Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 2368 2368

Romantické útěky série

< 2. díl >

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis
Originální název:

The Little Brooklyn Bakery, 2018


více info...

Přidat komentář

HankaJosefiova
včera 4 z 5

Začátek knihy ne možná i vyloženě nudil. Ale postupně, pomaličku po lehoučku se to měnilo. Bylo mírné strana, ale to od Caplin stačí. Nikdo nečeká obří podrazy, znásilňování co vraždy, žejo.
Je to přívětivá oddychovka. Sophie jako postava je jednoduše dokonalá a Todd až na to příšerný jméno a rodiče taky.

Stephanie92
včera 4 z 5

Skvělá oddechovka, nic náročného. Velice zajímavý romantický příběh, do kterého se vžijete. To je přesně ta kniha, kterou potřebuješ po náročném dni. Těším se na další díl a to je cukrárna v Paříži. Moje srdcovka.
Kdybych si měla vybrat Brooklyn nebo Kodaň, první díl sem mi líbil o malinko víc.


AndreaOn
12.03.2025 4 z 5

Příjemná oddechovka k poslechu :).

Silvisek
10.03.2025 5 z 5

Opet dalsi uzasna kniha od teto autorky. Moc se mi dej libil. A konec byl uzasny. Dojemny.

ezf
07.03.2025 4.5 z 5

Za mě nejvíce povedená knížka (zatím) co jsem od autorky četla. Oceňuji, že je to romantika, ale ne kýč... Myslím, že všechny ženy, co toto čtou, tak hlavní hrdince závidí ;-)

JointlieKat94
28.02.2025 3 z 5

Bylo to hezké! Super děj a tak, ale první díl se mi líbil o něco (o skořicový šneky, kafe a Kodaň) více. :)

petulkapeta
27.02.2025 4 z 5

„To se mi na tobě líbí, Angličanko," zlehka ji šťouchl do ruky, „držíš mi ego na uzdě."

Tak pekarna mě bavila už víc.. začatek sem byl v šoku kvůli Jamesovi..ale v Brooklynu to bylo už jiné kafe..jak Toddovi místnímu seladonovi nedala nic zadarmo. A její kámoška co dělala dorty..sice podle mého hlavní náplní pekárny není dort,ale jiný kraj...

Malíček
26.02.2025 3 z 5

Julie Caplinová je vyhlášená zahraniční autorka a já jsem měla asi tak velká očekávání, že jsem po dočtení knihy zůstala lehce zklamaná, když tato moje očekávání nebyla naplněna.
Velmi jednoduchá romantická kniha, která podle mého není ničím speciální. Hlavní postavy mi přišly chvílemi až trochu dětinské, nějak jsem se nedokázala nacítit na vlnu Sophie ani její kamarádky Belly a to mi čtení jen ztěžovalo. V Americe jsem navíc nikdy nebyla, takže i prostředí mi bylo o něco víc vzdálené než třeba v knize "Kavárna v Kodani".
I přes to, že další knihy této série se chystám číst, Pekárnu v Brooklynu bych doporučila snad jen někomu, kdo má spoustu času a neví, co s ním. Nebo někomu, kdo v žánru romantiky nemá tolik načteno.
Na závěr bych to shrnula asi takto: průměrná předvídatelná oddechovka se špetkou dobrého humoru.

dana_vrana
25.02.2025 3.5 z 5

Primárně romantické příběhy obecně nevyhledávám, ale protože mám knížky už dlouho doma, rozhodla jsem se letos připojit k Míše z @radsiknihu a k jejímu společnému čtení.
Jak jsem předpokládala, příběhy budou zřejmě "na jedno brdo". Máme tu opět zklamanou hrdinku a muže, který ji nakonec zachrání. A ona stejně tak zachrání jeho. To, co si očividně přeje většina žen - aby se on kvůli ní změnil a stal se tak ještě lepším. Filmový nebo spíš pohádkový konec. Ale jo, je to milá oddechovka, která se jednou za měsíc dá v pohodě vydržet :-)

Anastazie0810
25.02.2025 5 z 5

Pokračuju v rámci výzvy a společného čtení. Příběh Sophie, kterou jsme mohli poprvé poznat v předešlé knize, byl skvělý a užila jsem si ho do poslední stránky. Sophie je sympatická hlavní hrdinka, která sní o perfektní lásce. Bella mi maličko připomínala Evu, příjemná a srdečná, která vždy nabídne to potřebné rameno na vyplacení.
Brooklyn jako destinace mě osobně nezaujala, ale co se knihy týče tak jsou první dvě knihy z této série za mě zatím nejlepší!!!
Těším se na další.

Answera
23.02.2025 4 z 5

Opravdu krásné čtení. Konec jsem uhádla, ale celkově, už od začátku víte jak to dopadne. Také musím uznat, kdyby bylo nějaké pokračování Sophie a Todda, tak by mě to nevadilo (zamilovala jsem si je). Je pravda, že kavárna v Kodani se mi o trošku víc líbila.

Konfu97
20.02.2025 4.5 z 5

Tyhle příběhy jsou prstě TOP! Budu se opakovat, ale tohle je tak hezké a roztomilé čtení. Ano, už na začátku víte jak příběh dopadne, ale to vůbec nevadí. A musím říct, že úplně 100% jsem tenhle konec nečekala. ne přesně takhle. Tento příběh je o maličko slabší než Kavárna v Kodani, ale rozhodně je krásný a já jsem ráda, že jsem se do této série konečně pustila. Jsem zvědavá kam nás zavede další útěk a kdo bude hlavní pár. :)

anetinkalan
19.02.2025 4.5 z 5

Nejedná se o nejzajímavější příběh v rámci série, ale celkem se mi to líbilo. Začátek takový pomalý a ne moc poutavý. Naopak konec jsem si moc užila. Líbily se mi romantické a erotické chvilky a zároveň momenty z cukrárny s Bellou byly také příjemné. Konec celkem příjemné překvapil, i když jsem té změně v rozhodnutí moc nevěřila. :)

Rebarborka
15.02.2025 2 z 5

Nic pro cynické osoby ani pro ty, kdo nemají rádi přílišnou doslovnost.

Šárušš
14.02.2025 5 z 5

(SPOILER) Kniha mě nezklamala, i přestože má předvídatelný konec, je to něco, co od takové knihy čekáte. Víte, že to prostě skončí dobře, že spol nakonec hlavní postavy nějakým způsobem budou, ale nevíte jak se k tomu dostanou.

A to je možná to, co mě na tom baví, že závěr je jasný, ale já z toho hltám ten prostředek, to jak se Sophie i Todd posunuli, jak se jejich postavy navzájem ovlivnili a jak se změnili.

Za mě byl dokonce závěr napínavější, než Kavárny v Kodani. Zbývalo mi posledních 10 stránek a stále se to neotočilo. Už jsem si říkala: "Tak, jak to ještě jako autorka otočí? A kdy se to stane?"

A nakonec to přišlo, vlastně až na úplný závěr. Moc hezky napsáno.

Han-nah
13.02.2025 4 z 5

Lady Sophie , kterou velice zklamal přítel James dostane nabídku na výměnnou stáž v New Yorku . Práce v americkém prestižním časopise ji zaujme a narychlo tedy odcestuje. Ubytovaná je v Broklynu , v bytě přímo nad pekárnou. Seznámí se s majitelkou, synpatickou Bellou a jejími přáteli, včetně bratránka Toda, se kterým bude úzce spolupracovat.
Ke krásnému popisu prostředí, života lidí, ale i jídla a pečení v pekárně, je tady i romantická zápletka.

Velmi mě tam zaujala věta : "Vždycky jsme měli jasné datum spotřeby."
No, jenom , kdyby to tak vždy vycházelo. Vždy je tam i to "Možná?"

Díky práci a hlavně přátel se Sophie odpoutala od bývalého vztahu a znovu začala žít.
A romantický závěr? Kdo by o takovém v životě nesnil.

" To není statečnost, když se bojíš. Statečnost je, když se něčeho bojíš a přesto to uděláš."

selmickae
10.02.2025 4 z 5

Tuhle knížku od Julie bych zařadila asi do TOP3, spolu s Tokiem a Kodani :). Moc pěkně popsaný Brooklyn, hned bych se tam rozjela prozkoumat místní zákoutí :) Krásně se četla, nechyběla typická Caplinovská zápletka před koncem. Ideální knížka na odlehčení dne :)

Marcik7
10.02.2025 4.5 z 5

Romantický příběh o zradě, malé sebedůvěře, o lásce sourozenecké a manželské, v neposlední řadě o vášni- prostě ta správná romantika se vším všudy mezi Londýnem a New Yorkem. Četlo se to lehce a příjemně a určitě si přečtu další knihy této autorky.

Jájinka_sh
07.02.2025 3.5 z 5

Krásná romantika, líbí se mi propojení s prvním dílem pomocí postav. Hezounký čtění na odpočinek :-)

monishek
29.01.2025 4 z 5

Sladka a naivni romantika, kterou jsem ocekavala, tak jsem i dostala. Pribeh byl krasny, postavy sympaticke a ten zaver plny romantiky. Jen to prostredi mohlo byt vice vykreslene, ale pribeh jsem si uzila.