Ruiny Gorlanu

Ruiny Gorlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69573/ruiny-gorlanu-69573.jpg 5 2643 2643

Will je na svoj vek drobný, ale zato obratný a bystrý. Vždy sníval o tom, že sa stane slávnym rytierom, ale tí ho pre jeho malú postavu neprijali. Sklamaného Willa vezme do učenia hraničiar Halt a Will sa od neho učí všetko, čo musí dobrý hraničiar ovládať. Hraničiarske remeslo sa mu nakoniec tak zapáči, že by ho už nemenil za nič na svete. ISBN 978-80-252-1467-1 (chybné). Správné nebylo v knize uvedeno.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (SK)

The Ruins of Gorlan, 2004

Nelíísek
23.06.2021 5 z 5

Do knižní série se už’ pouštím po druhé tentokrát ale i formou audioknihy kterou čte Matouš Ruml, mohu jen a jen doporučit jeho čtení této knižní série je opravdu hodně dobré.

Hraničářův učeň je srdcovka ke které se ráda vracím, a ti kteří o této sérii ještě nezaslechli tak mohu jen vřele doporučit

ZaOndra
15.06.2021 5 z 5

10 bodů z 10
Knižní série Hraničářův učeň patří k mým nejoblíbenějším knihám. Všechny díly této série jsou neskutečně napínavé a nebudete od nich chtít odtrhnout pozornost. Příběh vás jednoduše pohltí a nemůžete přestat, dokud jej celý nedočtete.
Mně osobně se na knize nejvíce líbilo, jak Halt, jako mistr hlavní postavy Willa, si svého učně dobírá a nic mu jen tak zadarmo nedá. Nechá Willa, ať si se vším poradí sám a jen když jde do tuhého, zakročí. Autor také umí perfektně popisovat prostředí, díky čemuž se budete cítit, jako byste se v příběhu sami ocitli.
Jestli vás zaujme první kniha, určitě neváhejte a přečtěte si i další díly. Vřele je doporučuji, a jestli si tuto knižní sérii někdy přečtete, můžete mi potom sdělit své pocity.

Marie893
10.06.2021 5 z 5

To bude nuda ,říkala jsem si. Nakonec byla úžasná. :)

Zojka
20.05.2021 5 z 5

úžasné!!! přečteno za dva dny. lepší knihu jsem snad ještě nečetla. člověk to doslova hltá jednu stránku za druhou a ani si neuvědomuje kolik toho vlastně přečetl ;-)
doporučuji úplně všem.

Vjeerus
19.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Hraničářův učeň je moje srdcovka, kterou čtu už od jejího prvního vydání. Je to příběh, který mě ke čtení vůbec dostal. I po těch letech se k němu ráda vracím a stále mě baví. Kniha je psaná velmi jednoduše, žádné dlouhé natahování a pokud si potřebuji odpočinout, je to ideální volba. Pro mě má Will a jeho přátelé skoro stejný význam, jako Harry Potter a spol., i když zde je vše až moc ideální a černobílé, nebo jak to nazvat. Hraničářští koně jsou jak komisař Rex, Horác, Will, Aliss, Jenny a pod. jsou nejlepší učni svých oborů, Halt je nejlepší hraničář a nepřítel je taky NEJzlejší, NEJpodlejší... Takhle bych mohla pokračovat se všemi postavami.
Ale, přeci jen je to příběh pro dospívající a před těmi 12 lety, kdy jsem s knihami začala mi to ani nepřišlo divné a stránky jsem hltala. A o tenhle pocit dle mého převážně jde. A třešničkou na dortu jsou ty úžasné přebaly (pevná vazba)

AdamBookmage
14.04.2021 5 z 5

Prvotní důvod, proč jsem si celý komplet hraničářova učně koupil, byl kvůli krásným ilustracím na obalech :D Nevěděl jsem, co mě čeká, ale první díl příjemně překvapil...Ze začátku jsem mu pravda moc nevěřil, ale pak se to rozjelo. Vřele doporučuji všem milovníkům fantasy :)

sarah7586
08.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Fantasy knižní série, který zaujme zajímavým a napínavým příběhem. Příjemný a srozumitelný jazyk. Hned uvede do souvislostí bez zbytečného opisování a přesto nevynechá nic důležitého. Postupně nám autor odkrývá příběh a jednotlivá dobrodružství nedovolují odpoutat se ani na chvíli. Skvělá Young Adult literatura.
__
Nacházíme se v Araluenském království na hradě Redmont. Patnáctiletý Will a jeho čtyři kamarádi jsou vybráni do učení k mistrům. Jsou sirotci, jejich rodiče byli zabiti v bitvě či byli důležitým přínosem po království. Will je vybrán pro hraničáře. Je to nesmírně důležitá funkce, ovšem v podvědomí prostých lidí opředena báchorkami. Zlý Morgarath spřádá plány na zničení království. Chce se pomstít. Will a jeho kamarádi zažívají mnohá dobrodružství, kdy upevnují vztahy a rozvíjí své dovednosti a zachranují království.

Emilie37
06.04.2021 5 z 5

Tahle kniha mi otevřela cestu k fantasy. Nedávno jsem ji znovu četla a ani po letech mě nezklamala. Je to srdcovka :)

diana1217
03.04.2021 5 z 5

Celá série je naprosto senzační. Jelikož jsou knihy psané podle toho jak syn autora stárl, tak mi samozřejmě díl od dílu přijde lepší a lepší. Nejsem už dítě, ale i tak mě knihy naprosto uchvátily. Rozhodně se k celé sérii ještě vrátím.

Lucka12345
30.03.2021 5 z 5

O této knize jsem slyšela mnoho....
Všichni ji chválili, doporučovali ji a mluvili o ní. Mně se kniha velice líbila a bavila mě. Musím říct, že kniha není pořád to samé a je to něco originálního. Will byl sympatický a líbil se mi fakt, že kdyby se Will jako malý nepřiznal ke krádeži nikdy by se nestal hraničářem.

Kniha byla skvělá a jediné co mi vadilo byl ten kluk na obálce co vypadal jako holka:(

Taťka Hraboš
29.03.2021 5 z 5

Nic naplat, v jednoduchosti je krása. Základem je příběh, a ten dokázal autor vymyslet a vygradovat skvěle. Stačí pár stránek a už to jede a zrychluje až do konce. Klasická pohádka, kde mají zlo a dobro jasné hranice. Není divu, že má tahle série tolik příznivců mezi dětmi i dospělými. U nás už se šijí pro oba syny hraničářské pláštěnky :-) .

Verunka926
05.03.2021 4 z 5

Čtení jsem dlouho odkládala, což teď zpětně vůbec nechápu, protože příběh mě chytl od první stránky a nepustil, dokud jsem nebyla na konci. Ačkoli byl příběh psaný jednoduše a je určen spíše pro mladší čtenáře, já jsem si ho užila a ihned se pouštím do dalšího dílu.

Adee.K
03.03.2021 1 z 5

Zajímavý námět, bohužel mě to moc nechytlo. Nevím proč, nemohla jsem se dostat do děje. Možná je to stylem psaní, nevím.

ffiser
02.03.2021 4 z 5

super začátek

alice9642
27.02.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha ideální pro děti, které by se potřebovali zamilovat do čtení. Kniha je jednoduchá, děj je naprosto skvělý a má výhodu, že má několik pokračování (které jsou sice už lehce na jedno brdo, ale co, to je případ téměř každého autora, co píše hodně knih v jednom žánru nebo příběhu). Hlavní postavy jsou zajímavé a rozhodně je to milé čtení. Ke knize jsem se několikrát vrátila, takže díky tomu dostává kniha 5 *.

Atlantis
23.02.2021 4 z 5

První díl Hraničářova učně se mi bude zatraceně špatně hodnotit. Troufnu si tvrdit, že jsem ostřílený fantasy konzument a za ty roky jsem přečetl doslova stovky stran tohoto žánru. A možná právě proto pro mne Rozvaliny Gorlanu nepřinesly nic nového. Nic vzrušujícího, co bych už neviděl předtím jinde a upřímně - lépe.
ALE! Já nejsem cílová skupina této knihy, a tak si dovedu představit malého kluka, pro kterého to bude první fantasy série a naprosto jí propadne. Hraničář totiž nedělá nic špatně, jen tak nějak neoriginálně.
Zlatým hřebem je určitě závěrečná čtvrtina knihy, kde se konečně něco začne dít, ale kniha se i jako celek čte svižně a nebudete mít pocit, že se do čtení nutíte.
Ve zkratce: máte takzvaně načteno a hledáte novou vzrušující sérii? Tak to tady nenajdete. Pokud ale chcete čtení pro mladší čtenáře, doporučuji. 3,5*

Tamten
19.02.2021 4 z 5

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

Kerberos
06.02.2021 5 z 5

Dobrodružný fantasy příběh pro děti ve kterém se řeší i plno současných problémů jako je šikana a pomoc kamarádů.Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Matoušem Rumlem - velmi příjemné.Sehnala jsem si další díly a tak čekám fantasy jaro.

Knihomolka223
03.02.2021 5 z 5

Krásné, napínavé čtení s dobrým koncem.
PS: Nejlepší byl Cuk.
PPS: Ještě lepší byl Will.

Peterlbda
23.01.2021 4 z 5

Keďže som to čítal ako malý, veľa slovíčkam som vtedy ešte nerozumel

cuk bol oki