Ruiny Gorlanu

Ruiny Gorlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69573/ruiny-gorlanu-69573.jpg 5 2602 2602

Will je na svoj vek drobný, ale zato obratný a bystrý. Vždy sníval o tom, že sa stane slávnym rytierom, ale tí ho pre jeho malú postavu neprijali. Sklamaného Willa vezme do učenia hraničiar Halt a Will sa od neho učí všetko, čo musí dobrý hraničiar ovládať. Hraničiarske remeslo sa mu nakoniec tak zapáči, že by ho už nemenil za nič na svete. ISBN 978-80-252-1467-1 (chybné). Správné nebylo v knize uvedeno.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (SK)

The Ruins of Gorlan , 2004

Fl3xiTheČtenář
12.12.2016 5 z 5

Dlouho jsem neměl co číst až mně sestřenice ukázala tuto knihu, už se nemůžu dočkat pokračování

dpxcz
05.12.2016 5 z 5

Dlouho jsem už nečetl tak dobrou fantasy a jsem rád, že mě čeká ještě dalších 11 knih. Bavil jsem se od první stránky až do poslední.

MirijamFrankl
26.11.2016 5 z 5

Souhlasím s Evisis.Děj ne naprosto pohltil,nic podobného jsem již dlouho nečetla.Napínavé.hlavní postavy se mi od začátku líbily,styl psaní je lehký a přitom kvalitní,záživný.
HU mě příjemně překvapil a rozhodně budu číst,další díly,doufám,že budou stejně dobré.

ančapanča
26.11.2016 5 z 5

První díl byl úžasný, i další díly, ale skončila jsem asi u šestého dílu, už mě to pak nějak přestalo bavit, ale i tak dávám 5 hvězdiček :)

Evisis
24.11.2016 5 z 5

Na knihu jsem narazila pouze náhodou a jelikož jsem zrovna neměla co číst, sáhla jsem po ní. Teď nemůžu říct nic jiného než že toho opravdu nelituji. Flanagan má skvělý styl psaní a člověk si často připadá, že stojí přímo vedle hrdinů této knihy. Ten požitek při čtení je k nezaplacení. :)

Pazďa
16.11.2016 4 z 5

Moc jsem nečekal protože Bratrstvo bylo fakt strašná nuda ale postavy, jejich vývoj, prostředí a tempo příběhu v Hraničářovu učni je zatím naprosto super, nemůžu se dočkat druhého dílu.

adela3429
07.11.2016 5 z 5

Nejradši bych si namlátila, že jsem s touto sérií otálela tak dlouho. Je naprosto perfektní! :)

BaronEMG
06.11.2016 5 z 5

Knížka se kterou jsem poprvé vstoupil do světa čtenáře :)

nufulina
26.10.2016 5 z 5

Velice mne tato kniha zaujala .Moc jsem si Willa zalíbila a dokonce i Halta.

Misan1993
17.10.2016 5 z 5

Po špičkovém hodnocení jsem se rozhodl, že si udělám radost a koupím si box celé série Hraničářova učně. Teď můžu říct jen jedno: Paráda!!! P.S. a pořád na mě čeká 11 dosud netknutých kousků :)

Edgy_individuaL
28.09.2016

Velmi dobré, kniha není příliš složitá, ale zato velmi poutavá.

Targa Dall
10.09.2016 4 z 5

Opravdu spise pro mladsi ctenare, ale i ve svych 28 jsem si knihu uzil. Odpocinkove, pohodove cteni.

asodomkova
12.08.2016 5 z 5

Na první díl, kterým to všechno začíná a teprve se to rozjíždí se mi opravdu líbil. Kniha se četla naprosto sama a při jakékoliv akci se mi nesmírně rozbušilo srdce.

Alyss
09.08.2016 5 z 5

Určitě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla:-)

petra0561
14.07.2016 5 z 5

Toto byla moje úplně první kniha, kterou jsem přečetla celou a díky tomu rok a půl potom mam přečtene 67 knih a chtěla bych tuto knihu doporučit každému, protože tato kniha se nedá popsat jinemu člověku , člověk si to musí přečíst sám, aby poznal jak je tato i ostatní knihy od pana Flanagana užasné.

filipac0877
06.07.2016

knihu hraničářův učeň rozvaliny Gorlanu mě neskutečně zaujali za dva dny sem přečetl 200 stran a jsem odhodlán si koupit druhý díl :)

Shira27
01.07.2016 5 z 5

Hraničáův učeň je lehké oddechové čtení. Ikdyž je kniha určená pro mladší čtenáře, mě neskutečně bavila. Popisování prostředí a různých činností je naprosto dokonalý.
Taková dobrodružná, napínavá fantasy kniha mi opravdu sedla. :)

tatjana1737
18.06.2016 4 z 5

Po sérii Hraničářův učeň jsem sáhla na doporučení z komentářů a diskuzí zde na databázi. Na první pohled mne praštila do očí větší písmena, která už sama o sobě napovídají, že kniha je určena mladším čtenářům. Tomu odpovídá i trochu zjednodušeně psaný příběh, kterému však nic z uvedeného neubírá na čtivosti. Postavy jsou archetypální, jejich popisy jsou jednoduché, ale výstižné - nevím, jestli nakonec vskutku došlo k filmovému zpracování, ale představu o podobě hrdinů i vedlejších postav mám z jejich charakteristik poměrně přesnou. Přestože je příběh pro dospělého čtenáře předvídatelný, je psaný velmi dobře a obsahuje i některá poučení, a to nejen ve způsobech boje či maskování, ale i pouček morálních. Přečetla jsem zatím dva díly, ale obecně mi vadí to, že Will na mne působí jako mnohem mladší než 15letý. A na obálce prvního dílu, má-li to být on, vypadá jako holka :-).

P-man
11.06.2016

Jedním slovem PARÁDA! Jedna z nejlepších knih, co jsem četl! Vřele doporučuji. !!

Kopta
09.06.2016 4 z 5

Po různých fantasy jsem se rozhodl pustit i do tohoto počinu. Je vidět, že to pan Flanagen píše pro svého mladého synka. Kniha je lehká, primitivní a snadná. To ale neubírá na jejím dobrém příběhu. Řekl bych, že to sice není nic extra pro mne. V lehkém ohledu bych řekl, že je to až dětinské. Stejně si myslím, že série má potenciál. Uvidíme jak se budou vyvíjet další díly, ale zatím z toho mám trochu rozporuplné pocity.