s jakou lehkostí dokáže tyto myšlenky poslat na papír. Může člověk, který dokáže toto vymyslet, být duševně normální? ... Kdo ví.. Každopádně já děkuju za Vaši "možná vyšinutou" mysl, pane Carter, protože já Vám to všechno žeru a stále se toho nemůžu nabažit :-).

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Originalita, brutalita, napětí a čtivost. Tak jednoduše se dá celá série charakterizovat.
Sochař smrti navíc končí tak, že vás to donutí se zamyslet.. Co byste udělali vy? A kdo je v tomhle příběhu ten špatný?

Kortez
09.08.2020 5 z 5

Má první od Mistra Cartera. Četl jsem různé recenze na jeho tvorbu a připravoval se na pořádný masakr. Stalo se, byla to jízda a drželo mě to v napětí až do poslední stránky knihy.
Nedoporučuji slabším povahám. Já si ale rád šáhnu po další nakládačce.

Ronnieve
09.08.2020 5 z 5

Další díl série o detektivu Robertu Hunterovi. No co říct, opět úplně famózní zážitek. Díl od dílu jsou vraždy brutálnější. Postava Alice mě velice překvapila a moc se mi líbila. Konec jsem jako vždy vůbec nečekala, když už si člověk myslí, že ví kdo je vrah tak je to najednou úplně jinak. Prostě paráda :)

ElikaS
27.07.2020 5 z 5

I čtvrtý díl se drží velmi vysoko nastavené laťky. Zápletka je nepředvídatelná, a to už jsem si říkala, že ve čtvrtém díle autora trochu znám, takže na vraha tentokrát příjdu a zase jsem byla překvapená a do poslední chvíle vůbec netušila, o koho jde. Baví mě, jak složitý příběh dokáže autor rozehrát a přesto vše dává dokonalý smysl. O vyšetřovatelích už ani mluvit nebudu, ty jsem si oblíbila již v minulých dílech a nic se na tom nemění.