Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7608 7608

ckamusa
19.01.2020 5 z 5

Jedním slovem skvělé, až mě trochu mrzí, že jsem se ke knize dostala až teď. Kniha vypráví o příhodách, které zažijete, když si najmete poněkud jiného sluhu. Bavila jsem se od začátku až do konce knihy.

tavvva
04.01.2020 5 z 5

Stejně, jako v případě Cirkusu Humberto, mi filmová / seriálová verze Saturnina přišla o něco zábavnější, než kniha, díky svým filmovým bonusům. Scénky s Janou Synkovou v roli tety Kateřiny nebo s Jitkou Molavcovou nejdou vyhnat z hlavy :) "Buď stojíte tak daleko, že mě neslyšíte a nebo tak blízko, že to je prostě společensky nepřijatelné. Najděte si prosím ideální vzdálenost a dodržujte ji!" ... "Ano, chtěla jsem růži .... a toto je ... růže. Ale naprosto nevhodnáááá. K mému věku, k barvě šatů, ke společnosti, kterou očekávám ... Prostě neeevhooodnáááá!" ... "A servírovat v mém věku jako zákusek rakvičky je prostě ohavné." ... :D "Stožár se jmenuje předmět, na který při slavnostních příležitostech stoupá vlajka. To, na co stoupá plachta, se jmenuje stěžeň. Na této lodi nemá plachta na co stoupat. Tato loď nemá stěžeň." ... Bohužel, nic z toho v knize nebylo, nicméně kniha je taky super a bez ní by nevznikla ani televizní verze. Doporučuji tedy opět oboje.

Ajtakrajta
03.01.2020 4 z 5

Toto je kniha, ke které se mohu stále vracet. Pokaždé pobaví.

JointlieKat94
31.12.2019 5 z 5

Dala jsem si vánoční rereading, a dočetla včera. No a je to paráda, to zase jako jo. :)

Plechy1
27.12.2019 5 z 5

Kromě úžasného humoru, o kterém zde bylo napovídáno už mnoho, vás určitě zaujmou i postavy, které jsou naprosto bravurně napsané a bez nich by ony vtipné momenty nevyzněly tak vtipně. Saturninovy rychlé reakce a přísloví tety Kateřiny mě nikdy nepřestanou samotným smíchem přivádět k slzám. Jasných pět hvězd

PetrCepek
14.12.2019 5 z 5

Protože šest hvězd se dávat nesmí

Velekněžka
10.12.2019 5 z 5

Jisté obavy o věrohodnost děje vedly mé kroky ihned po přečtení knihy k nezbytnému oslovení „Kanceláře pro uvádění románových příběhů na pravou míru“. Po několika dnech nesnesitelného čekání dorazila naštěstí ve všech bodech pochybností vyčerpávající odpověď od samotného majitele kanceláře, v tomto přibližném znění. Ačkoliv se naše kancelář zabývá výhradně příběhy románového žánru, považovali bychom za vrchol nezdvořilosti zanechat vaše znepokojující obavy nevyřešeny. Po důkladném přezkoumání kompletního děje nebyla však zjištěna jediná sebemenší odchylka od skutečnosti a veškerý obsah lze tedy považovat za absolutně věrohodný. Svým pojetím jedná se tedy o velmi neobvyklou výjimku, kteroužto se svědomím čistým nelze jinak, než právoplatně považovat za jeden z vrcholů (ne-li vrchol úplný) veškeré doposud vytvořené literatury z území českého. S pozdravem spolumajitel kanceláře p. Saturnin. Jak jistě nyní všichni rozumíte, po tomto nesporném důkazu nemohu tedy jinak, než s malým časovým prodlením udělit plný počet pěti hvězdiček.

kacka29
05.12.2019 5 z 5

Nechápu, jak je možné, že mi příběh o Saturninovi takovou dobu unikal... Tento svérázný druh českého humoru jen tak někdo nenapodobí. Moc jsem si příběh užila, zvlášť díky mistrnému přednesu mé drahé polovičky :)

MilanCFC
02.12.2019 5 z 5

Perfektní kniha, každá postava měla to svoje a nic jí nechybělo, humor přesně podle mého gusta. Klobouk dolů před autorem a Saturninovými pohotovými reakcemi. Vyloženě jsem kuckal smíchy u scén, kdy během dovolené nahodili a zase vyhodili elektřinu a Milouš střílel do tmy nebo kdy doktor nastražil léčku a klíč pověsil na borovici a odplatou mu byl vrácený klíč v tůni. To bylo tak dokonale popsáno a vykresleno, že jsem to před sebou přesně viděl. Navíc, dovolená na chatě, odříznuté od další civilizace a ještě bez elektřiny - ideál!

JiriCh
01.12.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Úžasná atmosféra První republiky. Ačkoliv humoristické věci nemusím, tady jsem se doopravdy smál, nebo spíše jen usmíval, ale zato bez přestání. Slabší místa byla asi jen večerní vyprávění (zvláště dědečkovo a Kateřiny). Moc milé čtení, líbilo se mi nesmělé seznamování vypravěče se slečnou Barborou. Oblíbil jsem si Saturnina, dědečka a hlavně doktora Vlacha (chtěl bych mít přítele, jako je on).

Summer7
21.11.2019 4 z 5

Výborné čtení, přečteno v rámci povinné četby k maturitě kdysi dávno a bavilo! Skvělé i v divadle :-)

Lac
09.11.2019 5 z 5

Kniha i film jsou báječné.

Lady.Lucrezia
04.11.2019 5 z 5

Jelikož v okolí zuří podzimní deprese, rozhodla jsem se pro prevenci a čapla Saturnina. Bylo to moje první čtení této knihy a přestože filmové i divadelní znám, knize jsem dlouho odolávala. Teď, když jsem dočetla lituji, že jsem si ho nevzala jako maturitní četbu. Nelze popřít fakt, že jde opravdu o jedno z nejgeniálnějších děl domácí literatury 20.století.

n.ezn.amy
28.10.2019 5 z 5

co napsat ke knize, která je podle mě naprostým skvostem české literatury a hlášky z ní zlidověly, snad jen to, že v této knize je velice laskavý humor a pomsta Saturnina je naprosto dokonalá. Myslím, že Je málo lidí co i díky tv seriálu neznají tuto klasiku

m.valova
27.10.2019 4 z 5

Kniha pro chvíle rozveselení a ač se to u mne nestává často,musím konstatovat,že i seriál v tv se mi líbil a pobavil.

s.macuska
24.10.2019 5 z 5

Přemýšlím, co bych k téhle knížce měla napsat a nějak nemám nic lepšího, než jen jediné slovo: ROZTOMILÉ! :)

mataj
28.09.2019 5 z 5

Milá humoristická kniha, která stojí za přečtení. O bláznivé situace, vtipné komentáře i neuvěřitelné myšlenkové pochody a přísloví není nouze.

arnikasam
24.09.2019 5 z 5

Stará klasika. Čas od času se k ní vracím.

RendysStrange
19.09.2019 4 z 5

Knihu jsem si vybrala k maturitě. Bylo to zábavné čtení plné humoru.

ellypusik
18.09.2019 5 z 5

Úžasná humoristická komedie plná ironie a nadsázky. Opravdu jsem se pobavila i si zarelaxovala. Moc doporučuji!