Saturnin

Saturnin
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129207/saturnin.jpg 5 7608 7608

Zemiakol
11.09.2019 4 z 5

Zábavné čtení plné humoru. Česká klasika, která podle mě zklame opravdu jen málokoho.

hapac
10.09.2019 5 z 5

Kniha - klasika a filmové zpracování knize nijak neublížilo.

Miluna40
09.09.2019 4 z 5

Kniha skvela,postavy jso jako zive. Vtipne. Filmove zpracovani se ,dle meho nazoru,nepovedlo.

Daveson
09.09.2019 4 z 5

Nesmrteľná klasika českého humoru. Odporúčam všetkým milovníkom klasického nenúteného humoru. Dej prvých kapitol bol trochu nezaujímavý, ale ku koncu vás tak upúta dej, že nedokážete prestať čítať až kým neprečítate posledné slovo.

Aghatte
31.08.2019 5 z 5

Naprostá klasika, Oskara za knihu všech dob, kdybych opravdu musela vybrat na pustý ostrov jen jednu, byla by to ona. Je tam prostě všechno, je to naše, české, laskavé, inteligentní.
Poprvé jsem četla někdy na základce, od té doby milionkrát. Bála jsem se, že filmové zpracování knize ublíží, ale naštěstí nikoliv, je to stejně dobré a volba herců geniální.

"...ale to, že mi upírá fantazii, když ví, že se mi povedlo správně vyplnit úřední formuláře přiznání k dani důchodové, to mne opravdu překvapuje" :-))

WeirdoAnne
31.08.2019 5 z 5

Úžasná knížka. První kapitoly mi dělaly trochu problém, ale vytrvala jsem a pak už jsem se těšila jen milému humoru. Toho kniha obsahovala opravdu dost. :D

kata.krizova
27.08.2019 4 z 5

Úžasný humor, skvělé počtení. Jednoduše parádní knížka. Myslím, že dobrá volba pro zařazení do seznamu knih k maturitě.

Lucissia
27.08.2019 5 z 5

Absolutně nadčasová kniha, ke které mě přivedl kdysi dávno zhlédnutý seriál. Jedna z mála knih, která je i špičkově natočená. Nádherná pohoda z obou přímo čiší. Moc autorovi děkuji. :-)

Evianna
21.08.2019 5 z 5

Miluju ten humor, super kniha!

Petja
19.08.2019 5 z 5

Myslím, že Saturnina není třeba podobněji komentovat, je to prostě špica. Po letech jsem si ho poslechla jako audioknihu v podání skvělého Ondřeje Havelky, a když je příležitost, bavím se znovu a znovu i u filmu :-). Úžasná klasika!

Kočičáci
19.08.2019 5 z 5

Miluji Saturnina ve filmové podobě, viděla jsem ho nesčetněkrát a vždycky se královsky bavila. Možná pro tu dokonalou filmovou podobu jsem neměla velkou potřebu sáhnout po knize.
Chyba lávky... Kniha je stejně dokonalá jako film. Všechny postavy jsem viděla v živých barvách a to můj zážitek ještě umocnilo. Zábavný příběh s milými postavami, vyprávěný kouzelnou češtinou a s bezpočtem českých přísloví. Kdo má rád inteligentní humor, bezpochyby si přijde na své. Skvělé, vřele doporučuji!

RosMeggie
18.08.2019 5 z 5

Kniha i film naprosto perfektní. Opravdu upřímně jsem se u knihy nasmála, o to víc, když jsem ji poslouchala jako audio knihu, která byla skvěle namluvená. Oddechové čtení, které Vám za každé situace zvedne náladu.

Doporučuji všem, co se nebojí zasmát..

S láskou,
Vaše Rose

4444913
18.08.2019 5 z 5

Poprvé jsem se seznámila s knížkou už na základní škole a ačkoli jsem z ní pryč už (letos přesně)strašných 40let celou dobu je pro mě četba třeba i jen pár stránek zaručeným receptem na zlepšení nálady.Knížku znám skoro zpaměti ale nevadí.A rčení jako"nechápu jak se někteří lidé mohou vyskytovat i mimo ústavy lidskou společností pro ně zřízené"mi vyskakuje v hlavě i v době kdy bych to absolutně nečekala.Stejně jako když potkám někoho kdo je tak cool že nezdraví ani když vejde do místnosti kde se vyskytuje osoba dvakrát tak stará si vzpomenu na disputaci zda Saturnin pozdravil či nepozdravil tetu Kateřinu.Tedy kdybych měla vybírat co si vzít na pustý ostrov Saturnin by nechyběl.

Coco3
13.08.2019 5 z 5

To je taková sranda, kniha i filmové zpracování. A ta nekonečná přísloví tety Kateřiny. Je to klasika, měl by číst každý, ale za mě raději prvně kniha, a pak film, ale dle libosti :-)

in_wonderland
07.08.2019 3 z 5

Kniha byla velmi dobře napsaná a hezky se četla. Vřele doporučuji. Výborné letní čtení.

pungoš
04.08.2019 5 z 5

Mimořádně vtipné:)

lumpíkcz
04.08.2019 5 z 5

super přečteno asi desetkrát(nekecám) a film je také moc pěkný :-)

P.T.
31.07.2019 4 z 5

Kombinace poetické nostalgie po "starých dobrých dobách" první republiky a humoru, který se místy pohybuje na hranici absurdity, ale stále je možno si říci - "to se mohlo stát". Příjemné oddechové čtení.

katallinka
28.07.2019 3 z 5

Čekala jsem více. U humoristické knihy jsem předpokládala vlny nekončícího smíchu, ale v průběhu čtení jsem se jen několikrát pousmála. Kniha byla pěkná jen jsem měla přehnaná očekávání.

Titina
27.07.2019 5 z 5