Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7608 7608

dawe01
16.06.2020

Jedna nejlepších knížek, kterou jsem přečetl. Člověk se kolikrát velmi zasmál a role Saturnina mu utkvěla v paměti. Saturnin věrně slouží svému pánovi a udělal by pro něj cokoliv. Velmi povedený humoristický román

SLD
16.06.2020 4 z 5

Vtipný čtivý příběh sluhy Saturnina. Vše se odehrávalo v jeho službě pro dědečka.

Michaela.S
15.06.2020 5 z 5

Saturnin mne bavila asi ze všeho nejvíc, tak moc, že jsem si ji asi jako jedinou knihu přečetla s ročním odstupem hned dvakrát. Velmi vtipné příběhy, které Vás vtáhnou do děje a vy potřebujete už znát ,jak to dopadne.

Ujko
10.06.2020 5 z 5

Humoristická kniha, u které se opravdu zasmějete.

helenkan
04.06.2020 5 z 5

To je super čteni. Výborně se u toho bavíte a nasmějete.

666Jitka
31.05.2020 5 z 5

Vynikající humorná kniha, při které se člověk baví od začátku do konce. Jedna z knih, u kterých jsem se opravdu nasmála. Vynikající je ovšem také filmové zpracování, kde podle mého názoru nepřekonatelně zazářil Oldřich Vízner.

nicolettkaa
29.05.2020 5 z 5

Naprosto bravurní kniha. Po dlouhé době jsem četla humoristický román, který byl opravdu plný humoru. Navíc takového, který je mi velmi blízký. Ráda si přečtu znovu a všem doporučuji.

Mája777
24.05.2020 5 z 5

Saturnin je postava, která vám nedá spát. Stále musíte být ve střehu a očekávat, co se zase asi stane. Je to příjemné osvěžení v této zvláštní době. Knížka mě pobavila a určitě se k ní zase vrátím.

pydla
23.05.2020 5 z 5

Saturnin je prostě Saturnin. Sluha, který svého pána, svým zvláštním pohledem na svět a touhou plnit ty nejzvláštější úkoly ad absurdum, přivádí až ke krajnosti zoufalství. Laskavý suchý anglický humor, kterým je kniha napsána a hra se slovy, Vám ponechá úsměv na tváři snad s po celou dobu čtení.

Sakeé
19.05.2020 5 z 5

Tak čtivé a vtipné, přitom chytré. Bravo, Saturnine.

MHudec
18.05.2020 3 z 5

Kniha postavená na zajímavém tématu a vtipných hláškách, u kterých jsem se bavil a padal smíchy pod stůl. Bohužel dějově ji vnímám jako slabší. Pro uvolnění, pobavení a chvíle rozptýlení přesto doporučuji.

Euphrasia
17.05.2020 5 z 5

Klasika. Jedna z knížek, které jsem schopná číst stále dokola.

vrgulnik
17.05.2020 4 z 5

Ne tak skvělé, jak bych očekával.

Alla17
05.05.2020 5 z 5

Úžasná kniha, ke které se opakovaně vracím. Jedna z mála, která mi vehnala slzy do očí. Samozřejmě slzy od smíchu. Kupodivu jsem byla nadšena i filmovým zpracováním i divadelním představením, které před lety mělo v repertoáru Slovácké divadlo.

eliifa
04.05.2020 5 z 5

vtipná knížka, příjemné čtení

Barbora216
02.05.2020 3 z 5

Za mě velké zklamání. Vzhledem k hodnocení a anotaci jsem se moc těšila na humornou knihu. Nevím proč, ale nezasmála jsem se asi ani jednou, děj neměl žádný spád a takhle útlou knížku jsem četla snad několik týdnů. Co bych ocenila je nádherná čeština a neobvyklý nápad. Za mě ale slabší průměr, možná to za pár let zkusím znova.

Katka2382
01.05.2020 5 z 5

Asi jedna z mých nejčtenějších knih.Úžasná,vtipná a nadčasová.Takový lék proti trudomyslnosti.Film je taky super,hlavně diky dobrému výběru herců.

pagac17
27.04.2020

Čtu Saturnina již po několikráte, tentokrát mám vydání z roku 1968, ilustrace Stanislav Duda, to nemění nic na tom, že jsem se s chutí pobavil autorovými vtipnými nápady o věrném sluhovi Saturninovi a o celé společnosti, která utváří ten humor.

be_pa
26.04.2020 5 z 5

Klasika. Vtipná knižka. Četla jsem ji několikrát. Moc se povedl i film. Rozdělení lidských povah podle vztahu k talíři koblih je nádherné. Hodně osob kolem sebe jsem si podle toho zařadila :-).

Knižní střípky
25.04.2020 5 z 5

O obsahu je zbytečné se rozepisovat, myslím si, že Saturnina zná každý. Poprvé jsem ji četla ještě na základce a od té doby snad milionkrát. Pro mě je to poklad. Kniha, která mi vždy zlepší náladu, i když ji znám v podstatě již nazpaměť, ale to vůbec nevadí.

Panu Jirotkovi se povedlo napsat skvost, za který mu budu do konce svého života vděčná. Všechny postavy mi přirostly za ty roky, co knihu opakovaně čtu, k srdci. A u tohoto dílka se mimořádně povedlo i filmové zpracování, které je rovněž úžasné.